Tréner Urgela: Chceme pokračovať v dobrých výkonoch aj proti Bardejovu

obr: Tréner Urgela: Chceme pokračovať v dobrých výkonoch aj proti Bardejovu

V sobotu 23. marca čaká našich futbalistov zápas na východe Slovenska, v Bardejove. Nabudení výhrou proti Liptovskému Mikulášu budú chcieť priviezť tri body do Žiaru aj z ihriska súpera. O tom, ako sú naši futbalisti pripravení a aká nálada vládne v šatni pred zápasom sme sa porozprávali s Rastislavom Urgelom, trénerom FK Pohronie.

Ako možno zatiaľ hodnotiť vstup do jarnej časti sezóny? Získali sme plných 6 bodov, pričom v domácom zápase sme zdolali druhé mužstvo tabuľky. Vládne spokojnosť?

Musím povedať, že sme všetci spokojní, takto sme si predstavovali úvod do jarných zápasov. Tri dôležité body z Trebišova, ďalšie s nepríjemným mužstvom z Liptovského Mikuláša a upevnenie líderskej pozície po 19. kolách s náskokom 6 bodov. Lepší štart sme si nemohli priať.

Oba zápasy gólovo rozhodol Paťo Abrahám, ktorý posilnil tím počas zimnej pauzy. V piatok nielenže strelil víťazný gól, ale aj penalta bola nariadená po faule na neho. Zdá sa, že vďaka jeho skúsenostiam prišiel do tímu jeden z lídrov, ktorí vedia rozhodnúť zápas?

Paťo je skúsený hráč, poznám ho veľmi dobre. Ja osobne som ho do mužstva veľmi chcel. Je strelecky disponovaný, pracovitý, tešil sa domov, na pekný štadión, plné tribúny a odvádza nám zatiaľ dobré služby. Verím, že bude pokračovať takto ďalej a môže sa stať naším ofenzívnym lídrom v jarnej časti.

Keď sa tímu darí a sú výsledky, zvykne sa chváliť celé mužstvo. Napriek tomu, ak by si mohol vyzdvihnúť niektorých hráčov, ktorí trénerom urobili zatiaľ najväčšiu radosť a je s nimi najväčšia miera spokojnosti?

Futbal je kolektívny šport, preto to málokedy robím. Ani teraz neurobím výnimku. Vyhrávame aj prehrávame spoločne ako celok. Obidva zápasy boli zvládnuté dobrým organizovaným a tímovým výkonom. Preto patrí pochvala všetkým hráčom.

Čo treba ešte zlepšovať v hre nášho tímu? Na čo sa sústredíte?

Po výrazných zmenách cez zimnú prestávku v našom kádri sa snažíme za pochodu zapracovať nových hráčov do nášho ofenzívne ladeného spôsobu hry. Musia sa hlavne oni zžiť s herným systémom a filozofiou nás, trénerov, osvojiť si automatizmy a preniesť ich na ihrisko do zápasov.

V sobotu cestujete opäť na východ republiky, do Bardejova. Ten bojuje o záchranu v II. lige, a taktiež v úvode sezóny vyhral oba zápasy. Ako vidíš nasledujúce stretnutie?

Cestujeme s cieľom opäť priniesť nejaký bodík zo súperovho ihriska. Vieme o posledných dobrých výkonoch Bardejova, ale aj my máme svoju kvalitu, preto sa budeme snažiť niečo vymyslieť na hru domácich a prekvapiť ich.

V zápase s Liptovským Mikulášom sa zranil hrotový útočník Kondrlík. Ako to s ním vyzerá a koľko bude tímu chýbať?

Po vyšetrení magnetickou rezonanciou sa ukázalo, že zranenie členka je vážnejšie a bude nám chýbať niekoľko týždňov. Škoda, je to náš najlepší strelec z prípravy, ale aj to prináša futbal. Verím, že ho dokážeme nahradiť.

Okrem neho nebude môcť nastúpiť pre trest za červenú kartu ani kapitán mužstva Pellegrini. Bude to veľká strata? Ako sa s ňou vysporiadate?

Lukáš je jednou z najvýraznejších osobností nášho tímu ako na ihrisku, tak aj v kabíne. Je to hráč, ktorého by chcel mať v mužstve asi každý tréner v druhej lige. Náš režisér hry v strede poľa a strelec dôležitých gólov nám bude citeľne chýbať. Samozrejme, budeme ho musieť niekým nahradiť. Hráči, ktorí čakajú na príležitosť, sú však pripravení zastať si svoju pozíciu na ihrisku.

Záujem o futbal v Žiari nad Hronom a jeho okolí neustále stúpa. Naše zápasy navštevujú dokonca fanúšikovia z okolitých miest a na tribúne často vídať aj známe tváre zo slovenského futbalového prostredia. Ako si užívajú tréneri, ale aj hráči eufóriu okolo ich výsledkov a výkonov?

Samozrejme, vnímame to všetci. My, tréneri a hráči a musím povedať, že nás to ešte viac motivuje byť lepšími. Piatky sa v Žiari stávajú futbalovým sviatkom, cítime už aj tlak a väčší záujem médií, štadión sa zapĺňa čoraz viac, máme najvyššie návštevy v súťaži, dokonca väčšie ako na viacerých ligových štadiónoch. Chceme pokračovať v dobrých výkonoch, hrať aktívny a útočný futbal, na ktorý sa ľudia naučili chodiť a do konca sezóny prekonať náš vlastný rekord v návštevnosti z jesene v zápase s Interom. Vtedy nám fandilo vyše 1600 divákov a je v našich silách to zmeniť.

 


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...