Z predsezónnej tlačovky: Pohronie je naladené optimisticky

obr: Z predsezónnej tlačovky: Pohronie je naladené optimisticky

Tlačovej konferencie tesne pred štartom novej sezóny Fortunaligy sa zúčastnili Štefan Zaťko, športový riaditeľ klubu, Gergely Geri, hlavný tréner, Peter Mazan, kapitán mužstva, Patrik Blahút a vedenie klubu reprezentoval Martin Baláž, člen predstavenstva.

Na úvod odznelo, že klub FK Pohronie je plne pripravený na štart novej sezóny. Ide do nej skromne a bez veľkých vyhlásení, avšak so zdravým sebavedomím a optimizmom. Cieľ na nasledujúcu sezónu je urobiť ďalší krok smerom dopredu. „Je to už naša tretia sezóna vo Fortuna lige a znova chceme byť o čosi lepší,“ vyhlásil Martin Baláž. „Čiže ôsme miesto bude pre nás splnením cieľa. Akékoľvek vyššie umiestnenie príjemným prekvapením, prípadné umiestnenie v prvej šestke splnením sna. No ostávame pri zemi a vyhnutie sa priamym záchranárskym prácam do konca súťaže a ôsma priečka je pre nás prvoradé.

Štefan Zaťko informoval o pohyboch v kádri. Doposiaľ odišlo z klubu 9 hráčov, prišlo osem, no nie je to konečné číslo (zoznam príchodov a odchodov si môžete pod článkom). „Pracujeme ešte na príchode troch hráčov, ktorými chceme posilniť defenzívu a stred poľa, uzavrieť by sme to chceli v priebehu prvých kôl ligy. Ide predovšetkým o skúsených hráčov.

Hlavný tréner Gergely Geri zhodnotil prípravu ako štandardnú. Keďže došlo k značnej obmene kádra, bola zameraná hlavne, okrem fyzickej prípravy, na skúšanie nových hráčov a nových herných systémov.

O výsledky nám skutočne nešlo, aj keď každý pozitívny výsledok poteší a urobí aj dobrú náladu v kabíne. My sa však sústredíme na skladbu mužstva, dávame dokopy nových hráčov, najmä v defenzíve, pretože tá z minulej sezóny sa rozpadla. Prípravné zápasy nám veľa ukázali. Mužstvo má veľký ofenzívny potenciál, no stále je to len potenciál, až samotné ligové zápasy nám ukážu, kde sa nachádzame a ako to hráči pretavia na ihrisku. Po doplnení mužstva možno ešte pár kôl potrvá, kým si to všetko sadne, ale verím, že budeme dobre pripravení a dokážeme urobiť kvalitné výsledky."

Hráči sú sebavedomí

Kapitán mužstva Peter Mazan nešetril sebavedomím. Za celý tím vyhlásil, že už sa nevedia dočkať štartu ligy, pretože prípravné zápasy nemajú ten správny náboj. „Sme dobre pripravení, ako aj na ligu, tak aj na prvého súpera Spartak Trnava a som presvedčený, že tento rok Pohronie v lige ukáže ešte vyššiu kvalitu. Už na jar sme dokázali, že sme konkurencieschopné mužstvo, odohrali sme viacero kvalitných zápasov a v podstate len jeden smolne prehratý zápas doma s Trenčínom nás delil od veľkej šance dostať sa do prvej šestky. Som presvedčený, že v tejto sezóne budeme ešte lepší.

Jeho kolega z tímu, Patrik Blahút potvrdil slová o tom, že tím sa už nevie dočkať štartu súťaže. Zároveň aj ocenil zlepšenie tréningového zázemia v klube. „V novom tréningovom centre, ktoré vzniklo hneď pri štadióne, máme veľmi dobré zázemie. Hneď po tréningu môžeme regenerovať v saunách, ľadovej vode, máme tam relaxačnú miestnosť, rozvičovňu, aj to nám pomáha sa zlepšovať a verím, že sa to preukáže aj v našich výkonoch. Podľa môjho názoru aktuálne máme vynikajúcu ofenzívu, takže ja sa o výsledky nebojím.

Na vyhlásenia oboch hráčov zareagoval tréner Geri, ktorý povedal, že ho teší, že má v tíme tak sebavedomé typy: „Som rád, že mám takýchto sebavedomých hráčov, o to viac môžem byť na nich náročnejší. Ak si chcú klásť vysoké ciele, musia aj tvrdo pracovať, aby ich dosiahli a ukázali v zápasoch, čo je v nich skutočne. My spolu s celým realizačným tímom sme sem prišli tvrdo pracovať, a krok po kroku, zápas k zápasu ísť smerom k úspechu. Netreba o tom veľa hovoriť, verím, že to ukážeme na ihrisku.

Zranenie Štrbu a náhly odchod Petráka

Spomínané prebudovanie defenzívy a nutnosť doplniť káder posilnilo zranenie Andreja Štrbu, ktorý sa má podrobiť operácii kolena a mužstvu by mal chýbať min. 4-6 týždňov. Prekvapil aj náhly odchod Bernarda Petráka, ktorý sa rozhodol pokračovať vo svojej kariére v II. poľskej lige.

Čo sa týka zdravotného stavu tímu, dobrá správa je, že okrem Štrbu a dlhodobo zraneneého Bangalu sú všetci ostatní hráči v poriadku a v plnej záťaži. David Bangala by sa po zotavení zo zranenia kolena má k tímu pripojiť v septembri. 

Prvý zápas FK Pohronie odohrá v nedeľu 25. júla o 20.00 na Štadióne Antona Malatinského proti domácemu Spartaku Trnava.

Aktuálnu súpisku si môžete pozrieť TU.

Odchody:

 • Petr Pavlík – FK Senica
 • James Weir – MTK Budapešť
 • Thomas Heurtaux
 • Tomáš Jenčo – Novohrad Lučenec
 • Richard Župa – Partizan Bardejov
 • Elie-Gael N'Zeyi–Kibonge
 • Ondřej Chvěja – ukončenie hosťovania
 • Petr Galuška – ukončenie hosťovania
 • Bernard Petrák – II. poľská liga

Príchody:

 • Adam Pajer – FK Železiarne Podbrezová
 • Adam Záhumenský – FK Zbrojovka Brno
 • Miloš Lačný – ŠKF Sereď
 • Aleksander Paluszek – Górnik Zabrze – hosťovanie
 • Filip Mastiš – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
 • Filip Škrteľ – MFK Dukla Banská Bystrica - dorast
 • Marián Šmatlák – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
 • Marek Výbošťok – MFK Dukla Banská Bystrica - dorast

Prípravné zápasy:

FK Pohronie – ŠTK Šamorín 3:0
Góly: Lačný, Škrteľ, Dao

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Pohronie 1:0

FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová 5:1
Góly: Blahút 2, Lačný, Adler, Fadera


FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:2
Góly: Lačný 2, Adler

FK Pohronie – FC Košice 2:1
Góly: Lačný, Fadera

MFK Ružomberok – FK Pohronie 2:1
Gól: Badolo

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 0:1
Gól: Lačný

 


II. futbalová liga

08.07.2024 16:29:40 II. futbalová liga

Oštartovali sme druhú polovicu letnej prípravy

Letná príprava sa prehupla do druhej polovice a hráči majú za sebou ďalší mimoriadne náročný týždeň. Odohrali tri zápasy proti ...

II. futbalová liga

05.07.2024 20:08:09 II. futbalová liga

Náročný týždeň ukončíme súbojom proti nováčikovi Niké ligy

Zajtra dopoludnia ukončíme "anglický" trojzápasový týždeň súbojom s nováčikom Niké ligy a vlaňajším víťazom našej súťaže, KFC Komárno. Zápas odohráme ...

II. futbalová liga

03.07.2024 20:42:45 II. futbalová liga

“Rozhodol som sa zakončiť a vyšlo to!”, okomentoval gólovú situáciu Lovyniuk

Vo včerajšom zápase proti Zbrojovke sa dokázal gólovo presadiť len Alexander Lovyniuk. Hlavičkou nekompromisne vymietol "šibenicu", čím vyrovnal skóre zápasu ...

II. futbalová liga

03.07.2024 19:20:47 II. futbalová liga

ZBROJOVKA POTVRDILA ÚLOHU FAVORITA A POTEŠILA SA Z VÍŤAZSTVA

Tretie prípravné stretnutie ovládol tím z moravskej metropoly, ktorý sa netají ambíciami postúpiť do najvyššej českej súťaže. Diváci videli pekné ...

II. futbalová liga

02.07.2024 21:15:33 II. futbalová liga

Ďalším súperom v príprave brnenská Zbrojovka

Už zajtra popoludní nás čaká ďalší prípravný zápas, v ktorom privítame na domácej pôde kvalitného súpera, Zbrojovku Brno. Pôjde o ...

II. futbalová liga

02.07.2024 10:28:16 II. futbalová liga

Odštartovali sme anglický týždeň, tri zápasy v priebehu siedmich dní

Príprava naplno prebieha a hráči si prechádzajú "anglickým týždňom". Tri zápasy v priebehu jedného týždňa sú poriadnou porciou navyše, popri ...