Športový riaditeľ FK Pohronie Miroslav Filipko o zmenách v kádri, aj o príprave na jarnú časť Fortuna ligy

obr: Športový riaditeľ FK Pohronie Miroslav Filipko o zmenách v kádri, aj o príprave na jarnú časť Fortuna ligy

Športový riaditeľ Miroslav Filipko v rozhovore prezradil, ktorí hráči opúšťajú káder počas zimnej prestávky, ale hovoril aj o príchode nových a zimnej príprave.

Môžete zhodnotiť posledné zápasy Pohronia, ako sa zmenil tréningový proces po výmene trénera?

Výmena trénera sa v pozitívnom smere ukázala v závere sezóny, v posledných troch zápasoch, kedy sme začali bodovať. Samozrejme, zmena nastala od príchodu Mikuláša Radványiho, kedy priniesol iný model trénovania. Mužstvo začalo fungovať iným spôsobom, taktika aj herný prejav sa prispôsobil tomu, aký herný štýl preferuje tréner. Od toho sa to začalo všetko odvíjať, aj výsledky aj práca v kabíne. Celý výsledok nebol okamžite viditeľný, v závere sezóny sa však prejavil, čo si myslím, že bolo pozitívne aj pre klub a pre vývoj v tabuľke.

Počas zimnej prestávky dôjde k zmenám v kádri. Už avizoval odchod brankár Martin Vantruba. Môžete nám už prezradiť viac?

Čo sa týka odchodov môžem byť v tomto momente konkrétny. Odchádza Mateusz Zachara, David Hrnčár, David Kondrlík odchádza na hosťovanie, Ján Sojka ukončil aktívnu činnosť, Lukášovi Tesákovi skončila zmluva, ale chceme, aby pokračoval ďalej v realizačnom tíme. Nepočítame ďalej s Michalom Klecom, Jakubom Sedláčkom a Marekom Bartošom. S ďalšími dvomi hráčmi ešte rokujeme o ďalšom zotrvaní v našom klube.

Po odchode ôsmych hráčov môžeme logicky očakávať aj  príchod nových. Budú to hráči aj zo zahraničia?

Čo sa týka nových hráčov, je to nastavené tak, že prídu aj africkí hráči, čo je v štádiu rokovania. Ostatné posily budú zo Slovenska, prípadne Čiech, aby sme sa v jarnej časti vedeli spoľahnúť na overených hráčov, ktorých poznáme a vedia nám okamžite pomôcť. Samozrejme, hráči na skúšky budú aj z iných krajín, ale o ich pôsobení v klube rozhodneme na základe ich kvality. V prvom rade sa však chceme sústrediť na domácich hráčov, čo je aj filozofia klubu – opierať sa o slovenských hráčov. Sme slovenský klub a týmto smerom pôjdeme ďalej. Bolo to vidieť v posledných dvoch zápasoch, kedy nastúpila čisto slovenská základná zostava. Takto sa chceme prezentovať na slovenskej futbalovej scéne.

Ako bude vyzerať zimná príprava, pôjdete na sústredenie do zahraničia?

Do zahraničia nie, ale pracujeme na tom, aby sme išli na herné sústredenie v rámci možností klubu na Slovensku.

V januári sa zúčastníte aj na turnaji v Čechách, o čo ide?

Ide o Tipsport ligu, ktorá sa hrá každoročne, je spravená formou súťažných prípravných zápasov. Je to v Čechách dlhoročná tradícia, pravidelne sa tam zúčastňujú aj slovenské kluby. Som rád, že tento turnaj si môžeme vyskúšať aj my a zápasy nám budú slúžiť aj na to, aby sme si otestovali nových hráčov. 

Ako bude káder oddychovať počas Vianoc? Kedy v januári začínate trénovať?

Príprava začína 6. januára, 7. máme vstupné testy. Podarilo sa nám doriešiť kondičného trénera na určité veci, takže budeme mať týždeň pred Vianocami výstupné testy. Každý hráč dostane na sviatky individuálny tréningový plán, aby bol na vstupné testy pripravený a mohli sme ďalej pokračovať, pretože liga začína pomerne skoro. Hráči sú profesionáli a podľa toho sa budú musieť zariadiť počas vianočných sviatkov.

S akými cieľmi vstupuje klub do jarnej časti Fortuna ligy?

Tam je jediný cieľ, na ktorom sa nič nemení, záchrana vo Fortuna lige.

 


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...