Tréner Cifranič sa vracia do Niké ligy, prichádza mladý ambiciózny tréner

obr: Tréner Cifranič sa vracia do Niké ligy, prichádza mladý ambiciózny tréner

Vladimír Cifranič prišiel do klubu počas zimnej prestávky, keď sa zhostil kormidla spolu s Norbertom Guľom. Jeho príchodom sme získali kvalitného trénera so skúsenosťami z Niké ligy, nakoľko dovtedy viedol ako hlavný tréner ViOn Zlaté Moravce.

Počas letnej prestávky klub umožnil odchod trénerovi Norbertovi Guľovi, ktorý zasadol na lavičku cyperského Apollonu Limassol. Teraz prišla ponuka aj pre trénera Cifraniča, vrátiť sa naspäť do Niké ligy.

Róbert Jež, generálny manažér: “Prišla ponuka z Podbrezovej na trénera Cifraniča, ktorú sme akceptovali, keďže tréner má ambície trénovať ligu. Tak ako sme uvoľnili Norberta Guľu, tak sme samozrejme vyšli v ústrety aj jemu. Je to blízko pred ligou pre nás aj pre Podbrezovú, ale verím, že to nenaruší prípravu, pod vedením nového trénera na ňu nadviažeme a v novej sezóne budeme úspešnejší, ako v minulej. Ja osobne chcem trénerovi Cifraničovi zablahoželať, popriať mu veľa úspechov, nech sa mu darí, ako aj celému klubu.”

Okamžite vedenie riešilo náhradu a letná príprava už naplno prebieha pod vedením nového trénera. Kormidla sa zhostil 36-ročný Matej Čobik Ferčik, ktorý má napriek mladému veku pomerne bohaté skúsenosti aj s druhou ligou. Ako asistent pôsobil v Bardejove, či v Trebišove a aktuálne študuje, aby získal UEFA Pro licenciu, čo je najvyššie trénerské vzdelanie vo futbale.

“Prichádza k nám Matej Čobik Ferčik, ktorý má s mužským futbalom skúsenosti z klubov druhej ligy, či z Kalinova, kde dve sezóny pôsobil v pozícii hlavného trénera. Je to mladý ambiciózny tréner, ktorý našu ponuku prijal a berie ju ako výzvu. Verím, že jeho práca aj s celým realizačným tímom bude úspešná, nakoľko máme mladý káder a vekom je k chlapcom bližšie. Som presvedčený, že z mladých trénerov, ktorých máme v realizačnom tíme, rovnako vyrastú kvalitní tréneri, ktorí sa presadia aj v najvyššej súťaži”, doplnil generálny manažér.

Matej Čobik Ferčik, hlavný tréner: “V pondelok sa so mnou spojil generálny manažér Róbert Jež, dohodli sme sa, som tu a teším sa na spoluprácu.”

Tréner prichádza necelé tri týždne pred štartom súťaže, čo nie je jednoduché, ale herný systém, ktorý sa u nás trénuje, dôverne pozná. Prichádza aby plynule nadviazal na prácu svojho predchodcu.

“Už dlhodobo pracujem v hernom systéme, ktorý sa tu trénuje, či už z nižších súťaží, alebo aj z A tímu Podbrezovej. Všetky doterajšie skúsenosti chcem odovzdať v prospech nášho mužstva. Neprichádzam, aby som tu teraz robil nejaké radikálne zmeny. Chcem, aby sme boli úspešní a aby sme hrali futbal, ktorý sa bude páčiť aj fanúšikom. Chcem, aby sa mužstvo prezentovalo ofenzívnou a agresívnou hrou a aby sme strieľali góly.”


II. futbalová liga

22.07.2024 20:28:10 II. futbalová liga

Takto vyzerá hráčsky káder, s ktorým vstúpime do novej sezóny

Do prvého súťažného zápasu zostávajú tri dni a to je priestor, aby sme si predstavili nateraz kompletný hráčsky káder, ktorý ...

II. futbalová liga

22.07.2024 16:40:36 II. futbalová liga

Príprava vrcholí, v piatok začíname naostro

Dnešným dňom sme odštartovali posledný týždeň letnej prípravy, ktorý vyvrcholí prvým súťažným zápasom už v piatok o 18:00 na domácom ...

II. futbalová liga

19.07.2024 17:31:44 II. futbalová liga

Výborný výkon odmenený povzbudivým výsledkom

Máme za sebou posledný prípravný zápas, ktorý sme odohrali proti šiestemu najlepšiemu tímu vlaňajšieho ročníka Niké ligy, FK Železiarne Podbrezová. ...

II. futbalová liga

18.07.2024 21:41:14 II. futbalová liga

V generálke pred súťažou nás preverí Podbrezová

Monacobet liga sa nezadržateľne blíži a o týždeň sa už naši hráči naostro predstavia v súťažnom zápase. Dnes nás čaká ...

Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

17.07.2024 08:50:27 II. futbalová liga

Poznáme rozlosovanie súťaže, prvé zápasy odohráme doma

Sezóna sa nezadržateľne blíží a už 26. júla sa naplno roztočí kolotoč Monacobet ligy. Tá privíta v novej sezóne 14 ...