ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM VLADIMÍROM CIFRANIČOM

obr: ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM VLADIMÍROM CIFRANIČOM

Letná príprava naplno odštartovala a mužstvo zložené z hráčov A tímu a našich dorastencov sa pripravuje pod vedením trénerskej dvojice Vladimír Cifranič, Erik Grendel. Obaja majú skúsenosti s vedením nášho A tímu, nakoľko predtým pôsobili vo funkcii asistenta trénera.

Vladimír Cifranič sa opäť vracia do pozície hlavného trénera, v ktorej naposledy pôsobil na lavičke Zlatých Moraviec.

"Vedel som, že sa tu udiali nejaké veci a už predtým sme sa v realizačnom tíme bavili, že je možnosť, aby sa hlavný tréner kariérne posunul. Prišla ponuka, rýchlio sme sa dohodli a v podstate žiadna veľká zmena sa pre mňa neudiala."

Letná príprava patrí k hráčmi neobľúbeným fázam sezóny, keďže býva spojená s vyšším tréningovým zaťažením. Aké bude leto pod vedením Vladimíra Cifraniča?

"Dnes sa už netrénuje ako kedysi. My sa budeme snažiť aj kondičné veci realizovať vrámci herného tréningu, aj keď samozrejme tam budú nejaké bežecké vsuvky. Budeme sa snažiť, aby sa hráči na tréning tešili a aby vnímali, že tréningom naberajú aj kondíciu."

Trénerom sa na prvom zraze hlásilo až tridsať hráčov. Okrem A tímu sa do prípravy zapojili aj naši dorastenci.

"Pred polrokom, keď som prišiel do projektu, tak som sa musel chvíľu v tom zorientovať, ale vieme si rozdeliť úlohy v realizačnom tíme a pokračujeme v tom, čo tu bolo nastavené. Nastavili sme tu určitý tréningový model, v ktorom chceme fungovať, hráči sú na to zvyknutí, my tréneri tiež, takže nemyslím si, že s tým nebude žiadny problém."

Ako bude prebiehať letná príprava a čo všetko hráčov počas šiestich týždňov čaká?

"Začali sme vstupným tréningom a následne sme si vyčlenili deň na testovanie. Prípravu nebudeme deliť zvlášť na kondičnú, budeme trénovať tak ako v súťažnom mikrocykle, aby sa hráči rozvíjali, aby tam bol progres a aby vnímali, že sa posúvajú. Každý víkend máme naplánované prípravné zápasy a víkend nám vždy ukáže, ako sme v rámci týždňa pracovali."

Na pozíciu asistenta hlavného trénera sa vracia Erik Grendel. Ako budú rozdelené vaše úlohy?

"Tak ako sme fungovali minulú sezónu, tak budeme pracovať aj naďalej. Rozdelíme si čo bude kto na tréningu robiť, nakoľko je tu veľa hráčov, či už budeme rozdelení do skupín, alebo budeme trénovať spoločne, každý bude mať zadelené úlohy a Erikova úloha bude rovnaká ako bola moja pri Norovi Guľovi."


II. futbalová liga

22.07.2024 20:28:10 II. futbalová liga

Takto vyzerá hráčsky káder, s ktorým vstúpime do novej sezóny

Do prvého súťažného zápasu zostávajú tri dni a to je priestor, aby sme si predstavili nateraz kompletný hráčsky káder, ktorý ...

II. futbalová liga

22.07.2024 16:40:36 II. futbalová liga

Príprava vrcholí, v piatok začíname naostro

Dnešným dňom sme odštartovali posledný týždeň letnej prípravy, ktorý vyvrcholí prvým súťažným zápasom už v piatok o 18:00 na domácom ...

II. futbalová liga

19.07.2024 17:31:44 II. futbalová liga

Výborný výkon odmenený povzbudivým výsledkom

Máme za sebou posledný prípravný zápas, ktorý sme odohrali proti šiestemu najlepšiemu tímu vlaňajšieho ročníka Niké ligy, FK Železiarne Podbrezová. ...

II. futbalová liga

18.07.2024 21:41:14 II. futbalová liga

V generálke pred súťažou nás preverí Podbrezová

Monacobet liga sa nezadržateľne blíži a o týždeň sa už naši hráči naostro predstavia v súťažnom zápase. Dnes nás čaká ...

Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

17.07.2024 08:50:27 II. futbalová liga

Poznáme rozlosovanie súťaže, prvé zápasy odohráme doma

Sezóna sa nezadržateľne blíží a už 26. júla sa naplno roztočí kolotoč Monacobet ligy. Tá privíta v novej sezóne 14 ...