Tréner Urgela o úžasnej sezóne i budúcnosti tímu

obr: Tréner Urgela o úžasnej sezóne i budúcnosti tímu

Neskutočnú sezónu s najlepším koncom má za sebou A-tím Pohronia. Chalani sa stali majstrami 2. ligy a zo zaslúženého prvého miesta postupujú do Fortuna ligy. Slávnostné odovzdávanie trofeje pre víťazov 2. ligy sa bude konať vo štvrtok 6. júna, po prípravnom medzištátnom zápase Slovensko U21 – Arménsko U21. Ten začína na žiarskom štadióne o 18.00 hodine. Dnes sme sa však porozprávali s mladším trénerom z trénerskej dvojice Nemec – Urgela, Rasťom Urgelom.

Aké boli vaše prvé pocity po zápase so Šamorínom, kedy teda už bolo jasné, že váš  tím postupuje do prvej ligy?

Prvé pocity? Niečo neskutočné, krásne, vysnívané... Zaslúžené! Po druhom góle som tomu začal už veriť na sto percent a po treťom už nebolo pochýb, že prvá liga sa bude hrať prvýkrát v histórii v Žiari nad Hronom.

Vráťme sa však na začiatok sezóny 2018/19. Vaše ciele, resp. ciele vedenia klubu boli umiestniť sa lepšie ako v predchádzajúcej sezóne. Aký cieľ ste si však dali vy, ako tréner?

Mojím osobným cieľom bolo pritiahnuť ľudí na štadión, čo sa nám podarilo. Mali sme najvyššie návštevy v súťaži, pobláznili sme mesto i región. A až potom bolo celkové umiestnenie.

Kedy počas sezóny prišiel pre vás ako trénera najťažší moment?

Asi po dvoch prehrách. V Dubnici a hlavne doma s Banskou Bystricou. Vtedy bolo treba zabrať, zachovať pokoj a pripraviť mužstvo na posledných 7 kôl.

Kedy, naopak, ste už začínali veriť tomu, že prvá liga bude vaša?

Až za stavu 0:2 pre nás v Šamoríne v poslednom kole. Vtedy som už vedel výsledok z Popradu a na ihrisku videl tím, ktorý ide za svojím cieľom.

Momentálne je ešte zavčasu hovoriť o zmenách v kádri... Môžete ale naznačiť, či pôjde o veľké zmeny?

Kostra mužstva zostane pokope, rátam maximálne so 6 zmenami v tíme. 17 hráčov z 23 členného by malo tvoriť základ pre budúcu sezónu. Títo chlapci si zaslúžia hrať prvú ligu.

Čo teraz čaká chalanov, zrejme dovolenka, zaslúžený oddych? Kedy začínate trénovať?

Do 10. júna majú hráči zaslúžené dovolenky. Potom sa stretneme na prvom pracovnom tréningu a 12. júna by mala oficiálne začať príprava na ligovú sezónu.

Dôjde v tréningovom procese k nejakým zmenám?

Určite nebudeme meniť to, čo nám prinieslo úspech za posledný rok a pol. Nadviažeme na veci z tréningového procesu, ktoré obohatíme o ďalšie moderné prvky, aby sme hrali pekný a zároveň atraktívny futbal. Nech opäť lákame divákov na tribúny, ako tomu bolo v minulej sezóne.

 


Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

12.07.2024 11:37:34 II. futbalová liga

Prípravný zápas pod vedením nového trénera

Zajtra o 11:00 privítame v Žiari nad Hronom ambiciózneho treťoligistu z Podkoníc. Predposledný prípravný zápas bude zároveň premiérou pre trénera ...

II. futbalová liga

08.07.2024 16:29:40 II. futbalová liga

Oštartovali sme druhú polovicu letnej prípravy

Letná príprava sa prehupla do druhej polovice a hráči majú za sebou ďalší mimoriadne náročný týždeň. Odohrali tri zápasy proti ...

II. futbalová liga

05.07.2024 20:08:09 II. futbalová liga

Náročný týždeň ukončíme súbojom proti nováčikovi Niké ligy

Zajtra dopoludnia ukončíme "anglický" trojzápasový týždeň súbojom s nováčikom Niké ligy a vlaňajším víťazom našej súťaže, KFC Komárno. Zápas odohráme ...

II. futbalová liga

03.07.2024 20:42:45 II. futbalová liga

“Rozhodol som sa zakončiť a vyšlo to!”, okomentoval gólovú situáciu Lovyniuk

Vo včerajšom zápase proti Zbrojovke sa dokázal gólovo presadiť len Alexander Lovyniuk. Hlavičkou nekompromisne vymietol "šibenicu", čím vyrovnal skóre zápasu ...

II. futbalová liga

03.07.2024 19:20:47 II. futbalová liga

ZBROJOVKA POTVRDILA ÚLOHU FAVORITA A POTEŠILA SA Z VÍŤAZSTVA

Tretie prípravné stretnutie ovládol tím z moravskej metropoly, ktorý sa netají ambíciami postúpiť do najvyššej českej súťaže. Diváci videli pekné ...