ERIK GRENDEL: PRE MLADÝCH HRÁČOV BUDEM MENTOROM

obr: ERIK GRENDEL: PRE MLADÝCH HRÁČOV BUDEM MENTOROM

V uplynulých dňoch sme informovali o príchode Erika Grendela do Pohronia. Erik je 34-ročný rodák z neďalekej Handlovej. Bez pochýb ho môžeme nazvať legendou slovenského futbalu. Na svojom konte má 3 trofeje z najvyššej súťaže, 4-krát pozdvihol nad hlavu pohár pre víťazov Slovnaft cupu a v uplynulej sezóne sa s tímom FK Železiarne Podbrezová stal  druholigovým víťazom.  

 

Do Pohronia prichádzate z Podbrezovej – tímu, ktorý ako nováčik aktuálnej sezóny dokázal v zápasoch potrápiť aj stálice najvyššej súťaže. V čom je to pre vás najväčšia zmena?

            Futbal sa hrá všade rovnaký. Prišiel som sem s tým, aby som pomohol mužstvu. Je to druhá liga, čiže o stupienok nižšie. Na mladý kolektív som zvyknutý už z Podbrezovej. Budem tu plniť funkciu akéhosi mentora pre mladých chlapcov, aby sa mohli popri mne rozvíjať, a zároveň im môžem predať svoje skúsenosti, ktoré som nadobudol počas kariéry.

 

S tímom ste nedávno začali zimnú prípravu. Aké sú vaše doterajšie pocity z nového prostredia?

            Prostredie je veľmi príjemné. Vládne tu rodinná atmosféra, každý sa tu usmieva. Pracuje sa mi tu dobre, kolektív je zatiaľ výborný. Tréningový proces je na vysokej úrovni. Takže môžem povedať, že som spokojný po všetkých stránkach.

 

Ako vnímate mladých hráčov okolo seba?

Teším sa z mladých chlapcov, ktorí tu sú. Vidno, že chcú na sebe pracovať, chcú sa zlepšovať a posúvať do väčšieho futbalu. Cítim sa výborne a možno pri nich aj trošku duchom omladnem :) . Ako som spomínal, je tu pozitívna pracovná atmosféra a teším sa čo príde ďalej.

 

Je známe, že ste ambiciózny typ hráča. Aké sú vaše ciele v Pohroní?

            Chcem vyhrávať každý jeden zápas. Či už je to na tréningu, pri hraní stolného tenisu, ale chcem vyhrávať aj v lige. Urobím pre to maximum. Samozrejme, sú veci, ktoré neviete ovplyvniť – samotný výsledok. Budem tlačiť na hráčov, aby mali víťaznú mentalitu. Myslím, že to je cesta k tomu, aby sa posúvali a tvrdo na sebe pracovali.

 

Akú pozíciu na ihrisku preferujete?

            Preferujem stred zálohy. Rád režírujem hru a som často na lopte. S týmto sem aj prichádzam, aby som v tomto smere pomohol mužstvu. Uvidíme aké zámery bude mať tréner. Máme ešte dosť času na zdokonalenie istých vecí a na naučenie sa určitých prvkov, ktoré môžeme následne použiť v lige.

 

Chceli by ste niečo odkázať našim fanúšikom?

            Teším sa na vás, na tento pekný, útulný štadión, ktorý tu je. Verím, že sa nám fanúšikov podarí našimi výkonmi v jarnej časti prilákať a nájdu si čas na naše zápasy a podporia nás.


II. futbalová liga

06.04.2024 22:19:00 II. futbalová liga

NAPRIEK NESPRÁVNE VYLÚČENÉMU HRÁČOVI SME DOKÁZALI VYROVNAŤ A VYBOJOVAŤ CENNÝ BOD

MŠK Žilina B - FK Pohronie 2:2 (1:0) Góly: 3. Vaľko, 54. Vaľko – 60. Horvát, 75. Lovyniuk ŽK: Essomba, ...

Mládež

04.04.2024 09:54:09 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE, 17-KA A 16-KA ODOHRALI PRÍPRAVNÉ ZÁPASY PROTI STARŠÍM SÚPEROM

Kysucké Nové Mesto U14 - FK Pohronie U14 3:0 (2:0) Radoslav Vanko: "V prvom polčase sme robili množstvo ľahkých strát po ...

II. futbalová liga

29.03.2024 19:28:31 II. futbalová liga

NA KOMÁRNO SME ŽIAĽ NESTAČILI, DO ZÁPASU ZASIAHLI AŽ SIEDMI DORASTENCI

Na zápas proti lídrovi tabuľky sme nastúpili s nútenými zmenami. Kvôli kartovým trestom trénerom chýbali Peter Mazan a Derick Bonsu. ...

II. futbalová liga

24.03.2024 11:11:02 II. futbalová liga

NA PREŠOV SME NESTAČILI, DOMÁCI POTVRDILI ÚLOHU FAVORITA

FC Tatran Prešov - FK Pohronie 2:0 (1:0) Góly: 8. Dolný, 77. Župa ŽK: Milunović, Káčerík, Petko – Mazan, Pekár, Straňák, Schlossár ČK: ...

II. futbalová liga

22.03.2024 23:42:45 II. futbalová liga

NA VÝCHODE NASTÚPIME PROTI AŠPIRANTOVI NA POSTUP DO NIKÉ LIGY

O 14:30 nás čaká v Ličartovciach Tatran Prešov, ktorý sa netají ambíciami postúpiť do Niké Ligy. Na vedúce Komárno strácajú ...

Mládež

20.03.2024 10:19:24 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE

Počas uplynulého víkendu boli v plnom nasadení aj naše mládežnícke kategórie. Prinášame vám kompletný servis výsledkov podľa kategórií: FK Pohronie ...