IGOR ROZENBERG: “Chceme byť vyrovnaným súperom každému!”

obr: IGOR ROZENBERG: “Chceme byť vyrovnaným súperom každému!”

Nový súťažný ročník 2. ligy sa nezadržateľne blíži. Mužstvo vedené Rastislavom Urgelom sa každý deň pripravuje na sezónu, čoho súčasťou sú aj kvalitné prípravné zápasy, prevažne s tímami z najvyššej súťaže. Po konfrontácii v Dunajskej Strede, Trenčíne a Ružomberku privítame v sobotu v Žiari Podbrezovú. Generálkou pred ligou bude zápas v Zlatých Moravciach.

 
O cieľoch a smerovaní klubu, ale aj ambíciách a budovaní kádra pred novou sezónou, sme sa rozprávali s najvyšším predstaviteľom klubu Igorom Rozenbergom.
“Ciele pred sezónou sú jednoznačne dobre vyskladať káder, čo verím, že sa nám darí, prilákať fanúšikov na tribúny a hrať dobrý futbal, ktorý sa bude fanúšikom páčiť a budú sa opakovane vracať na tribúny. Čo sa týka tabuľkového postavenia, určite sa chceme pohybovať v hornej časti tabuľky, aj keď to nebude jednoduché, pretože súťaž bude určite vyrovnaná, ale chceme byť jedným z mužstiev, ktoré sa bude držať hore. Chceme byť vyrovnaným súperom každému. Rovnako chceme vidieť progres u jednotlivcov, keďže máme v tíme veľa mladých hráčov. To bude tiež jedna z veľmi dôležitých vecí.”
 
Klub sa v minulom ročníku prezentoval výrazným omladením kádra a filozofiou dávať priestor práve mladým hráčom a odchovancom. Bude Pohronie pokračovať v tejto filozofii aj v budúcej sezóne?
“Máme v tíme veľa mladých hráčov, momentálne aj hráčov, ktorí prišli z dorastu, ako Jokeľ, Domaniský, Sakhno, či Laktionov a sú v tíme aj ďalší odchovanci. Určite to je cieľom aj pre budúcu sezónu, ale musíme sa na to pozerať komplexnejšie. Pokiaľ máme odchovanca, ktorý si vie zastať svoje miesto v širšom kádri, ale vieme, že by jeho zápasová minutáž nebola dostatočná, budeme sa snažiť, aby šiel na hosťovanie do tímu, kde bude hrávať pravidelne a aby sa naspäť vrátil pripravený. S mladými hráčmi chceme robiť, robíme a budeme robiť, čo je aj vidieť. Dnešný futbal je rôznorodý a keď uvidíme šikovného dorastenca, tak určite dostane šancu, aby dostal správny impulz, mohol sa časom prebojovať do A tímu a v budúcnosti sa živiť futbalom.”
 
Vyššie spomenuté ambície klubu si ale budú vyžadovať popri mladíckej dravosti aj potrebné skúsenosti. Doplnil sa tím počas leta aj o skúsených hráčov?
“Tím bol doplnený hráčmi ako Pekár, Šemrinec, Kupčík, Schlosár, ktorého vnímame už ako skúseného hráča. Títo hráči doplnia Mazana s Prikrylom a mali by spolu tvoriť jadro tímu, tvoriť jeho charakter a jednoznačne sa na nich spoliehame. Neznamená to, že budú spolu naraz na ihrisku, ale jednoznačne sa na nich spoliehame a pokiaľ budú zdraví, budú dostávať výrazný priestor v zápasoch. Pri výbere týchto hráčov sme nebrali do úvahy len futbalové, ale aj osobnostné kvality a verím, že to aj potvrdia.”
 
V sobotu o 9:30 nás čaká prípravný zápas s Podbrezovou, so štvrtým najlepším tímom vlaňajšieho ročníka najvyššej súťaže a práve s Podbrezovou náš klub úzko spolupracuje. Čo táto spolupráca pre Pohronie znamená?
“Podbrezová sa finančne podieľa na chode nášho klubu a dodáva nám naozaj šikovných mladých hráčov, z ktorých väčšina je schopná okamžite naskočiť do druhej ligy. Veľkou výhodou je, že finančné náklady na týchto hráčov hradí práve Podbrezová, čo je obrovský benefit, keďže sa po opustení najvyššej súťaže nenachádzame v úplne ideálnej finančnej kondícii. Verím, že táto spolupráca sa bude ďalej prehlbovať a bude dlhodobá.”

Pomýšľa Pohronie v budúcom období nad návratom do najvyššej súťaže?
“Všetky tieto kroky, ktoré sme podnikli po opustení najvyššej súťaže, smerovali k ukľudneniu situácie v klube, aby sme sa zastabilizovali, znovu nadýchli a určite do budúcna, keďže sme už v lige boli, fanúšikom, ľuďom v regióne aj klubu samotnému sa v lige páčilo, preto sme nastúpili na cestu budovania mladého kádra, ktorý sa bude postupne formovať a v budúcnosti bude reálne schopný o návrat do ligy zabojovať.”
 
Ako vyzerá teda káder, ktorý bude obliekať dres Pohronia v budúcej sezóne?
“Káder je stále v procese budovania, ešte stále pracujeme na posunoch medzi nami a Podbrezovou, takže definitívnu podobu kádra zverejníme tesne pred začiatkom súťaže.”

II. futbalová liga

13.05.2023 14:29:47 II. futbalová liga

ZASLÚŽENÁ VÝHRA V POSLEDNOM DOMÁCOM ZÁPASE SEZÓNY

V súboji s Považskou Bystricou sme mali hneď od úvodu mierne navrch, čomu nasvedčovalo aj predzápasové postavenie v tabuľke. ...

Mládež

03.05.2023 13:12:19 Mládež

U19: VÍŤAZSTVO NAD DUNAJSKOU STREDOU BOLO DÔLEŽITÉ NIELEN KVÔLI BODOM DO TABUĽKY

Vydarený zápas má za sebou naša “19-ka”, pôsobiaca v 1. dorasteneckej lige. V sobotňajšom zápase zdolali rovesníkov z DAC Dunajská ...

II. futbalová liga

03.05.2023 12:43:09 II. futbalová liga

ZÁVEREČNÝ REPRE KEMP AJ S HRÁČMI POHRONIA

Tréner reprezentácie do 20 rokov povolal na záverečný zraz 26 futbalistov, ktorí zabojujú o miestenku v konečnej nominácii na Majstrovstvá ...

II. futbalová liga

28.04.2023 22:35:36 II. futbalová liga

FK Pohronie - Spartak Myjava 0:4 (0:3)

Góly: 10. Štefánek, 14. Cisár, 36. Tancík, 79. Arthur Žlté karty: 44. Prikryl (POH), 68. Bonsu (POH), 78. Grendel (POH) – 46. ...

II. futbalová liga

28.04.2023 12:12:18 II. futbalová liga

PROTI MYJAVE CHCEME NADVIAZAŤ NA VÝBORNÉ VÝKONY Z PREDCHÁDZAJÚCICH ZÁPASOV

V posledných troch domácich zápasoch sme bodovali naplno a celkovo sme v posledných šiestich, vrátane kontumovaného výsledku so Žilinou, stratili ...

II. futbalová liga

27.04.2023 18:25:57 II. futbalová liga

NA SLOVÍČKO S TRÉNEROM

Čakajú nás posledné dva domáce zápasy v sezóne, ktorú už teraz môžeme považovať za úspešnú. Do tímu sa okrem skúsených ...