Vydarený zápas výberov regiónov

obr: Vydarený zápas výberov regiónov

Na základe aktivity činovníkov ženského futbalu na Strednom Slovensku sa v piatok 8. júna v Bešeňovej odohral futbalový zápas Výberov regiónov dievčat ročníkov 2005, ktorý bol zároveň akousi prípravou na jesenné aktivity regiónov v tejto kategórii.

Dievčatá tejto kategórie majú totiž pred sebou ešte viacero aktivít, na jeseň ešte v tomto roku a následne na jar budúceho roku sa budú konať už tradičné celoslovenské turnaje výberov štyroch slovenských regiónov, ktoré majú už svoju tradíciu na pôde Dunajskej Lužnej.

Akcia v Bešeňovej nebola len o samotnom zápase, takže z dielne starého organizátora Ladislava Németha sa uskutočnilo aj niekoľko sprievodných aktivít na spestrenie celého priebehu dňa. Dievčatá oboch regiónov si pred zápasom zmerali sily v troch jednoduchých futbalových disciplínach, ktorými boli žonglovanie, slalom s vedením lopty vo forme štafety družstiev a ukážkou kopacej techniky bolo triafanie malej bránky na vzdialenosť 20 metrov. Už tieto súťaže boli pre dievčatá Stredu akoby ľahšie, keď vo všetkých troch boli úspešnejšie. Zápas bol dobrou konfrontáciou, v ktorej boli dievčatá Stredu opäť úspešnejšie, ale aj dievčatá Východu ukázali značnú kvalitu, len nedávali góly. Ocenenie zopár najlepších jednotlivkýň a Miss zápasu medailami potešilo a rovnako mali radosť dievčatá z cien pri žrebovaní lístkov tomboly, ktoré dostali všetky účastníčky.

STRED – VÝCHOD 7:0 (5:0, 1:0, 1:0)
Góly: Nárožná 2, Surová 2, Dunajská, Hrúziková, Dibáková
Najlepšie hráčky zápasu:
Zuzana Nina Nárožná (Stred), Michaela Ferencová (Východ)
Najužitočnejšie hráčky: Aneta Surová (Stred), Simona Chomová (Východ)
Miss zápasu: Nina Čobejová (Východ)

Zápas sa hral od začiatku v réžii dievčat Stredoslovenského výberu, ktoré dobre kombinovali, videli sa a hlavne boli efektívne v koncovke. Už po prvej tretine zápasu viedli 5:0 a skóre mohlo byť aj vyššie. Aj súperky niekoľkokrát zahrozili, hlavne po dlhých nakopnutých loptách, ale naše vždy stihli odvrátiť. Po zmenách cez prestávku sa obe družstvá trochu hľadali, ale naše mali stále viac z hry a pridali ďalší gól. Ďalšia časť hry bola, samozrejme, už viac otázkou kondície a poznačená častejším striedaním, pri hľadaní vhodných postov pre hráčky. Naše podržali čisté konto, pridali ešte gól, a tak sa zápas skončil jednoznačným víťazstvom, ktoré svojim spôsobom potešilo.

Po zápase nasledovalo krátke vyhodnotenie akcie, organizátori ocenili najlepšie jednotlivkyne z oboch družstiev a družstvá potom absolvovali spoločný obed. Obe strany vyslovili spokojnosť vôbec s nápadom zorganizovať túto akciu, ktorá naplnila očakávanie dobrou pripravenosťou a organizáciou. Samotný zápas ukázal aj kvalitu tejto kategórie dievčat, takže je na čom stavať. Po skončení akcie a dobrom obede sa všetci rozchádzali s pocitmi príjemne stráveného dňa a opäť nie za dlho do videnia.

Hlavný organizátor Ladislav Németh:

Dobrá vec sa podarila, a tým nemám na mysli len náš víťazný výsledok, aj keď potešil. Dalo mi to dosť hodne starostí a námahy dostať dievčatá na takúto akciu a dať ich dohromady. S týmto ročníkom sme len začali, ale, našťastie, veľa dievčat som poznal už predtým. Tréneri Peťo Dubovec a Dušan Šipikal to naladili na správne noty a výsledok sa dostavil, na hru sa dalo pozerať, takže po športovej stránke spokojnosť. Ostatné nekomentujem, z byrokracie pri príprave tejto akcie som rozladený a unavený. Kto ma pozná, vie, že som futbalovo šialený organizátor, mám za sebou stovky turnajov, ale tie sa vždy dali riešiť jednoduchšie, lepšie a radostnejšie bez strašného papierovania. Naše dievčatá si prehovorili o miestenky do ďalšieho obdobia. Na jeseň by mala práca s týmto ročníkom pokračovať regionálnym výberom v Martine, následne dvakrát štartom na celoslovenskom turnaji výberov regiónov v Dunajskej Lužnej v októbri a potom na jar 2019 opäť štartom na tomto turnaji výberov regiónov. Neviem, či budem ja osobne pri tom, riešim po 28 rokoch v našom klube totálne existenčné problémy, ale nejakú cestu som už za tie roky vytýčil a po nej by sa podľa mňa dalo bez problémov kráčať. Na záver by som chcel poďakovať domácemu nestorovi futbalu Gustovi Matajovi a klubu OŠK Bešeňová za pomoc a možnosť usporiadať túto akciu u nich.

 


Mládež

13.02.2019 00:00:06 Mládež

U11: Detva Cup

Detva Cup 2019. Miesto: Mestská športová hala Detva Organizátor: MFK Detva Systém hry: 5 mužstiev v skupine každý s každým + zápas o umiestnenie, ...

Mládež

13.02.2019 00:00:06 Mládež

U8: PZ na ViOne a TZ v Martine

Po dvoch týždňoch sme si zopakovali ďalší náročný týždeň, a to prípravný zápas v Zlatých Moravciach proti ViOnu a v ...

II. liga muži

12.02.2019 12:57:02 II. liga muži

Prípravný s Podbrezovou B skončil 1:1

  FK ŽP Podbrezová B - FK POHRONIE 1:1 1:0 Góly: 37´ Paraj - 56´ Pellegrini, Zostava: Koleno, Hatok, Dzúrik, ...

Klubové info

12.02.2019 11:11:27 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 11.2.2019 do 17.2.2019

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 11.2.2019 do 17.2.2019 [pdf; 191,28 kB]  

Mládež

10.02.2019 00:00:06 Mládež

U12: halový turnaj Fašiang Cup 2019 Kremnica 8.2.2019

Desiaty jubilejný ročník Fašiang Cupu bol obohatený o turnaj žiakov kategórií U15 a U12. V kategórií U15 mali zastúpené kluby z blízkeho okolia Žiaru ...

II. liga muži

09.02.2019 13:15:49 II. liga muži

Prípravný zápas s Interom Bratislava sme vyhrali 2:1

FK Inter Bratislava  -  FK Pohronie  1:2  0:2 Góly: 61´ Šulc – 7´ Hrnčiar, 21´ Blahút, Zostava: Jenčo (46´ Kolena), ...

Mládež

03.02.2019 00:00:05 Mládež

U12: 1. miesto - halový turnaj Voyage Cup Detva

Prvú februárovú nedeľu sme mali naplánované dve akcie – halový turnaj Voyage Cup 2019 v Detve a priateľský zápas v Bratislave s domácim FKM ...

II. liga muži

02.02.2019 14:59:23 II. liga muži

Remíza v príprave s MŠK Púchov

V dnešnom prípravnom stretnutí proti MŠK Púchov sa na žiarskej umelej tráve zrodila bezgólová remíza 0:0. Zostava: Jenčo (46´Hodál), Antošík ...