Vyhlásenie predstavenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a.s. 

obr: Vyhlásenie predstavenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a.s. 

Po prehratom zápase v Michalovciach, kde sa naše mužstvo prezentovalo nepresvedčivým výkonom, sme boli informovaní, zo strany športového riaditeľa nášho klubu, o potrebe preradiť dvoch hráčov A-tímu do farmárskeho klubu, aby sa údajne zlepšila atmosféra v mužstve, ako aj atmosféra medzi realizačným tímom a mužstvom.

Dôvodom boli jednak výkony a jednak vnútorné problémy. Podrobnosti, ktoré nám boli odprezentované, nechceme konkretizovať, najmä z úcty k hráčom, ktorých sa to týka. Chceme predísť tomu, aby boli ďalej rozoberané v médiách a na sociálnych sieťach. Každé takéto opatrenie je veľmi nepopulárne a vyvolá vlnu rozhorčenia u fanúšikov každého klubu, najmä, ak ide o skúsených hráčov.

Na druhej strane uznávame, že sme ako klub urobili chybu, keď sme včas a zrozumiteľne neinformovali o prijatom opatrení a dali tak možnosť šíreniu sa nepodložených informácií, ktoré sa nezakladajú na pravde.

Tiež si myslíme, že celá situácia bola zle odkomunikovaná aj so samotnými hráčmi. Aj z tohto dôvodu sme sa na zasadnutí predstavenstva rozhodli ukončiť spoluprácu so športovým riaditeľom Miroslavom Filipkom. Ako športový riaditeľ bol zodpovedný za zloženie, organizáciu a stav mužstva a realizačného tímu. Museli sme si priznať, že jeho štýl riadenia a komunikácie bol jedným zo zdrojov napätia, ktoré sa vytvorilo v našom hráčskom a realizačnom tíme a vyústilo aj do aktuálnej situácie. Napriek tomu mu ďakujeme za odvedenú prácu.

Chceme jednoznačne dementovať, že dôvod, pre ktorý boli hráči preradení bol rasizmus, táto informácia sa nezakladá na pravde.

V prípade Lukáša Pellegriniho je to absolútny nezmysel. Svojim správaním bol vždy oporou všetkým hráčom bez rozdielu národnosti či krajiny, odkiaľ pochádzajú. Napriek aktuálnym problémom si ho vážime ako hráča, ktorý za viac ako 6 sezón odviedol pre náš klub obrovský kus práce. Už v minulosti sme avizovali náš záujem, aby v budúcnosti pracoval v FK Pohronie.

Patrik Abrahám je v súčasnosti preradený do treťoligového farmárskeho klubu MFK Nová Baňa. Ak bude mať záujem, svojimi výkonmi a správaním si môže znova vypýtať miesto v A-tíme.

Rozumieme, že udalosti, ktoré sa u nás v týchto dňoch odohrali, nahnevali mnoho fanúšikov a vytvorili zlý obraz o pomeroch v našom klube. V časti sme za to zodpovední my sami, tým, že sme včas a adekvátne neinformovali. Pokladali sme to za internú záležitosť športového manažmentu nášho klubu a za to sa všetkým ospravedlňujeme.

Uvedené stanovisko je posledným a viac sa k uvedenej záležitosti nebudeme vyjadrovať. Aktuálne sa chceme plne koncentrovať na nadchádzajúce zápasy Fortuna ligy a veríme, že sa situácia čoskoro upokojí.

Predstavenstvo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

 


II. futbalová liga

10.05.2024 13:34:27 II. futbalová liga

SO SEZÓNOU SA CHCEME DOMA ROZLÚČIŤ VÍŤAZSTVOM

Už dnes o 17:00 privítame na domácom trávniku futbalistov Púchova, ktorí majú z predchádzajúcich piatich zápasov na konte tri výhry, ...

Mládež

07.05.2024 21:18:33 Mládež

VÝSLEDKY NAŠICH TÍMOV: 19-KA NATIAHLA VÍŤAZNÚ SÉRIU UŽ NA ŠESŤ ZÁPASOV

FK Pohronie U19 - MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: Kujabi 2 Peter Argyusi: "Herne najslabší zapas z našej strany, ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...

II. futbalová liga

04.05.2024 16:11:47 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI CHCEME NADVIAZAŤ NA DOMÁCE VÍŤAZSTVO

O 17:00 nastúpime na trávniku štvrtého najlepšieho tímu súťaže. Považská Bystrica má kolísavú formu, v piatich predchádzajúcich zápasoch len dvakrát ...

Mládež

04.05.2024 15:48:53 Mládež

19-KA ZDOLALA MICHALOVCE A ZVÍŤAZILA ŠIESTYKRÁT V RADE

FK Pohronie U19 – MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: 16., 58. Kujabi – 62. Gomboš ŽK: Argyusi, Kračunik, ...