ZIMNÁ PRÍPRAVA ODŠTARTOVALA

obr: ZIMNÁ PRÍPRAVA ODŠTARTOVALA

Dnešným dňom odštartovali naši futbalisti zimnú prípravu pod vedením novej trénerskej dvojice Gula - Cifranič. Na úvod sme sa porozprávali s generálnym manažérom klubu, Róbertom Ježom.

"Do štartu zimnej prípravy sa zapojilo 29 hráčov a traja brankári, ale postupne budú ďalší hráči ešte prichádzať. Príprava potrvá dva mesiace a jej cieľom je, aby sa tréneri a tím spolu zžili, zvykli si na seba a prinieslo to v jarnej časti požadované výsledky."

Viac ako tridsať hráčov je pomerne veľký počet, ktorý si vyžaduje aj široký realizačný tím.

"Tým, že v príprave je zapojených veľa hráčov, tak na ploche bude okrem trénera Norberta Gulu a jeho asistenta Vladimíra Cifraniča, ktorí majú skúsenosti s mladými hráčmi, resp. s pozíciou hlavného trénera v najvyššej súťaži, aj tréner 19-ky Peter Argyusi, ktorý patrí medzi najlepších mládežníckych trénerov na Slovensku a Erik Grendel, ktorý bude aj členom realizačného tímu našej 17-ky."

Obdobie zimnej, či letnej prípravy je tradične aj obdobím zmien v hráčskom kádri. Zaujímalo nás, aké zmeny prinesie táto zima v A tíme Pohronia.

"Príchody a odchody hráčov čakajú aj náš tím, aktuálne je to ešte v procese príprav a o všetkom budeme informovať, keď to bude aktuálne. Do prípravy sú zapojení aj dorastenci z našej 19-ky a ďalší mladí hráči. Je len na nich, ako trénerov presvedčia, že patria do kádra A tímu, či sa zmestia do zápasovej nominácie, alebo budú hrávať ďalej za 19-ku."

S akými cieľmi vstúpi naše Áčko do jarnej časti súťaže?

"Aktuálne sa nachádzame v strede tabuľky, čiže naším hlavným cieľom je stabilizovať naše výkony, chceme, aby sa mladí hráči ďalej zlepšovali a verím, že aj rozšíreným realizačným tímom, ktorý tu máme, majú na to ideálne podmienky. Samozrejme, že každý očakáva dobré výsledky, ale my sa chceme okrem výsledkov zamerať hlavne na rozvoj mladých hráčov."


II. futbalová liga

22.07.2024 20:28:10 II. futbalová liga

Takto vyzerá hráčsky káder, s ktorým vstúpime do novej sezóny

Do prvého súťažného zápasu zostávajú tri dni a to je priestor, aby sme si predstavili nateraz kompletný hráčsky káder, ktorý ...

II. futbalová liga

22.07.2024 16:40:36 II. futbalová liga

Príprava vrcholí, v piatok začíname naostro

Dnešným dňom sme odštartovali posledný týždeň letnej prípravy, ktorý vyvrcholí prvým súťažným zápasom už v piatok o 18:00 na domácom ...

II. futbalová liga

19.07.2024 17:31:44 II. futbalová liga

Výborný výkon odmenený povzbudivým výsledkom

Máme za sebou posledný prípravný zápas, ktorý sme odohrali proti šiestemu najlepšiemu tímu vlaňajšieho ročníka Niké ligy, FK Železiarne Podbrezová. ...

II. futbalová liga

18.07.2024 21:41:14 II. futbalová liga

V generálke pred súťažou nás preverí Podbrezová

Monacobet liga sa nezadržateľne blíži a o týždeň sa už naši hráči naostro predstavia v súťažnom zápase. Dnes nás čaká ...

Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

17.07.2024 08:50:27 II. futbalová liga

Poznáme rozlosovanie súťaže, prvé zápasy odohráme doma

Sezóna sa nezadržateľne blíží a už 26. júla sa naplno roztočí kolotoč Monacobet ligy. Tá privíta v novej sezóne 14 ...