Tréner Urgela: Chceme pokračovať v dobrých výkonoch aj proti Bardejovu

obr: Tréner Urgela: Chceme pokračovať v dobrých výkonoch aj proti Bardejovu

V sobotu 23. marca čaká našich futbalistov zápas na východe Slovenska, v Bardejove. Nabudení výhrou proti Liptovskému Mikulášu budú chcieť priviezť tri body do Žiaru aj z ihriska súpera. O tom, ako sú naši futbalisti pripravení a aká nálada vládne v šatni pred zápasom sme sa porozprávali s Rastislavom Urgelom, trénerom FK Pohronie.

Ako možno zatiaľ hodnotiť vstup do jarnej časti sezóny? Získali sme plných 6 bodov, pričom v domácom zápase sme zdolali druhé mužstvo tabuľky. Vládne spokojnosť?

Musím povedať, že sme všetci spokojní, takto sme si predstavovali úvod do jarných zápasov. Tri dôležité body z Trebišova, ďalšie s nepríjemným mužstvom z Liptovského Mikuláša a upevnenie líderskej pozície po 19. kolách s náskokom 6 bodov. Lepší štart sme si nemohli priať.

Oba zápasy gólovo rozhodol Paťo Abrahám, ktorý posilnil tím počas zimnej pauzy. V piatok nielenže strelil víťazný gól, ale aj penalta bola nariadená po faule na neho. Zdá sa, že vďaka jeho skúsenostiam prišiel do tímu jeden z lídrov, ktorí vedia rozhodnúť zápas?

Paťo je skúsený hráč, poznám ho veľmi dobre. Ja osobne som ho do mužstva veľmi chcel. Je strelecky disponovaný, pracovitý, tešil sa domov, na pekný štadión, plné tribúny a odvádza nám zatiaľ dobré služby. Verím, že bude pokračovať takto ďalej a môže sa stať naším ofenzívnym lídrom v jarnej časti.

Keď sa tímu darí a sú výsledky, zvykne sa chváliť celé mužstvo. Napriek tomu, ak by si mohol vyzdvihnúť niektorých hráčov, ktorí trénerom urobili zatiaľ najväčšiu radosť a je s nimi najväčšia miera spokojnosti?

Futbal je kolektívny šport, preto to málokedy robím. Ani teraz neurobím výnimku. Vyhrávame aj prehrávame spoločne ako celok. Obidva zápasy boli zvládnuté dobrým organizovaným a tímovým výkonom. Preto patrí pochvala všetkým hráčom.

Čo treba ešte zlepšovať v hre nášho tímu? Na čo sa sústredíte?

Po výrazných zmenách cez zimnú prestávku v našom kádri sa snažíme za pochodu zapracovať nových hráčov do nášho ofenzívne ladeného spôsobu hry. Musia sa hlavne oni zžiť s herným systémom a filozofiou nás, trénerov, osvojiť si automatizmy a preniesť ich na ihrisko do zápasov.

V sobotu cestujete opäť na východ republiky, do Bardejova. Ten bojuje o záchranu v II. lige, a taktiež v úvode sezóny vyhral oba zápasy. Ako vidíš nasledujúce stretnutie?

Cestujeme s cieľom opäť priniesť nejaký bodík zo súperovho ihriska. Vieme o posledných dobrých výkonoch Bardejova, ale aj my máme svoju kvalitu, preto sa budeme snažiť niečo vymyslieť na hru domácich a prekvapiť ich.

V zápase s Liptovským Mikulášom sa zranil hrotový útočník Kondrlík. Ako to s ním vyzerá a koľko bude tímu chýbať?

Po vyšetrení magnetickou rezonanciou sa ukázalo, že zranenie členka je vážnejšie a bude nám chýbať niekoľko týždňov. Škoda, je to náš najlepší strelec z prípravy, ale aj to prináša futbal. Verím, že ho dokážeme nahradiť.

Okrem neho nebude môcť nastúpiť pre trest za červenú kartu ani kapitán mužstva Pellegrini. Bude to veľká strata? Ako sa s ňou vysporiadate?

Lukáš je jednou z najvýraznejších osobností nášho tímu ako na ihrisku, tak aj v kabíne. Je to hráč, ktorého by chcel mať v mužstve asi každý tréner v druhej lige. Náš režisér hry v strede poľa a strelec dôležitých gólov nám bude citeľne chýbať. Samozrejme, budeme ho musieť niekým nahradiť. Hráči, ktorí čakajú na príležitosť, sú však pripravení zastať si svoju pozíciu na ihrisku.

Záujem o futbal v Žiari nad Hronom a jeho okolí neustále stúpa. Naše zápasy navštevujú dokonca fanúšikovia z okolitých miest a na tribúne často vídať aj známe tváre zo slovenského futbalového prostredia. Ako si užívajú tréneri, ale aj hráči eufóriu okolo ich výsledkov a výkonov?

Samozrejme, vnímame to všetci. My, tréneri a hráči a musím povedať, že nás to ešte viac motivuje byť lepšími. Piatky sa v Žiari stávajú futbalovým sviatkom, cítime už aj tlak a väčší záujem médií, štadión sa zapĺňa čoraz viac, máme najvyššie návštevy v súťaži, dokonca väčšie ako na viacerých ligových štadiónoch. Chceme pokračovať v dobrých výkonoch, hrať aktívny a útočný futbal, na ktorý sa ľudia naučili chodiť a do konca sezóny prekonať náš vlastný rekord v návštevnosti z jesene v zápase s Interom. Vtedy nám fandilo vyše 1600 divákov a je v našich silách to zmeniť.

 


Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

12.07.2024 11:37:34 II. futbalová liga

Prípravný zápas pod vedením nového trénera

Zajtra o 11:00 privítame v Žiari nad Hronom ambiciózneho treťoligistu z Podkoníc. Predposledný prípravný zápas bude zároveň premiérou pre trénera ...

II. futbalová liga

08.07.2024 16:29:40 II. futbalová liga

Oštartovali sme druhú polovicu letnej prípravy

Letná príprava sa prehupla do druhej polovice a hráči majú za sebou ďalší mimoriadne náročný týždeň. Odohrali tri zápasy proti ...

II. futbalová liga

05.07.2024 20:08:09 II. futbalová liga

Náročný týždeň ukončíme súbojom proti nováčikovi Niké ligy

Zajtra dopoludnia ukončíme "anglický" trojzápasový týždeň súbojom s nováčikom Niké ligy a vlaňajším víťazom našej súťaže, KFC Komárno. Zápas odohráme ...

II. futbalová liga

03.07.2024 20:42:45 II. futbalová liga

“Rozhodol som sa zakončiť a vyšlo to!”, okomentoval gólovú situáciu Lovyniuk

Vo včerajšom zápase proti Zbrojovke sa dokázal gólovo presadiť len Alexander Lovyniuk. Hlavičkou nekompromisne vymietol "šibenicu", čím vyrovnal skóre zápasu ...

II. futbalová liga

03.07.2024 19:20:47 II. futbalová liga

ZBROJOVKA POTVRDILA ÚLOHU FAVORITA A POTEŠILA SA Z VÍŤAZSTVA

Tretie prípravné stretnutie ovládol tím z moravskej metropoly, ktorý sa netají ambíciami postúpiť do najvyššej českej súťaže. Diváci videli pekné ...