U19: VÍŤAZSTVO NAD DUNAJSKOU STREDOU BOLO DÔLEŽITÉ NIELEN KVÔLI BODOM DO TABUĽKY

obr: U19: VÍŤAZSTVO NAD DUNAJSKOU STREDOU BOLO DÔLEŽITÉ NIELEN KVÔLI BODOM DO TABUĽKY

Vydarený zápas má za sebou naša “19-ka”, pôsobiaca v 1. dorasteneckej lige. V sobotňajšom zápase zdolali rovesníkov z DAC Dunajská Streda výsledkom 4:0.

Kto zavítal v sobotu do Dolnej Ždane, tak určite neľutoval! Zápas priniesol všetko, čo chce futbalový fanúšik vidieť. Drámu, pekné futbalové momenty, bojovnosť, nasadenie, ale hlavne góly v súperovej sieti a dôležité víťazstvo. O zápase sme sa porozprávali s trénerom Martinom Stopkom.

“Do zápasu sme išli s cieľom podať koncetrovaný a zodpovedný výkon. Vážiť si loptu a vyvarovať sa ľahkým stratám. Prvý polčas bol opatrný a sústredený. Súper mal viac loptu pod kontrolou, no vytvoril si len jednu šancu a to zrovna pokutový kop, ktorý však náš brankár zneškondil a dal ten správny impulz našim hráčom. Do druhého polčasu sme chceli byť aktivnejší, aktívnejšie dostupovať k súperovi a donutiť ho k chybám, čo sa nám podarilo. Strelili sme tri góly a dá sa povedať, že sme zápas rozhodli.”

Naši mladí futbalisti týmto víťazstvom pretrhli negatívnu sériu prehier a zdolať renomovaného súpera je momentom, ktorý dodá aj potrebnú energiu do kabíny. “Verím že chlapcom to dodá sebavedomie do ďalších zápasov. Nakoľko sme odohrali aj dobré zápasy, no strelecky sa nám nedarilo a súper nas trestal po našich chybách.” 

Výsledok 4:0 vyznieva jednoznačne, ale zápas taký jednoznačný nebol a priniesol aj poriadnu futbalovú zápletku. Po bezgólovom úvodnom polčase, rozhodli tri góly v priebehu šiestich minút. “Strelili sme prvý gól, čo súpera zaskočilo a nám pridalo na sebavedomí. Využili sme stratu koncentrácie súpera a podarilo sa nám streliť rýchly druhý, resp. tretí gól. Verím, že kľúčovým momentom bolo hlavne chcenie hráčov zlomiť negatívnu sériu.”

Víťazstvo prinieslo nielen body do tabuľky, prelomenie série prehier, ale ukázalo, na čom sa dá do ďalších zápasov odraziť a stavať. Čo bolo to najdôležitejšie, čo si zo zápasu odniesli? “Tímovosť a hlavne že chlapci boli ochotní zabojovať jeden za druhého. Konečne si dokázali v zápase každý siahnuť na dno svojich síl a videli výsledok. Myslím že treba vyzdvihnúť výkon takmer každého hráča čo bol na ihrisku. A končene sa nám presadil Lenharčík a Lazarets, ktorí si vytvárali v zápasoch šance, no nevyužili ich a ťažili z práce Laktionova.”

Dvojgólovým stretlcom zápasu sa stal už spomínaný Adam Lenharčík, ktorý zhodnotil zápas nasledovne: “Zápas bol určite náročný, súper mal od začiatku zápasu väčšie držanie lopty, boli viac nebezpeční smerom do útoku, ale od okamihu, kedy náš brankár v prvom polčase chytil penaltu nás to namotivovalo a v druhom polčase sme ukázali, že vyhrať vieme jedine spolu ako kolektív.” 

“Premenená penalta mi zdvihla sebavedomie. Samozrejme, že pred penaltou som bol nervózny, ale veril som si a nakoniec to tam padlo a to bol zlomový moment, ktorý nás všetkých nakopol. Som veľmi rád, že sa mi podarilo skórovať aj druhýkrát,” popísal svoje pozitívne pocity z premenených streleckých príležitostí. 

Adam vyzvdvihol najmä nutnosť kolektívnej spolupráce, o ktorej efektivite sa presvedičli aj v zápase proti DAC Dunajská Streda. “Zápas nám dal určite veľa. Týmto zápasom sme dokázali, že jedine kolektívnou hrou vieme byť úspešní. A preto si myslím, že keď naďalej budeme takto hrať, verím, že budeme úspešní. A čo si odnášame do ďalších zápasov? Určite väčšie sebavedomie a myslím si, že každý jeden z nás by chcel tento víťazný pocit zažiť znova a dokonca sezóny urobíme všetko pre to, aby tak bolo.”


II. futbalová liga

29.02.2024 20:25:25 II. futbalová liga

ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM PRED PRVÝM ZÁPASOM JARNEJ ČASTI

Dnečným zápasom proti Humennému odštartujeme jarnú časť MONACObet ligy. Po tvrdej zimnej príprave prichádza čas preniesť veci z tréningu na ...

Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...