Vyhlásenie predstavenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a.s. 

obr: Vyhlásenie predstavenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a.s. 

Po prehratom zápase v Michalovciach, kde sa naše mužstvo prezentovalo nepresvedčivým výkonom, sme boli informovaní, zo strany športového riaditeľa nášho klubu, o potrebe preradiť dvoch hráčov A-tímu do farmárskeho klubu, aby sa údajne zlepšila atmosféra v mužstve, ako aj atmosféra medzi realizačným tímom a mužstvom.

Dôvodom boli jednak výkony a jednak vnútorné problémy. Podrobnosti, ktoré nám boli odprezentované, nechceme konkretizovať, najmä z úcty k hráčom, ktorých sa to týka. Chceme predísť tomu, aby boli ďalej rozoberané v médiách a na sociálnych sieťach. Každé takéto opatrenie je veľmi nepopulárne a vyvolá vlnu rozhorčenia u fanúšikov každého klubu, najmä, ak ide o skúsených hráčov.

Na druhej strane uznávame, že sme ako klub urobili chybu, keď sme včas a zrozumiteľne neinformovali o prijatom opatrení a dali tak možnosť šíreniu sa nepodložených informácií, ktoré sa nezakladajú na pravde.

Tiež si myslíme, že celá situácia bola zle odkomunikovaná aj so samotnými hráčmi. Aj z tohto dôvodu sme sa na zasadnutí predstavenstva rozhodli ukončiť spoluprácu so športovým riaditeľom Miroslavom Filipkom. Ako športový riaditeľ bol zodpovedný za zloženie, organizáciu a stav mužstva a realizačného tímu. Museli sme si priznať, že jeho štýl riadenia a komunikácie bol jedným zo zdrojov napätia, ktoré sa vytvorilo v našom hráčskom a realizačnom tíme a vyústilo aj do aktuálnej situácie. Napriek tomu mu ďakujeme za odvedenú prácu.

Chceme jednoznačne dementovať, že dôvod, pre ktorý boli hráči preradení bol rasizmus, táto informácia sa nezakladá na pravde.

V prípade Lukáša Pellegriniho je to absolútny nezmysel. Svojim správaním bol vždy oporou všetkým hráčom bez rozdielu národnosti či krajiny, odkiaľ pochádzajú. Napriek aktuálnym problémom si ho vážime ako hráča, ktorý za viac ako 6 sezón odviedol pre náš klub obrovský kus práce. Už v minulosti sme avizovali náš záujem, aby v budúcnosti pracoval v FK Pohronie.

Patrik Abrahám je v súčasnosti preradený do treťoligového farmárskeho klubu MFK Nová Baňa. Ak bude mať záujem, svojimi výkonmi a správaním si môže znova vypýtať miesto v A-tíme.

Rozumieme, že udalosti, ktoré sa u nás v týchto dňoch odohrali, nahnevali mnoho fanúšikov a vytvorili zlý obraz o pomeroch v našom klube. V časti sme za to zodpovední my sami, tým, že sme včas a adekvátne neinformovali. Pokladali sme to za internú záležitosť športového manažmentu nášho klubu a za to sa všetkým ospravedlňujeme.

Uvedené stanovisko je posledným a viac sa k uvedenej záležitosti nebudeme vyjadrovať. Aktuálne sa chceme plne koncentrovať na nadchádzajúce zápasy Fortuna ligy a veríme, že sa situácia čoskoro upokojí.

Predstavenstvo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

 


II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...

II. futbalová liga

02.02.2024 18:52:53 II. futbalová liga

NA ĎALŠÍ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS CESTUJEME DO BANSKEJ BYSTRICE, SÚPEROM BUDE LIGOVÁ DUKLA

Zajtra predpoludním čaká našich futbalistov ďalší prípravný zápas. Tentokrát cestujeme za naším súperom do Banskej Bystrice, kde nás preverí štvrtý ...

II. futbalová liga

01.02.2024 20:43:11 II. futbalová liga

NOVÁ POSILA DO NAŠEJ DEFENZÍVY

Obranné rady Pohronia prichádza posilniť 23-ročný Filip Tatar. Odchovanec žilinskej futbalovej akadémie už má skúsenosti s druholigovým futbalom. Počas dvoch ...