U19: VÍŤAZSTVO NAD DUNAJSKOU STREDOU BOLO DÔLEŽITÉ NIELEN KVÔLI BODOM DO TABUĽKY

obr: U19: VÍŤAZSTVO NAD DUNAJSKOU STREDOU BOLO DÔLEŽITÉ NIELEN KVÔLI BODOM DO TABUĽKY

Vydarený zápas má za sebou naša “19-ka”, pôsobiaca v 1. dorasteneckej lige. V sobotňajšom zápase zdolali rovesníkov z DAC Dunajská Streda výsledkom 4:0.

Kto zavítal v sobotu do Dolnej Ždane, tak určite neľutoval! Zápas priniesol všetko, čo chce futbalový fanúšik vidieť. Drámu, pekné futbalové momenty, bojovnosť, nasadenie, ale hlavne góly v súperovej sieti a dôležité víťazstvo. O zápase sme sa porozprávali s trénerom Martinom Stopkom.

“Do zápasu sme išli s cieľom podať koncetrovaný a zodpovedný výkon. Vážiť si loptu a vyvarovať sa ľahkým stratám. Prvý polčas bol opatrný a sústredený. Súper mal viac loptu pod kontrolou, no vytvoril si len jednu šancu a to zrovna pokutový kop, ktorý však náš brankár zneškondil a dal ten správny impulz našim hráčom. Do druhého polčasu sme chceli byť aktivnejší, aktívnejšie dostupovať k súperovi a donutiť ho k chybám, čo sa nám podarilo. Strelili sme tri góly a dá sa povedať, že sme zápas rozhodli.”

Naši mladí futbalisti týmto víťazstvom pretrhli negatívnu sériu prehier a zdolať renomovaného súpera je momentom, ktorý dodá aj potrebnú energiu do kabíny. “Verím že chlapcom to dodá sebavedomie do ďalších zápasov. Nakoľko sme odohrali aj dobré zápasy, no strelecky sa nám nedarilo a súper nas trestal po našich chybách.” 

Výsledok 4:0 vyznieva jednoznačne, ale zápas taký jednoznačný nebol a priniesol aj poriadnu futbalovú zápletku. Po bezgólovom úvodnom polčase, rozhodli tri góly v priebehu šiestich minút. “Strelili sme prvý gól, čo súpera zaskočilo a nám pridalo na sebavedomí. Využili sme stratu koncentrácie súpera a podarilo sa nám streliť rýchly druhý, resp. tretí gól. Verím, že kľúčovým momentom bolo hlavne chcenie hráčov zlomiť negatívnu sériu.”

Víťazstvo prinieslo nielen body do tabuľky, prelomenie série prehier, ale ukázalo, na čom sa dá do ďalších zápasov odraziť a stavať. Čo bolo to najdôležitejšie, čo si zo zápasu odniesli? “Tímovosť a hlavne že chlapci boli ochotní zabojovať jeden za druhého. Konečne si dokázali v zápase každý siahnuť na dno svojich síl a videli výsledok. Myslím že treba vyzdvihnúť výkon takmer každého hráča čo bol na ihrisku. A končene sa nám presadil Lenharčík a Lazarets, ktorí si vytvárali v zápasoch šance, no nevyužili ich a ťažili z práce Laktionova.”

Dvojgólovým stretlcom zápasu sa stal už spomínaný Adam Lenharčík, ktorý zhodnotil zápas nasledovne: “Zápas bol určite náročný, súper mal od začiatku zápasu väčšie držanie lopty, boli viac nebezpeční smerom do útoku, ale od okamihu, kedy náš brankár v prvom polčase chytil penaltu nás to namotivovalo a v druhom polčase sme ukázali, že vyhrať vieme jedine spolu ako kolektív.” 

“Premenená penalta mi zdvihla sebavedomie. Samozrejme, že pred penaltou som bol nervózny, ale veril som si a nakoniec to tam padlo a to bol zlomový moment, ktorý nás všetkých nakopol. Som veľmi rád, že sa mi podarilo skórovať aj druhýkrát,” popísal svoje pozitívne pocity z premenených streleckých príležitostí. 

Adam vyzvdvihol najmä nutnosť kolektívnej spolupráce, o ktorej efektivite sa presvedičli aj v zápase proti DAC Dunajská Streda. “Zápas nám dal určite veľa. Týmto zápasom sme dokázali, že jedine kolektívnou hrou vieme byť úspešní. A preto si myslím, že keď naďalej budeme takto hrať, verím, že budeme úspešní. A čo si odnášame do ďalších zápasov? Určite väčšie sebavedomie a myslím si, že každý jeden z nás by chcel tento víťazný pocit zažiť znova a dokonca sezóny urobíme všetko pre to, aby tak bolo.”


II. futbalová liga

10.05.2024 13:34:27 II. futbalová liga

SO SEZÓNOU SA CHCEME DOMA ROZLÚČIŤ VÍŤAZSTVOM

Už dnes o 17:00 privítame na domácom trávniku futbalistov Púchova, ktorí majú z predchádzajúcich piatich zápasov na konte tri výhry, ...

Mládež

07.05.2024 21:18:33 Mládež

VÝSLEDKY NAŠICH TÍMOV: 19-KA NATIAHLA VÍŤAZNÚ SÉRIU UŽ NA ŠESŤ ZÁPASOV

FK Pohronie U19 - MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: Kujabi 2 Peter Argyusi: "Herne najslabší zapas z našej strany, ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...

II. futbalová liga

04.05.2024 16:11:47 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI CHCEME NADVIAZAŤ NA DOMÁCE VÍŤAZSTVO

O 17:00 nastúpime na trávniku štvrtého najlepšieho tímu súťaže. Považská Bystrica má kolísavú formu, v piatich predchádzajúcich zápasoch len dvakrát ...

Mládež

04.05.2024 15:48:53 Mládež

19-KA ZDOLALA MICHALOVCE A ZVÍŤAZILA ŠIESTYKRÁT V RADE

FK Pohronie U19 – MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: 16., 58. Kujabi – 62. Gomboš ŽK: Argyusi, Kračunik, ...