Urgela o zmenách v základnej zostave: Stále hľadáme optimálnu jedenástku

obr: Urgela o zmenách v základnej zostave: Stále hľadáme optimálnu jedenástku

Už túto sobotu o 14.00 nastúpia zverenci Urgelu a Rosinského na zápas proti FC Nitra. O repre prestávke, ale aj zmenách v základnej zostave sme sa porozprávali s trénerom Rasťom Urgelom.

Fortunaligový kolotoč zabrzdila reprezentačná prestávka. Ako by ste zhodnotili doterajšie účinkovanie Pohronia vo Fortuna lige?

Povedal by som, že musíme rozmýšľať reálne a pri ťažkom vyžrebovaní, ktoré sme mali, môžeme byť relatívne spokojní. Sme nováčik, hráme s najnižším ligovým rozpočtom v skromných podmienkach, s kádrom, ktorý vyhral druhú ligu a bol doplnený pár novými hráčmi. Príprava bola krátka, všetko si musí sadnúť, hráči zvyknúť, že je všetko rýchlejšie, súperi vyspelejší a tímy kvalitnejšie. Samozrejme, vždy je čo zlepšovať. 

Rozmýšľali ste pred sezónou, koľko by ste chceli mať bodov do tejto reprezentačnej prestávky?

Absolútne nie, toto sme vôbec neriešili. Sme na slušnom 8. mieste, máme 6 bodov, odohrali sme lepšie aj slabšie zápasy. Zatiaľ je to ako na hojdačke, a preto by sme to chceli zastabilizovať. Skoro v každom kole boli 3-4 zmeny v základnej jedenástke, keďže stále hľadáme optimálnu zostavu. Preto aj herný prejav ešte nie je taký, aký by sme si predstavovali. Pracujeme za pochodu v súťaži, ktorá je pre nás po všetkých stránkach náročná a o level vyššie. 

Z vášho tímu sa do národného mužstva 21-ky dostal len Maťo Vantruba a medzi náhradníkov Jakub Sedláček. Zaslúžené nominácie?

Myslím si, že áno. Určite nás to teší, veď okrem oboch spomínaných sme mali už aj v minulom roku vo výbere Jožka Špyrku (momentálne hráč Podbrezovej). A to je pre náš malý klub a našu prácu dobré vysvedčenie. 

Máte v kabíne ešte mená, ktoré by si podľa vás zaslúžili seniorskú alebo juniorskú pozvánku do národného mužstva?

Úprimne poviem, že asi nie. Ale máme viacerých šikovných mladých hráčov, ktorí majú všetko pred sebou a je len na nich ako so svojou šancou ukázať sa v lige popasujú. Viacerí dostávajú priestor, veď napríklad v poslednom zápase proti Seredi hralo v základnej zostave 7 hráčov vo veku od 21 do 23 rokov. A to ešte pre chorobu absentoval stopér Bartoš. 

Aký program čaká ostatných hráčov?

Ostatní hráči pracujú v normálnom týždennom mikrocykle. Pripravujeme sa zodpovedne na ďalší ligový zápas po repre prestávke. 

Dostal v klube niekto aj osobné voľno?

Nie, iba zranení hráči majú svoj individuálny, vlastný režim. 

Spomínali ste prípravný zápas. K čomu bude slúžiť tento zápas, a ktorí hráči sa budú môcť ukázať?

Prípravný zápas v Lábe bol zrušený, keďže im zalialo ihrisko po prívalových dažďoch. Preto sme zvolili náhradný program a v sobotu trénovali. 

Vyhovuje vám táto prestávka alebo by ste radšej pokračovali v zápasovom rytme?

Keďže viacerí hráči mali väčšie či menšie zdravotné problémy, padla nám určite vhod. Okrem toho sme mohli dobre potrénovať, absolvovali sme 8 tréningových jednotiek v priebehu 6 dní. 

Asi najviac padne vhod toto voľno brankárovi Jenčovi, ktorý laboruje so zranením. Vedeli by ste priblížiť jeho zdravotný stav?

Pomaly sa Tomáš dostáva do brány aj v tréningu a veríme, že čoskoro bude 100 percent pripravený naskočiť do zápasového kolotoča. 

Najbližšie vás čaká zápas proti Nitre. Na čo sa budú môcť domáci fanúšikovia tešiť?

Myslím, že by sa mali tešiť vôbec na každý jeden ligový zápas v Žiari, na svojich hráčov a tím, vďaka ktorému sa historicky v tomto meste hrá najvyššia súťaž. A povzbudiť hráčov, aj keď im nie všetko vyjde, lebo to na ihrisku proti kvalitným mužstvám budú potrebovať. 

Zdroj: MY Noviny Žiarskej kotliny


Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...

Mládež

14.05.2024 21:29:56 Mládež

Kompletný výsledkový servis, 19-ka naďalej valcuje súperov

FK Pohronie U19 - FC Tatran Prešov U19 3:2 (2:1) Góly: Kujabi, Lutka, Kambi  Peter Argyusi: "Náročný zápas na ťažkom teréne ...

II. futbalová liga

10.05.2024 13:34:27 II. futbalová liga

SO SEZÓNOU SA CHCEME DOMA ROZLÚČIŤ VÍŤAZSTVOM

Už dnes o 17:00 privítame na domácom trávniku futbalistov Púchova, ktorí majú z predchádzajúcich piatich zápasov na konte tri výhry, ...

Mládež

07.05.2024 21:18:33 Mládež

VÝSLEDKY NAŠICH TÍMOV: 19-KA NATIAHLA VÍŤAZNÚ SÉRIU UŽ NA ŠESŤ ZÁPASOV

FK Pohronie U19 - MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: Kujabi 2 Peter Argyusi: "Herne najslabší zapas z našej strany, ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...