V Trenčíne debutoval medzi mužmi. V doraste je kapitánom tímu. Domáci odchovanec – Marek Netolický

obr: V Trenčíne debutoval medzi mužmi. V doraste je kapitánom tímu. Domáci odchovanec – Marek Netolický

V prvom zápase jarnej časti Fortuna ligy, v ktorom FK Pohronie podľahol domácemu AS Trenčín 0:3, si svoj historicky prvý štart za seniorské Á-čko a prvý zápas vo Fortuna lige pripísal odchovanec našej mládežníckej základne, Marek Netolický. Nastúpil v 85. minúte zápasu.

Tento 19-ročný stredný záložník je jedným z lídrov a kapitánom dorasteneckej U19-ky Pohronia, ktorá aktuálne dominuje v II. lige. Tréneri Bittengl a Adler ho zaradili do zimnej prípravy, príležitosti dostával už počas prípravných zápasov a prvý ostrý štart absolvoval hneď v sobotu.

V Trenčíne debutoval medzi mužmi. V doraste je kapitánom tímu. Domáci odchovanec – Marek Netolický

V Trenčíne debutoval v závere zápasu

Ako si vnímal svoj prvý štart v ligovom zápase? 

Úprimne poviem, nečakal som, že ma tréner pošle na ihrisko, aj keď som bol nominovaný na zápas. Som za to veľmi vďačný. Dostal som prvú šancu, verím, že prídu ešte aj ďalšie.

Ako si to prežíval, keď si v 85.minúte nastupoval na ihrisko? Bol si nervózny? 

Práveže vôbec som necítil žiadnu nervozitu. Bol som pripravený na 100%. Absolvoval som celú prípravu s A-tímom, som fyzicky úplne v poriadku, čiže keď som tú šancu dostal, do zápasu som vybehol s tým, že idem odovzdať maximum a na iné som nemyslel.

Nemrzelo ťa, že si prišiel až za stavu 0:3, v podstate do rozhodnutého zápasu? 

Samozrejme, že by som bol radšej, keby som naskočil do zápasu, kde je aspoň remíza a prípadne by sme ho nakoniec vyhrali. Bohužiaľ, bolo to tak, ako bolo. No aj tak som rád, že som mohlo nastúpiť. Verím, že toto mužstvo ešte ukáže svoje silné stránky, tak ako verím, že aj ja osobne pomôžem k nejakým dobrým výsledkom, ktoré nás posunú ďalej.

V Trenčíne debutoval medzi mužmi. V doraste je kapitánom tímu. Domáci odchovanec – Marek Netolický

V kategórii U19 je kapitán.

Absolvoval si celú zimnú prípravu s obmeneným tímom Pohronia. Ako vnímaš kabínu ako jeden z jej najmladších členov?

Súčasná kabína je skutočne super. Chalani ma prijali medzi seba, dostávam množstvo užitočných rád od skúsených spoluhráčov. Charakter tohto tímu je na veľmi vysokej úrovni, vzťahy perfektné, už len to predvádzať aj na ihrisku a začať získavať body.

Ako hodnotíš zimnú prípravu? Je veľký rozdiel v tréningovom procese mužov a dorastencov? 

Obrovský. Všetko je rýchlejšie, fyzickejšie, kontaktnejšie. Príprava bola veľmi ťažká, najmä fyzicky. Veľmi nám v tejto oblasti pomohol kondičný tréner, Mišo Polačko. Tréningový proces a systém prípravy našich nových trénerov mi však veľmi vyhovuje a posúva ma vpred.

Si kapitánom U19-ky, ktorá je aktuálne na prvom mieste tabuľky II. ligy a je vážnym kandidátom na postup. Ako vnímaš situáciu v tomto tíme? 

V prvom rade treba poďakovať trénerovi Martinovi Stopkovi, ktorý vybudoval mimoriadne silný charakter mužstva. Atmosféra v kabíne je neopísateľná, fantastická. Naše mužstvo na začiatku súťaže nepatrilo medzi favoritov, lebo sme na prvý pohľad nemali kvalitu na to, aby sme boli na špici tabuľky, no spojilo sa tu mnoho mladých talentovaných hráčov, ktorí sa výborne dali dohromady, bojujeme jeden za druhého, zápas po zápase . Prišli výsledky, víťazstvá a dnes medzi tých favoritov patríme a užívame si to.

V Trenčíne debutoval medzi mužmi. V doraste je kapitánom tímu. Domáci odchovanec – Marek Netolický

Z trénerov je najviac vďačný Rasťovi Urgelovi.

Na ktorom poste sa cítiš najlepšie? 

Určite stredný záložník. Samozrejme som ochotný a pripravený hrať kdekoľvek, kde to mužstvu pomôže.

Aké máš sny a ciele ako mladý futbalista z FK Pohronie? 

Už ako žiak som s dal za cieľ presadiť sa v našom A-mužstve. Ako príklad mi vždy slúžil Patrik Blahút, ktorý takisto prešiel našou mládežníckou základňou a stal sa súčasťou ligového A-mužstva. To sa mi už aspoň trochu splnilo. Stále makám, tvrdo na sebe pracujem, určujem si priority, tak verím, že sa mi splnia aj ďalšie sny a ciele.

Aká sú tvoje futbalové vzory a obľúbené kluby? 

Z hráčov jednoznačne N'Golo Kanté, tým ako je vždy fantasticky fyzicky pripravený a dokáže robiť špinavú robotu pre tím, ktorá je však nesmierne dôležitá pre úspech celého mužstva. Zo svetových klubov najviac fandím PSG.

Prešiel si celou mládežníckou základňou tu v Žiari nad Hronom, na čo a koho najradšej spomínaš?

Na spoluhráčov, s ktorými som vyrastal. My sme boli veľmi silná generácia a dobrá partia pod vedením trénera Rasťa Urgelu. Spoločne sme chodili do jednej športovej triedy v škole, spoločne trénovali, trávili spolu voľný čas. Boli sme spolu viac ako s rodičmi, preto je toto obdobie pre mňa nezabudnuteľným. Fungovali sme ako rodina. Taktiež rád spomínam a som vďačný trénerom Kmeťovi, Pažoutovi, Stopkovi, ktorými veľmi pomohli v hráčskom rozvoji. Najviac chcem poďakovať spomínanému Rasťovi Urgelovi, ktorý ma trénoval niekoľko rokov. Okrem futbalu ma naučil určiť si priority, dávať si ciele. Stále sa toho držím a pomáha mi to posúvať sa stále ďalej.

V Trenčíne debutoval medzi mužmi. V doraste je kapitánom tímu. Domáci odchovanec – Marek Netolický

Ako starší žiak FK Pohronie.

 


Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...

Mládež

14.05.2024 21:29:56 Mládež

Kompletný výsledkový servis, 19-ka naďalej valcuje súperov

FK Pohronie U19 - FC Tatran Prešov U19 3:2 (2:1) Góly: Kujabi, Lutka, Kambi  Peter Argyusi: "Náročný zápas na ťažkom teréne ...

II. futbalová liga

10.05.2024 13:34:27 II. futbalová liga

SO SEZÓNOU SA CHCEME DOMA ROZLÚČIŤ VÍŤAZSTVOM

Už dnes o 17:00 privítame na domácom trávniku futbalistov Púchova, ktorí majú z predchádzajúcich piatich zápasov na konte tri výhry, ...

Mládež

07.05.2024 21:18:33 Mládež

VÝSLEDKY NAŠICH TÍMOV: 19-KA NATIAHLA VÍŤAZNÚ SÉRIU UŽ NA ŠESŤ ZÁPASOV

FK Pohronie U19 - MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: Kujabi 2 Peter Argyusi: "Herne najslabší zapas z našej strany, ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...