O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

obr: O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, Matej Jurička. Odchovanec Šamorína, ktorý v tomto klube zbieraj aj svoje prvé skúsenosti s mužským futbalom a zaujal repre trénerov do 18 rokov, pôsobil v mládežníckej akadémii  Dunajskej Stredy a Podbrezovej, odkiaľ prichádza do Žiaru nad Hronom.

Róbert Jež, generálny manažér: "Tento mladý, perspektívny brankár k nám prichádza na hosťovanie, má dobrú postavu a výborne hrá nohami. Je u nás známe, že mladí brankári u nás dostávajú príležitosť a verím, že pôsobenie vo dvojici s Igorom Šemrincom bude pre neho veľmi prospešné."

Matej Jurička: "Z príchodu do Pohronia mám výborné pocity. S mužským futbalom už mám skúsenosti z pôsobenia v Šamoríne, rovnako aj z Podbrezovej, kde som bol v tréningovom procese s A tímom. Je tu pre mňa veľká príležitosť chytať ligu, ak sa pre mňa tréneri rozhodnú. Nesnažím sa dostať pod tlak, ale prichádzam s veľkými ambíciami, ktoré verím, že naplním v prospech nášho klubu."

18-ročný brankár sa pripravuje na náročnú úlohu, kryť chrbát skúseným spoluhráčom.

"U brankára sa so zodpovednosťou počíta a brankárska pozícia to vyžaduje. Som rád, že napriek tomu, že sme veľmi mladý tím, tak sú medzi nami aj skúsení hráči, ktorí verím, že nám mladším pomôžu a ja urobím všetko pre to, aby som im to oplatil najlepšími možnými výkonmi."

Aké sú pocity mladého brankára po príchode do našej kabíny?

"Atmosféra v kabíne je výborná, všetci spolu veľmi dobre vychádzame, tréneri sú skúsení, čo vidieť aj vo vysokej kvalite tréningového procesu a podmienky na túto súťaž sú v Pohroní na veľmi vysokej úrovni."

Matej vytvoril dvojičku so skúseným Igorom Šemrincom, od ktorého sa môže veľa naučiť do ďalšej futbalovej kariéry.

"Som rád, že môžem pôsobiť v jednom tíme s tak skúseným brankárom. Som pripravený zobrať si čo najviac zo skúseností, ktoré sa mi snaží odovzdať a myslím, že ma to po každej stránke posunie vpred."


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...