Urgela o zmenách v základnej zostave: Stále hľadáme optimálnu jedenástku

obr: Urgela o zmenách v základnej zostave: Stále hľadáme optimálnu jedenástku

Už túto sobotu o 14.00 nastúpia zverenci Urgelu a Rosinského na zápas proti FC Nitra. O repre prestávke, ale aj zmenách v základnej zostave sme sa porozprávali s trénerom Rasťom Urgelom.

Fortunaligový kolotoč zabrzdila reprezentačná prestávka. Ako by ste zhodnotili doterajšie účinkovanie Pohronia vo Fortuna lige?

Povedal by som, že musíme rozmýšľať reálne a pri ťažkom vyžrebovaní, ktoré sme mali, môžeme byť relatívne spokojní. Sme nováčik, hráme s najnižším ligovým rozpočtom v skromných podmienkach, s kádrom, ktorý vyhral druhú ligu a bol doplnený pár novými hráčmi. Príprava bola krátka, všetko si musí sadnúť, hráči zvyknúť, že je všetko rýchlejšie, súperi vyspelejší a tímy kvalitnejšie. Samozrejme, vždy je čo zlepšovať. 

Rozmýšľali ste pred sezónou, koľko by ste chceli mať bodov do tejto reprezentačnej prestávky?

Absolútne nie, toto sme vôbec neriešili. Sme na slušnom 8. mieste, máme 6 bodov, odohrali sme lepšie aj slabšie zápasy. Zatiaľ je to ako na hojdačke, a preto by sme to chceli zastabilizovať. Skoro v každom kole boli 3-4 zmeny v základnej jedenástke, keďže stále hľadáme optimálnu zostavu. Preto aj herný prejav ešte nie je taký, aký by sme si predstavovali. Pracujeme za pochodu v súťaži, ktorá je pre nás po všetkých stránkach náročná a o level vyššie. 

Z vášho tímu sa do národného mužstva 21-ky dostal len Maťo Vantruba a medzi náhradníkov Jakub Sedláček. Zaslúžené nominácie?

Myslím si, že áno. Určite nás to teší, veď okrem oboch spomínaných sme mali už aj v minulom roku vo výbere Jožka Špyrku (momentálne hráč Podbrezovej). A to je pre náš malý klub a našu prácu dobré vysvedčenie. 

Máte v kabíne ešte mená, ktoré by si podľa vás zaslúžili seniorskú alebo juniorskú pozvánku do národného mužstva?

Úprimne poviem, že asi nie. Ale máme viacerých šikovných mladých hráčov, ktorí majú všetko pred sebou a je len na nich ako so svojou šancou ukázať sa v lige popasujú. Viacerí dostávajú priestor, veď napríklad v poslednom zápase proti Seredi hralo v základnej zostave 7 hráčov vo veku od 21 do 23 rokov. A to ešte pre chorobu absentoval stopér Bartoš. 

Aký program čaká ostatných hráčov?

Ostatní hráči pracujú v normálnom týždennom mikrocykle. Pripravujeme sa zodpovedne na ďalší ligový zápas po repre prestávke. 

Dostal v klube niekto aj osobné voľno?

Nie, iba zranení hráči majú svoj individuálny, vlastný režim. 

Spomínali ste prípravný zápas. K čomu bude slúžiť tento zápas, a ktorí hráči sa budú môcť ukázať?

Prípravný zápas v Lábe bol zrušený, keďže im zalialo ihrisko po prívalových dažďoch. Preto sme zvolili náhradný program a v sobotu trénovali. 

Vyhovuje vám táto prestávka alebo by ste radšej pokračovali v zápasovom rytme?

Keďže viacerí hráči mali väčšie či menšie zdravotné problémy, padla nám určite vhod. Okrem toho sme mohli dobre potrénovať, absolvovali sme 8 tréningových jednotiek v priebehu 6 dní. 

Asi najviac padne vhod toto voľno brankárovi Jenčovi, ktorý laboruje so zranením. Vedeli by ste priblížiť jeho zdravotný stav?

Pomaly sa Tomáš dostáva do brány aj v tréningu a veríme, že čoskoro bude 100 percent pripravený naskočiť do zápasového kolotoča. 

Najbližšie vás čaká zápas proti Nitre. Na čo sa budú môcť domáci fanúšikovia tešiť?

Myslím, že by sa mali tešiť vôbec na každý jeden ligový zápas v Žiari, na svojich hráčov a tím, vďaka ktorému sa historicky v tomto meste hrá najvyššia súťaž. A povzbudiť hráčov, aj keď im nie všetko vyjde, lebo to na ihrisku proti kvalitným mužstvám budú potrebovať. 

Zdroj: MY Noviny Žiarskej kotliny


Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...

II. futbalová liga

22.02.2024 19:48:20 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ ZAJTRA

Piatkový podvečer bude v Žiari opäť patriť futbalu. Na umelej tráve privítame o 18:00 treťoligové Podkonice. Tím Norberta Guľu a ...