Ďalším súperom v príprave brnenská Zbrojovka

obr: Ďalším súperom v príprave brnenská Zbrojovka

Už zajtra popoludní nás čaká ďalší prípravný zápas, v ktorom privítame na domácej pôde kvalitného súpera, Zbrojovku Brno. Pôjde o druhý z troch prípravných zápasov, ktoré odohrajú naši futbalisti v rámci siedmich dní. V sobotňajšom zápase proti Tatranu Prešov sa nám nepodarilo nadviazať na výborný výkon, ktorý nám priniesol víťazstvo nad Duklou Banská Bystrica. O to väčšia motivácia bude hnať dopredu hráčov proti kvalitnému českému súperovi.

Zbrojovka Brno je tradičným klubom, ktorý pôsobí na českej futbalovej mape už 111 rokov. Pamätníci si určite pamätajú úspešné pôsobenie v československej, či neskôr českej najvyššej súťaži, keď sa tešili zo zisku československého majstrovského titulu. Aktuálne pôsobia v druhej najvyššej súťaži, kde obsadili v minulej sezóne 9. priečku.

Tím vedený známym trénerom Jaroslavom Hynekom, ktorý prevzal kormidlo Zbrojovky po odchode z MŠK Žilina, ťahali v uplynulej sezóne najmä skúsený Jakub Řezníček, ktorý zaťažil konto súperov 13. gólmi, 10-gólový Denis Alijagič a 9-gólový skúsený stredopoliar Roman Potočný. V rámci aktuálneho prestupového obdobia posilnili moravský tím viacerí zaujímaví hráči. Na brankárskom poste skvalitnil káder Filip Mucha z FK Teplice a Jakub Janetzky zo Zlína, či Wale Musa Alli z Českých Budejovíc.

Hlavný tréner Vladimír Cifranič dával v predchádzajúcich zápasoch priestor takmer celej šírke kádra a proti Dukle, aj proti Tatranu nastupovala do každého polčasu iná desiatka hráčov. Pred zápasom proti Zbrojovke avizuje hlavný kormidelník zmeny.

Vladimír Cifranič, tréner: "Už nebudeme deliť hráčov na dva polčasy. Nastúpime s hráčmi, ktorí pripadajú do úvahy do súťaže, aj keď samozrejme nie všetci sú zdravotne v poriadku a nejaké pohyby ešte nastanú. Budeme hrať vo väčšom zaťažení, pretože hráči už neodohrajú len jeden polčas. Na videu sme si ukázali veci, ktoré nám v Prešove nefungovali a budeme sa snažiť hrať to, čo denne trénujeme a chceme vidieť na ihrisku. Bude proti nám stáť veľká kvalita a tento zápas bude pre nás výborná škola."

Nenechajte si ujsť zápas proti mimoriadne kvalitnému súperovi a príďte povzbudiť našich futbalistov v ďalšom prípravnom zápase.

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV:
22.6.2024 FK Pohronie - Dukla Banská Bystrica 3:2 (0:1)
29.6.2024 FC Tatran Prešov - FK Pohronie 4:1 (1:1)
03.7.2024 FK Pohronie - Zbrojovka Brno
06.7.2024 KFC Komárno - FK Pohronie
13.7.2024 FK Pohronie - Podkonice
20.7.2024 FK Pohronie - FK Železiarne Podbrezová


II. futbalová liga

22.07.2024 20:28:10 II. futbalová liga

Takto vyzerá hráčsky káder, s ktorým vstúpime do novej sezóny

Do prvého súťažného zápasu zostávajú tri dni a to je priestor, aby sme si predstavili nateraz kompletný hráčsky káder, ktorý ...

II. futbalová liga

22.07.2024 16:40:36 II. futbalová liga

Príprava vrcholí, v piatok začíname naostro

Dnešným dňom sme odštartovali posledný týždeň letnej prípravy, ktorý vyvrcholí prvým súťažným zápasom už v piatok o 18:00 na domácom ...

II. futbalová liga

19.07.2024 17:31:44 II. futbalová liga

Výborný výkon odmenený povzbudivým výsledkom

Máme za sebou posledný prípravný zápas, ktorý sme odohrali proti šiestemu najlepšiemu tímu vlaňajšieho ročníka Niké ligy, FK Železiarne Podbrezová. ...

II. futbalová liga

18.07.2024 21:41:14 II. futbalová liga

V generálke pred súťažou nás preverí Podbrezová

Monacobet liga sa nezadržateľne blíži a o týždeň sa už naši hráči naostro predstavia v súťažnom zápase. Dnes nás čaká ...

Mládež

17.07.2024 09:24:10 Mládež

Viac ako osemdesiat detí trávi čas v našom letnom kempe, plnom zaujímavých aktivít

Žiarsky futbalový štadión opäť naplno ožil a každodenne sa na ňom stretáva viac ako 80 detí, ktoré sa až do ...

II. futbalová liga

17.07.2024 08:50:27 II. futbalová liga

Poznáme rozlosovanie súťaže, prvé zápasy odohráme doma

Sezóna sa nezadržateľne blíží a už 26. júla sa naplno roztočí kolotoč Monacobet ligy. Tá privíta v novej sezóne 14 ...