K víťazstvu nad Duklou prispel dvomi gólmi 16-ročný mladík

obr: K víťazstvu nad Duklou prispel dvomi gólmi 16-ročný mladík

V prvom prípravnom zápase sme zvíťazili nad Duklou Banská Bystrica 3:2 a významne k tomu dopomohli dva presné zásahy Alina Lérinta, mladého talentovaného dorastenca z U17. Aj on dostal príležitosť trénovať s A tímom a ukázať svoje schopnosti v zápasovej konfrontácii s hráčmi pripravujúcimi sa na sezónu v najvyššej súťaži. 

Róbert Jež, generálny manažér: "Alin Lérint je mládežnícky reprezentant, ktorý k nám prišiel v zime z Ružomberka. Hrával za kategóriu U17 a je to hráč do budúcna, veľmi talentovaný, pracovitý na tréningoch. Teraz bol odmenený dvomi gólmi, ale čaká ho ešte veľa práce a verím, že bude takto pracovať aj ďalej."

Vladimír Cifranič, hlavný tréner: "Špecifické je, že je to stále vekom ešte mladší dorastenec, čo znamená, že preskočil jednu kategóriu. Vieme o jeho prednostiach, nie je to pre neho ľahké, ale snaží sa v tréningu pracovať a my ho nechceme "zabiť" tým, že ho hodíme rovno medzi dospelých hráčov. Ale možno, práve to, že skočil do toho rovnými nohami a musí sa rýchlejšie adaptovať na mužský futbal, bude pre neho výhodou a časom bude o to jednoduchší jeho prechod medzi dospelých futbalistov."

16-ročný mladík vhupol rovnými nohami do veľkého futbalu a pripravuje sa po boku starších skúsenejších spoluhráčov, čo najmä v úvode pre neho nebolo jednoduché

Alin Lérint: "Je to pre mňa výzva. Zo začiatku to bolo ťažké, ale zvykol som si a cítim na sebe, že ma to posúva. Mužský futbal je oveľa náročnejší, rýchlejší a aj v tomto zápase som si všimol, že keď pomaly pracujem s loptou, tak ma oveľa rýchlejšie dostúpia ako v našej kategórii. Je to úplne iné, najmä v tempe hry."

V prvom prípravnom zápase naskočil na trávnik, kde na neho čakal súper z Niké ligy.

"Pred zápasom som mal rešpekt, ale na trávniku to už opadlo, pretože futbal je to, čo ma baví a žijem ním. Nebál som sa toho a sanžil som sa hrať čo najlepšie."

A podarilo sa mu niečo nevídané, o čom pred zápasom asi ani nesníval. Bol v správnom čase na správnom mieste a strelil dva góly. Mladý strelec ich však opísal skromne.

"Nečakal som, že brankár netrafí loptu, prepadla mu, ocitol som sa pred prázdnou bránou a dal som gól. Pred druhým gólom prišiel pekný center a to sa už nedalo nedať", opísal svoje pamätné zásahy.

Mladý strelec je súčasťou projektu, ktorý dáva šancu mladým futbalistom presadiť sa v seniorskom futbale. Dorastenci dostávajú príležitosť presvedčiť trénerov o miestenke v A tíme, o čom sníva aj Alin Lérint.

"Chcel by som sa presadiť v A tíme, bol by to pre mňa veľký úspech a urobím všetko pre to, aby sa to aj stalo", dodal na záver rozhovoru.


II. futbalová liga

22.07.2024 20:28:10 II. futbalová liga

Takto vyzerá hráčsky káder, s ktorým vstúpime do novej sezóny

Do prvého súťažného zápasu zostávajú tri dni a to je priestor, aby sme si predstavili nateraz kompletný hráčsky káder, ktorý ...

II. futbalová liga

22.07.2024 16:40:36 II. futbalová liga

Príprava vrcholí, v piatok začíname naostro

Dnešným dňom sme odštartovali posledný týždeň letnej prípravy, ktorý vyvrcholí prvým súťažným zápasom už v piatok o 18:00 na domácom ...

II. futbalová liga

19.07.2024 17:31:44 II. futbalová liga

Výborný výkon odmenený povzbudivým výsledkom

Máme za sebou posledný prípravný zápas, ktorý sme odohrali proti šiestemu najlepšiemu tímu vlaňajšieho ročníka Niké ligy, FK Železiarne Podbrezová. ...

II. futbalová liga

18.07.2024 21:41:14 II. futbalová liga

V generálke pred súťažou nás preverí Podbrezová

Monacobet liga sa nezadržateľne blíži a o týždeň sa už naši hráči naostro predstavia v súťažnom zápase. Dnes nás čaká ...

Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

17.07.2024 08:50:27 II. futbalová liga

Poznáme rozlosovanie súťaže, prvé zápasy odohráme doma

Sezóna sa nezadržateľne blíží a už 26. júla sa naplno roztočí kolotoč Monacobet ligy. Tá privíta v novej sezóne 14 ...