Predstavujeme logo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

obr: Predstavujeme logo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

FK POHRONIE má už aj svoje logo, ktoré symbolizuje spojenie dvoch klubov do jedného.

Filozofia spojenia futbalových klubov FK Žiar nad Hronom a TJ Sokol Dolná Ždaňa vyplýva z ambície vytvoriť silný regionálny a moderný klub. Klub, ktorý stavia na výchove svojich odchovancov. Silný klub potrebuje aj silnú identitu, s ktorou sa dokážu stotožniť nielen hráči a funkionári, ale aj fanúšikovia, či širšia futbalová verejnosť.

Tvorbe a výberu loga predchádzala diskusia, kde sa po zadefinovaní požiadaviek a príprave prvotných návrhov, vyberali potenciálne alternatívy. Do konečnej fázy sa z 5-tich návrhov dostali 2, z ktorých sa následne hlasovaním celej VR vybrala finálna alternatíva.

Logo

fkpohronie_farebne_rgb.jpg

Spojenie dvoch samostatných klubov symbolizujú dva pol erby, ktoré nie sú spojené. Farebne vychádzajú z klubových farieb zakladajúcich klubov. Ľavá polovica (žltá) symbolizuje FK Žiar nad Hronom. Pravá polovica (zelená) symbolizuje Sokol Dolná Ždaňa.

Obe tieto časti spája modrý celistvý obrys erbu, ktorý uzatvára celé logo a pôsobí zjednocujúco (symbol spojenia a jednoty). Oba futbalové kluby spája rieka Hron a región, v ktorom oba kluby pôsobia sa nazýva Stredné Pohronie. Toto spojenie symbolizuje modrá farba erbu.

V hornej časti loga je uvedený kompletný názov novovznikajúceho futbalového klubu a uprostred dominuje moderne štylizovaná futbalová lopta. Prvok lopty v sebe nesie jasný odkaz na to, že ide o moderný, nový futbalový klub založený v roku 2012.

Celá symbolika a filozofia je zachytená v čo najjednoduchšej podobe, aby bolo logo jednoznačne identifikovateľne medzi inými značkami a ľahko zapamätateľné.

Veríme, že sa s vybraným logom naši fanúškovia ľahko stotožnia a hráči a funkcionári budú hrdo reprezentovať FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA.

Pozn.

Dodávateľom loga, kompletného dizajn manuálu a web stránky je spoločnosť GIBOX, s.r.o. zo Žiaru nad Hronom, ktorá je reklamným partnerom FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.


II. futbalová liga

12.04.2024 20:15:36 II. futbalová liga

MALŽENICE SME ZDOLALI, HORVÁT SKÓROVAL UŽ V DRUHEJ MINÚTE

FK Pohronie - Dynamo Malženice 1:0 (1:0) Gól: 2. Horvát Zostavy: FK Pohronie: Jurička – Jatta, Kupčík, Straňák, Barbora, ...

II. futbalová liga

12.04.2024 11:00:21 II. futbalová liga

CHCEME NADVIAZAŤ NA VÝKON ZO ŽILINY A BODOVAŤ NAPLNO

Monacobet liga pokračuje ďalším kolom a už dnes o 18:00 privítame na domácom trávniku Malženice. Štrnásty tím ligovej tabuľky nazbieral ...

Mládež

08.04.2024 19:50:31 Mládež

VÝSLEDKY MLÁDEŽE: 19-KA VÍŤAZNE DRUHÝKRÁT V RADE

FK Pohronie U19 - FK Železiarne Podbrezová U19 4:1 (3:1) Góly: Lutka 2, Sambou, Mašlej   Peter Argyusi: "Výborný zápas z ...

II. futbalová liga

06.04.2024 22:19:00 II. futbalová liga

NAPRIEK NESPRÁVNE VYLÚČENÉMU HRÁČOVI SME DOKÁZALI VYROVNAŤ A VYBOJOVAŤ CENNÝ BOD

MŠK Žilina B - FK Pohronie 2:2 (1:0) Góly: 3. Vaľko, 54. Vaľko – 60. Horvát, 75. Lovyniuk ŽK: Essomba, ...

Mládež

04.04.2024 09:54:09 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE, 17-KA A 16-KA ODOHRALI PRÍPRAVNÉ ZÁPASY PROTI STARŠÍM SÚPEROM

Kysucké Nové Mesto U14 - FK Pohronie U14 3:0 (2:0) Radoslav Vanko: "V prvom polčase sme robili množstvo ľahkých strát po ...

II. futbalová liga

29.03.2024 19:28:31 II. futbalová liga

NA KOMÁRNO SME ŽIAĽ NESTAČILI, DO ZÁPASU ZASIAHLI AŽ SIEDMI DORASTENCI

Na zápas proti lídrovi tabuľky sme nastúpili s nútenými zmenami. Kvôli kartovým trestom trénerom chýbali Peter Mazan a Derick Bonsu. ...