On-line prenos zo zápasu FK Pohronie - ŠKF Sereď

obr: On-line prenos zo zápasu FK Pohronie - ŠKF Sereď

Zostavy:

ŠKF SEREĎ: Maťašovský - Baša, Bilas, Mészáros, Loduha, Pankarićan, Morong, Michalík, Richnák, Jankto, Djiiby BA, Lipovský, Peševski, Laura, Milunović, Abdallah Sabry, Ružinský

FK POHRONIE: Urminský, Nosko, Prikryl, Pelegríni, Ďungel, Frimmel, Nurković, Garaj, Pavúk, Paraj, Blahút, Pittner, Sekereš, Hudák, Nepšinský, Packo

Priebeh zápasu:

V 2. minúte zápasu prvýkrát ohrozil našu bránu najlepší strelec súťaže Adam Morong.


V 5. minúte sa výborným zákrokom prezentoval Lukáš Urminský, ktorého strelou z úrovne pokutového kopu nebezpečne zakončil po rohovom kope hostí


V 6. minúte opäť skevlým zákrokom podržal naše mužstvo Lukáš Urminský.


Hneď z protiútoku sme mohli otvoriť skóre nebezpečnou strelou Patrika Blahúta


V 8. minúte hostia opäť pohrozili, keď sa pred brankárom ocitol osamotený Matej Loduha, ale rozhodcovia hru prerušili pre postavenie mimo hry.


Hru sa našim chlapcom v tejto časti hry podarilo vyrovnať a hra sa presunula do stredu poľa.


V 12. minúte ostal na trávniku ležať hosťujúci Djiby Ba, po tvrdom strete so Samirom Nurkovićom.


V 16. minúte sa v strede poľa dostal k lopte Samir Nurković, ktorý sa uvoľnil, pokúsil sa o samostatný prienik, ale jeho nevydarená strela z 20. metrov hostí neohrozila.


V 20. minúte sa opäť ocitol v tesnej blízkosti brány hostí Samir Nurković, po prihrávke Patrika Blahúta, ale aj túto príležitosť zmarila pozorná obrana hostí.


V 23. minúte Patrik Prykril výborne vysunul Mareka Frimmela, ktorý si loptu potiahol po ľavom krídle, nacentroval do pokutového územia, ale jeho prihrávka nenašla adresáta.


V 25. minúte sa mohlo poprvýkrát meniť skóre v prospech hostí, ktorí sa po prečíslení ocitli v trojici sami pred našou šestnástkou, ale strela Bilasa skončila vysoko nad.


V tejto chvíli sledujeme kvalitné stretnutie so šancami na oboch stranách.


28. minúta, k lopte sa stavia kapitán Lukáš Pelegríni, ktorý z priameho kopu po faule na Samira Nurkovića centroval loptu do pokutového územia, kde si však s ňou poradil domáci obranca.


V 32. minúte hostia pohrozili prihrávkou medzi našu obranu, ale Lukáš Urminský vybehnutím ďaleko zo svojej brány ich šancu odvrátil.


GÓL!!! 1:0. V 35. minúte sa výborne zorientoval v pokutovom území hostí Peter Ďungel a strelou v páde prekonal brankára hostí!


Hostia sa po inkasovanom góle výrazne zmobilizovali, na dlhé minúty nás zatlačili a nepustili k lopte.


GÓL!!! 1:1. Útočná aktivita hostí vyvrcholila pochybe našej zálohy, po ktorej sa rútil sám na bránu Ádam Mészáros, ktorý vyrovnal na 1:1.


Prvý polčas viac dôležitých momentov nepriniesol, hráči odchádzajú do šatní za vyrovnaného stavu 1:1.


Do druhého polčasu nastupujú mužstvá v nezmenených zostavách.


48. minúta, po faule na prenikajúceho Lukáša Pelegríniho bude náš kapitán zahrávať priamy kop približne z 25. metrov. Jeho pokus ohroziť bránu končí zblokovaný múrom hostí.


V 53. minúte sa mohlo meniť skóre po lobovaných prihrávkach Bilasa a Mészárosa, ale loptu odkopol Patrik Prikryl.


V 54. minúte hostia zahrávali priamy kop po faule Lukáša Garaja, za ktorý si vyslúžil Žltú kartu.


GÓL!!! 1:2. Po centrovanej lopte z priameho kopu hostí lopta poskakovala v našom pokutovom území, kam si nabehol Ľubomír Michalík a zblízka zvýšil na 1:2.


Hostia motivovaní gólom výrazne ožili, ale skórovať sme mohli aj my, po prihrávke Blahúta na Ďungela, ktorý vnikol do pokutového územia z ľavej strany, ale obrancovia hostí jeho pokus zneškodnili.


64. minúta priniesla dravý prienik Daniela Pavúka, ktorého zastavili hostia až faulom. K lopte vzdialenej cca 30 metrov od brány sa opäť postavil Lukáš Pelegríni, ale aj túto strelu zblokoval múr hostí.


V 65. minúte si vynútil potlesk krásnymi nožničkami Samir Nurković, ale jeho pokus bránu neohrozil.


V 68. minúte zblízka loptu z prvej napálil tesne mimo brány Róbert Richnák.


GÓL!!! 1:3. Svoju predchádzajúcu šancu Róbert Richnák napravil v 69. minúte a po chybe v obrane zblízka zvýšil na 1:3.


V 79. minúte sa ocitol po priamom kope Lukáša Pelegríniho pred bránou hostí úplne osamotený Ján Nosko, ale jeho tečovanú strelu brankár hostí vyrazil na rohový kop.


GÓL!!! 2:3. V 80. minúte strelou z úrovne "päťky" znižuje na 2:3 René Paraj.


V 83. minúte sme boli svedkami dvoch obrovských šancí! Najskôr strelu Mareka Pittnera z hranice pokutového územia brankár hostí len s námahou vyrazil a strela bez prípravy Reného Paraja tesne preletela ponad brvno brány hostí.


Posledná desaťminútovka už priniesla len rozumnú hru hostí, ktorí už aj za pomoci taktických striedaní doviedli zápas do úspešného konca.

 


Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...

II. futbalová liga

22.02.2024 19:48:20 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ ZAJTRA

Piatkový podvečer bude v Žiari opäť patriť futbalu. Na umelej tráve privítame o 18:00 treťoligové Podkonice. Tím Norberta Guľu a ...