Tréner Urgela o úžasnej sezóne i budúcnosti tímu

obr: Tréner Urgela o úžasnej sezóne i budúcnosti tímu

Neskutočnú sezónu s najlepším koncom má za sebou A-tím Pohronia. Chalani sa stali majstrami 2. ligy a zo zaslúženého prvého miesta postupujú do Fortuna ligy. Slávnostné odovzdávanie trofeje pre víťazov 2. ligy sa bude konať vo štvrtok 6. júna, po prípravnom medzištátnom zápase Slovensko U21 – Arménsko U21. Ten začína na žiarskom štadióne o 18.00 hodine. Dnes sme sa však porozprávali s mladším trénerom z trénerskej dvojice Nemec – Urgela, Rasťom Urgelom.

Aké boli vaše prvé pocity po zápase so Šamorínom, kedy teda už bolo jasné, že váš  tím postupuje do prvej ligy?

Prvé pocity? Niečo neskutočné, krásne, vysnívané... Zaslúžené! Po druhom góle som tomu začal už veriť na sto percent a po treťom už nebolo pochýb, že prvá liga sa bude hrať prvýkrát v histórii v Žiari nad Hronom.

Vráťme sa však na začiatok sezóny 2018/19. Vaše ciele, resp. ciele vedenia klubu boli umiestniť sa lepšie ako v predchádzajúcej sezóne. Aký cieľ ste si však dali vy, ako tréner?

Mojím osobným cieľom bolo pritiahnuť ľudí na štadión, čo sa nám podarilo. Mali sme najvyššie návštevy v súťaži, pobláznili sme mesto i región. A až potom bolo celkové umiestnenie.

Kedy počas sezóny prišiel pre vás ako trénera najťažší moment?

Asi po dvoch prehrách. V Dubnici a hlavne doma s Banskou Bystricou. Vtedy bolo treba zabrať, zachovať pokoj a pripraviť mužstvo na posledných 7 kôl.

Kedy, naopak, ste už začínali veriť tomu, že prvá liga bude vaša?

Až za stavu 0:2 pre nás v Šamoríne v poslednom kole. Vtedy som už vedel výsledok z Popradu a na ihrisku videl tím, ktorý ide za svojím cieľom.

Momentálne je ešte zavčasu hovoriť o zmenách v kádri... Môžete ale naznačiť, či pôjde o veľké zmeny?

Kostra mužstva zostane pokope, rátam maximálne so 6 zmenami v tíme. 17 hráčov z 23 členného by malo tvoriť základ pre budúcu sezónu. Títo chlapci si zaslúžia hrať prvú ligu.

Čo teraz čaká chalanov, zrejme dovolenka, zaslúžený oddych? Kedy začínate trénovať?

Do 10. júna majú hráči zaslúžené dovolenky. Potom sa stretneme na prvom pracovnom tréningu a 12. júna by mala oficiálne začať príprava na ligovú sezónu.

Dôjde v tréningovom procese k nejakým zmenám?

Určite nebudeme meniť to, čo nám prinieslo úspech za posledný rok a pol. Nadviažeme na veci z tréningového procesu, ktoré obohatíme o ďalšie moderné prvky, aby sme hrali pekný a zároveň atraktívny futbal. Nech opäť lákame divákov na tribúny, ako tomu bolo v minulej sezóne.

 


Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...

II. futbalová liga

22.02.2024 19:48:20 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ ZAJTRA

Piatkový podvečer bude v Žiari opäť patriť futbalu. Na umelej tráve privítame o 18:00 treťoligové Podkonice. Tím Norberta Guľu a ...