IGOR ROZENBERG: “Chceme byť vyrovnaným súperom každému!”

obr: IGOR ROZENBERG: “Chceme byť vyrovnaným súperom každému!”

Nový súťažný ročník 2. ligy sa nezadržateľne blíži. Mužstvo vedené Rastislavom Urgelom sa každý deň pripravuje na sezónu, čoho súčasťou sú aj kvalitné prípravné zápasy, prevažne s tímami z najvyššej súťaže. Po konfrontácii v Dunajskej Strede, Trenčíne a Ružomberku privítame v sobotu v Žiari Podbrezovú. Generálkou pred ligou bude zápas v Zlatých Moravciach.

 
O cieľoch a smerovaní klubu, ale aj ambíciách a budovaní kádra pred novou sezónou, sme sa rozprávali s najvyšším predstaviteľom klubu Igorom Rozenbergom.
“Ciele pred sezónou sú jednoznačne dobre vyskladať káder, čo verím, že sa nám darí, prilákať fanúšikov na tribúny a hrať dobrý futbal, ktorý sa bude fanúšikom páčiť a budú sa opakovane vracať na tribúny. Čo sa týka tabuľkového postavenia, určite sa chceme pohybovať v hornej časti tabuľky, aj keď to nebude jednoduché, pretože súťaž bude určite vyrovnaná, ale chceme byť jedným z mužstiev, ktoré sa bude držať hore. Chceme byť vyrovnaným súperom každému. Rovnako chceme vidieť progres u jednotlivcov, keďže máme v tíme veľa mladých hráčov. To bude tiež jedna z veľmi dôležitých vecí.”
 
Klub sa v minulom ročníku prezentoval výrazným omladením kádra a filozofiou dávať priestor práve mladým hráčom a odchovancom. Bude Pohronie pokračovať v tejto filozofii aj v budúcej sezóne?
“Máme v tíme veľa mladých hráčov, momentálne aj hráčov, ktorí prišli z dorastu, ako Jokeľ, Domaniský, Sakhno, či Laktionov a sú v tíme aj ďalší odchovanci. Určite to je cieľom aj pre budúcu sezónu, ale musíme sa na to pozerať komplexnejšie. Pokiaľ máme odchovanca, ktorý si vie zastať svoje miesto v širšom kádri, ale vieme, že by jeho zápasová minutáž nebola dostatočná, budeme sa snažiť, aby šiel na hosťovanie do tímu, kde bude hrávať pravidelne a aby sa naspäť vrátil pripravený. S mladými hráčmi chceme robiť, robíme a budeme robiť, čo je aj vidieť. Dnešný futbal je rôznorodý a keď uvidíme šikovného dorastenca, tak určite dostane šancu, aby dostal správny impulz, mohol sa časom prebojovať do A tímu a v budúcnosti sa živiť futbalom.”
 
Vyššie spomenuté ambície klubu si ale budú vyžadovať popri mladíckej dravosti aj potrebné skúsenosti. Doplnil sa tím počas leta aj o skúsených hráčov?
“Tím bol doplnený hráčmi ako Pekár, Šemrinec, Kupčík, Schlosár, ktorého vnímame už ako skúseného hráča. Títo hráči doplnia Mazana s Prikrylom a mali by spolu tvoriť jadro tímu, tvoriť jeho charakter a jednoznačne sa na nich spoliehame. Neznamená to, že budú spolu naraz na ihrisku, ale jednoznačne sa na nich spoliehame a pokiaľ budú zdraví, budú dostávať výrazný priestor v zápasoch. Pri výbere týchto hráčov sme nebrali do úvahy len futbalové, ale aj osobnostné kvality a verím, že to aj potvrdia.”
 
V sobotu o 9:30 nás čaká prípravný zápas s Podbrezovou, so štvrtým najlepším tímom vlaňajšieho ročníka najvyššej súťaže a práve s Podbrezovou náš klub úzko spolupracuje. Čo táto spolupráca pre Pohronie znamená?
“Podbrezová sa finančne podieľa na chode nášho klubu a dodáva nám naozaj šikovných mladých hráčov, z ktorých väčšina je schopná okamžite naskočiť do druhej ligy. Veľkou výhodou je, že finančné náklady na týchto hráčov hradí práve Podbrezová, čo je obrovský benefit, keďže sa po opustení najvyššej súťaže nenachádzame v úplne ideálnej finančnej kondícii. Verím, že táto spolupráca sa bude ďalej prehlbovať a bude dlhodobá.”

Pomýšľa Pohronie v budúcom období nad návratom do najvyššej súťaže?
“Všetky tieto kroky, ktoré sme podnikli po opustení najvyššej súťaže, smerovali k ukľudneniu situácie v klube, aby sme sa zastabilizovali, znovu nadýchli a určite do budúcna, keďže sme už v lige boli, fanúšikom, ľuďom v regióne aj klubu samotnému sa v lige páčilo, preto sme nastúpili na cestu budovania mladého kádra, ktorý sa bude postupne formovať a v budúcnosti bude reálne schopný o návrat do ligy zabojovať.”
 
Ako vyzerá teda káder, ktorý bude obliekať dres Pohronia v budúcej sezóne?
“Káder je stále v procese budovania, ešte stále pracujeme na posunoch medzi nami a Podbrezovou, takže definitívnu podobu kádra zverejníme tesne pred začiatkom súťaže.”

II. futbalová liga

06.04.2024 22:19:00 II. futbalová liga

NAPRIEK NESPRÁVNE VYLÚČENÉMU HRÁČOVI SME DOKÁZALI VYROVNAŤ A VYBOJOVAŤ CENNÝ BOD

MŠK Žilina B - FK Pohronie 2:2 (1:0) Góly: 3. Vaľko, 54. Vaľko – 60. Horvát, 75. Lovyniuk ŽK: Essomba, ...

Mládež

04.04.2024 09:54:09 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE, 17-KA A 16-KA ODOHRALI PRÍPRAVNÉ ZÁPASY PROTI STARŠÍM SÚPEROM

Kysucké Nové Mesto U14 - FK Pohronie U14 3:0 (2:0) Radoslav Vanko: "V prvom polčase sme robili množstvo ľahkých strát po ...

II. futbalová liga

29.03.2024 19:28:31 II. futbalová liga

NA KOMÁRNO SME ŽIAĽ NESTAČILI, DO ZÁPASU ZASIAHLI AŽ SIEDMI DORASTENCI

Na zápas proti lídrovi tabuľky sme nastúpili s nútenými zmenami. Kvôli kartovým trestom trénerom chýbali Peter Mazan a Derick Bonsu. ...

II. futbalová liga

24.03.2024 11:11:02 II. futbalová liga

NA PREŠOV SME NESTAČILI, DOMÁCI POTVRDILI ÚLOHU FAVORITA

FC Tatran Prešov - FK Pohronie 2:0 (1:0) Góly: 8. Dolný, 77. Župa ŽK: Milunović, Káčerík, Petko – Mazan, Pekár, Straňák, Schlossár ČK: ...

II. futbalová liga

22.03.2024 23:42:45 II. futbalová liga

NA VÝCHODE NASTÚPIME PROTI AŠPIRANTOVI NA POSTUP DO NIKÉ LIGY

O 14:30 nás čaká v Ličartovciach Tatran Prešov, ktorý sa netají ambíciami postúpiť do Niké Ligy. Na vedúce Komárno strácajú ...

Mládež

20.03.2024 10:19:24 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE

Počas uplynulého víkendu boli v plnom nasadení aj naše mládežnícke kategórie. Prinášame vám kompletný servis výsledkov podľa kategórií: FK Pohronie ...