Vyhodnotenie sezóny počas slávnostného galavečera

obr: Vyhodnotenie sezóny počas slávnostného galavečera

Aj tento rok sa v Divadelnej sále Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom konalo slávnostné vyhodnotenie sezóny. V rámci neho boli ocenení futbalisti z každej kategórie.

Futbalový klub Pohronie, rovnako ako po minulé roky, ukončil sezónu 2017/18 slávnostným vyhlásením najlepších hráčov jednotlivých kategórií. Podujatie sa konalo v utorok 26. júna za prítomnosti členov vedenia klubu, hráčov, trénerov i rodičov.

Najlepší hráči v sezóne 2017/18:

U6 Tomáš Murgaš

Väčšina hráčov spravila výrazné pokroky po futbalovej stránke. Najviac by sme vyzdvihli Tomáša Murgaša, ktorý už vo svojich začiatkoch naplno ukazuje lásku k futbalu.

Intenzívne sa venoval svojim povinnostiam, nevynechal ani jeden tréning a aj svojim bezproblémovým správaním počas tréningov prevyšoval ostatných.

U7 - Kristián Gorbov

Náš najmenší talent sa svojou pracovitosťou za krátku dobu dostal medzi lídrov svojej kategórie. Jeho prednosti sú pracovitosť, bojovnosť, predvídavosť a technická zručnosť. Aj v tak mladom veku vie narobiť problémy nejednému súperovi.

U8 - Paťko Kováč

Paťko svojou vzornou dochádzkou a, samozrejme, zodpovednou prácou na tréningoch, urobil futbalovo obrovský pokrok. Môže byť príkladnom pre mnohých futbalistov zo svojej kategórie.

U9 - Marek Duda

Svoju cenu si zaslúžil pracovitosťou, príkladným prístupom a napredovaním. Je zodpovedný, technicky na výbornej úrovni a hlavne vie, čo chce. Hráva aj ligu Milana Škriniara proti o dva roky starším. Aj napriek tomu je ho na ihrisku vidieť.

U10 - Viktor Flimer

Hrá na poste obrancu, za posledné obdobie spravil najväčší progres. Výborne číta hru a je silný v súbojoch jeden na jedného. Keď bude na sebe pracovať tak ako do teraz, má predpoklady na to, aby to dotiahol veľmi ďaleko.

U11 - Matej Kabina

Šikovný futbalista, ktorý na sebe neustále pracuje. Vyniká prehľadom na ihrisku a citom pre prihrávku. Jeho talent tréneri využívajú hlavne na poste stredného obrancu, ale bez problémov si poradí aj v strede poľa. Jeho zodpovedný prístup, tímový duch a pravidelná dochádzka na tréning by mohla byť vzorom mnohým futbalistom.

U12 - Tobiáš Legíň

Už druhú sezónu vedie svoje mužstvo ako kapitán. Výber ObFZZh doviedol k prvému miestu a dostal sa aj do užšieho výberu na krajské kolo. Tobi hráva na poste stredného záložníka.

U13 - Martin Varecha

Fyzicky menší hráč, ale o to s väčším futbalovým potenciálom. Celú sezónu podával veľmi kvalitné a vyrovnané výkony. V jesennej časti hrával na pozícii krajného obrancu, kde ukázal aj svoje defenzívne kvality. V jarnej časti hrával v stredovej formácii, kde naplno ukázal svoj potenciál. V ofenzíve sa dokáže presadiť jeden na jedného a vzápätí vie veľmi dobre brániť v defenzíve. Nevypustí v zápase ani jeden osobný súboj.

U14 - Samuel Kováč

Je to typ hráča, ktorý sa v zápase nikdy nevzdáva, aj keď sa mu nedarí, vie príkladne zabojovať a potiahnuť tým k lepším výkonom. Nie náhodou je aj kapitánom družstva. Za svoje dobré výkony bol už viackrát nominovaný aj na zápasy v staršej kategórii U15.

U15 - Tomáš Kukučka

Pracovitý a neúnavný stredopoliar, ktorý vyniká vysokou kvalitou, ako v obrannej, tak aj v útočnej fáze hry. Ako kapitán je lídrom v zápase a príkladom pre ostatných, a to svojím zodpovedným prístupom. Patrí medzi najlepších strelcov svojho tímu, ale rovnako tak vie pripraviť gólové príležitosti aj pre svojich spoluhráčov. Hráva na poste stredného stredového hráča a keď je to potrebné, vie zaskočiť aj na poste stredného obrancu.

U17 - Dominik Bahno

V mužstve tohtoročnej U17ky patril už k tým skúsenejším hráčom, ktorí mužstvo od začiatku súťažného ročníka ťahali k výborným výsledkom. Dominik má výbornú orientáciu na ihrisku, s loptou si rozumie viac než dobre a keď k tomu pridá výbornú prihrávku, súperove obrany sa musia mať na pozore. Dominikov výkon v zápasoch stúpa priamoúmerne s pribúdajúcimi minútami, kým už súperovým hráčom dochádzajú sily, Dominik ešte len začína stupňovať tempo svojej hry. V tomto roku spolu s Matejom Poničanom vytvorili snáď najlepšiu stredovú dvojicu v súťaži, ktorú nám môžu závidieť mnohé tímy.

U19 - Peter Bahna

Stredný obranca, pre zranenie chrbta vynechal niekoľko zápasov, po návrate do tréningového procesu sa pomerne rýchlo zapojil aj do zápasov a svojou dobrou hrou a organizačnými schopnosťami výrazne pomohol mužstvu k lepším výsledkom a stal sa oporou mužstva. Napriek tomu, že kondične stále nie je ešte na tom dobre, v zápasoch, v ktorých nastúpil, si držal stabilnú výkonnosť a patril medzi najlepších hráčov. Medzi silné stránky jeho hry patrí organizácia mužstva, dobrá rozohrávka a hra hlavou.

Muži A - Lukáš Pellegrini

„Pele“, ako ho prezývajú hráči aj tréneri, je maximalista. Svoje maximum vždy odvádza v každodennom tréningu. Je pravý profesionál a vzorom pre všetkých mladých hráčov v Á-čkarskej šatni. V zápasoch ide na 100 percent a aj keď sa mu niečo nevydarí, na ihrisku nechá všetko, najmä svoje veľké futbalové srdce! V predchádzajúcej sezóne bol dôležitým prvkom kabíny a tímu v bojoch o záchranu. Určite si všetci budú dlho pamätať jeho krásny gól z priameho kopu pri otváraní nášho nového štadióna v zápase proti Spišskej Novej Vsi v nadstavenom čase a víťazstvo 1:0.

UW15 - Zuzana Nina Narožná

Zuzka vďaka svojej kvalite hráva za našu U14tku, kde dáva pekné góly. Na turnaji ObFZ vo Viedni bola najlepšou strelkyňou. Je vo výbere Stredoslovenského futbalového zväzu.

1. miesto FK Pohronie v II. lige starších žiakov sk. Juh

Viktor Tatár, Marek Netolický, Jakub Hric, Ľubomír Foltán, Samuel Novosad, Martin Krčmár, Tomáš Kukučka, Patrik Mellen, Milan Michal Sučák, Radoslav Beňo, Matúš Skučka, Filip Gajdoš, Július Daniel Žember, Jakub Rosenberg, Matúš Vojtko, Sebastián Ščepko, Daniel Bohuš

Tréneri: Rastislav Urgela, Radoslav Vanko

 


II. futbalová liga

22.07.2024 20:28:10 II. futbalová liga

Takto vyzerá hráčsky káder, s ktorým vstúpime do novej sezóny

Do prvého súťažného zápasu zostávajú tri dni a to je priestor, aby sme si predstavili nateraz kompletný hráčsky káder, ktorý ...

II. futbalová liga

22.07.2024 16:40:36 II. futbalová liga

Príprava vrcholí, v piatok začíname naostro

Dnešným dňom sme odštartovali posledný týždeň letnej prípravy, ktorý vyvrcholí prvým súťažným zápasom už v piatok o 18:00 na domácom ...

II. futbalová liga

19.07.2024 17:31:44 II. futbalová liga

Výborný výkon odmenený povzbudivým výsledkom

Máme za sebou posledný prípravný zápas, ktorý sme odohrali proti šiestemu najlepšiemu tímu vlaňajšieho ročníka Niké ligy, FK Železiarne Podbrezová. ...

II. futbalová liga

18.07.2024 21:41:14 II. futbalová liga

V generálke pred súťažou nás preverí Podbrezová

Monacobet liga sa nezadržateľne blíži a o týždeň sa už naši hráči naostro predstavia v súťažnom zápase. Dnes nás čaká ...

Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

17.07.2024 08:50:27 II. futbalová liga

Poznáme rozlosovanie súťaže, prvé zápasy odohráme doma

Sezóna sa nezadržateľne blíží a už 26. júla sa naplno roztočí kolotoč Monacobet ligy. Tá privíta v novej sezóne 14 ...