VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE

obr: VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE

Počas uplynulého víkendu boli v plnom nasadení aj naše mládežnícke kategórie. Prinášame vám kompletný servis výsledkov podľa kategórií:

FK Pohronie U19 - MFK Ružomberok U19 2:3 (1:0)
Góly: Kujabi, Kambi 

Peter Argyusi: "Veľa nepremenych šancí, slabý dôraz vzadu a individuálne chyby tých istých hráčov nás vysledkovo bolia."

MFK Ružomberok U17- FK Pohronie U17 2:1 (2:1)
Gól: Truben 
ČK: Grman 45’ 

Erik Grendel: "Slabší vstup do zápasu, v 6. minúte sme prehrávali 1:0, po góle sa hra vyrovnala, dali sme gól a mali ďalšie dve šance na ďalší. Tam sa lámal zápas, bohužiaľ sme dostali gól po triviálnej chybe, po autovom vhadzovaní. Zbytočné vylúčenie Grmana na konci polčasu ovplyvnilo zápas, no aj napriek tomu sa Ružomberok triasol o výsledok. Som hrdý na chlapcov za tento výkon."

MFK Ružomberok U16 - FK Pohronie U16 3-1 (2-1)

Maroš Pažout: "Nadviazali sme na výkon proti Slovanu, výborne sme vykývali nebezpečné priestory, zachytávali sme krížne prihrávky do nebezpečných priestorov. Od 25. minúty sme hrali vo vyššom postavení, kde sme si vytvorili dve šance, nacvičené z tréningu, ktoré priniesli samostaný nájazd Struhára a šancu Lukáča z jedenástich metrov, z ktorých sme mali dať gól. Druhý polčas bol super, viac v držaní lopty, ale opäť sme mali čisté šance Struhára, keď sa jeho strela zvnútra pokutového územia od spojnice brány odrazila do vnútra brany, Lukáča ktorý si obhazdoval obrancu, ale v poslednej chvíli mu obrancovia loptu odkopli, ale hlave šanca Chudobu na úrovni jedenástich metrov si žiadala gól kde strieľal do stredu brány. Pri všetkej úcte k Ružomberku je pre nás výsledok krutý. Góly sme inkasovali po dvoch rohových kopoch a po pekne zahratom signáli supera, z priameho kopu. Myslím si, že to vôbec nebol zápas na vysledok 3:1, hráčom vôbec nemám čo vyčítať, naopak to bol ďalší výborny zapas, ktorý nás posúva. Proti Slovanu ani Ružomberku sme nedostali gól z hry a vypracovali sme si veľmi čisté gólovky, čo je veľké pozitívum do ďalšieho napredovania u hráčov."

MŠK Rimavská Sobota U15 - FK Pohronie U15 1:4 (0:2)
Góly: Ďurček 3x, Rosenberg
ŽK: Gajdošik

Nikola Milošević: "Prvý krát v hernom systéme 3-5-2. Kvôli veľkej maródke sme museli niečo zmeniť a veľmi slušne to vyzeralo. Plusy: veľa dobrých pokusov pri zakladaní útoku a dostávanie sa do šancí v tých priestoroch, kde sme chceli, mrzí len zakončenie a odvaha našich hráčov. Veľké plus: zapojenie dvoch hráčov z kategórie U14, ktorí sa dnes na ihrisku nestratili a ukázali veci, ktoré chceme, keď ide o posun hráča do vyššej kategórie. Veľa je tam vecí, ktoré môžeme a musime zlepšiť a ideme postupne na tom pracovať."

MŠK Rimavská Sobota U14 - FK Pohronie U14 2:3 (1:1)
Góly: Mánik, Zurian, vlastný

Radoslav Vanko: "Z hľadiska rozvoja hráčov to bol výborný zápas. V zostave, poznačenej do veľkej miery maródkou, sa objavilii piati hráči z mladšej kategórie, ktorí podali výborný výkon a ďalší dvaja kľúčoví hráči odohrali celý zápas za staršiu kategóriu. Dvakrát sme doťahovali stav a v závere ukázali správnu mentalitu. Z pohľadu herných činností sa vyskytovalo v zápase veľa vecí z tréningu a po celý zápas mali hráči chuť hľadať riešenia."

FK Pohronie U13 - MŠK Rimavská Sobota U13 0:10 (0:5)

Tomáš Lintner: "Po celý zápas bol súper aktívnejší, rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch. V druhom polčase sme si vypracovali pár streleckých pokusov bohužiaľ sa nevieme gólovo presadil."


FK Pohronie U12 - MŠK Rimavská Sobota 8:1 (3:0,1:0,1:1,3:0)
Góly: Tršo 2, Švoňava 2, Janech, Bosák, Tužinský, Košta

Matej Šouc: "Aj napriek víťazstvu nemôžeme byť spokojní s predvedeným výkonom. Naše herné tempo bolo pomalé, čo nám možno stačilo na dnešného súpera."