Tréner Urgela pred zápasom s Ružomberkom: Chceme podať lepší výkon ako naposledy

obr: Tréner Urgela pred zápasom s Ružomberkom: Chceme podať lepší výkon ako naposledy

V sobotu 3.8. o 19.00 nás čaká zápas tretieho kola, kedy tím Pohronia nastúpi proti domácemu MFK Ružomberok. Počas týždňa mužstvo muselo zabudnúť na vysokú prehru na horúcej pôde Dunajskej Stredy a dôkladne sa pripraviť na sobotné stretnutie. Pred nadchádzajúcim zápasom sme sa porozprávali s trénerom Rastislavom Urgelom.

Po domácej premiére vo Fortuna lige so Slovanom Bratislava ste cestovali do Dunajskej Stredy. Vráťme sa ešte niekoľkými vetami k zápasu, ktorý z nášho pohľadu asi nevyšiel po žiadnej stránke, a v ktorom sme podľahli domácemu DAC 1:5.

Zápas nám ukázal, kde sa nachádza DAC ako stabilný ligový klub s bohatou tradíciou a kde my, ako nováčik Fortuna ligy. Domáci hráči boli vo všetkých činnostiach lepším tímom, hrajú moderný a rýchly futbal. Vyhrali úplne zaslúžene. My sme hrali s veľkým rešpektom k prostrediu, domácim hráčom, či fanúšikom. To nám hlavne v prvom polčase zväzovalo myseľ a hlavne nohy.

Napriek vysokej prehre sme v druhom polčase mali dobré momenty, z ktorých rezultoval gól z penalty, ďalšie tri gólové šance a Hrnčár nastrelil žrď. Dá sa na tom stavať do najbližších zápasov?

Za stavu 3:1 sme mali veľmi dobrú pasáž hry, kde sme mohli aj vyrovnať na 3:3. Bohužiaľ, naša kvalita a efektivita zakončenia v pokutovom území bola slabá. Naopak, domáci v závere potrestali naše veľké chyby v defenzíve a inkasovali sme ďalšie dva góly. Napriek tomu, na cca 30 dobrých minút v druhom polčase, treba nadviazať a tento slušný časový úsek treba postupne predlžovať.

V II.lige malo FK Pohronie najlepšiu defenzívu, v najvyššej súťaži sme v prvých dvoch stretnutiach inkasovali 8 gólov. Čo bude treba vylepšiť a na čo sa budete zameriavať, aby naša obranná hra bola efektívnejšia?

Tu vidieť rozdiel medzi útočnou kvalitou oboch súťaží. Čo nám stačilo v II.lige, teraz už nie. Všetko je oveľa rýchlejšie. A preto sa hlavne rýchlemu prepínaniu do defenzívnych činností a samotnej defenzívy celého mužstva musíme viac povenovať v tréningovom procese.

Aká vládne atmosféra v tíme po dvoch zápasoch s najväčšími favoritmi na titul vo Fortuna lige?

Atmosféra je pracovná, rozanalyzovali sme si chyby z posledného zápasu v Dunajskej Strede a ideme ďalej do ďalších kôl. Bola to pre nás top škola hrať s najlepšími tímami na Slovensku.

V sobotu cestujete do Ružomberka. Ako sa pripravujete s tímom na tento zápas?

Ako na každý jeden, pretože nás čaká opäť výborný súper. Veď sa dostali do pohárovej Európy. Čiže, favorit je jasný. Ale chceli by sme podať oveľa lepší výkon ako v poslednom zápase. Preto sa venujeme činnostiam, v ktorých sa musíme zlepšovať.

V zostave proti DAC Dunajská Streda bolo viacero zmien oproti tej proti Slovanu. Budú v sobotu v Ružomberku ďalšie rošády v základnej jedenástke?

K nejakým zmenám určite príde. Hráči prichádzali v príprave za pochodu, takže ešte určitý čas potrvá, kým sa spoznajú. Kým si to všetko sadne a zastabilizuje sa základná zostava.

Po zápase proti DAC zanechali naši chalani v šatni hostí dokonalý poriadok. V slovenských futbalových pomeroch je to skôr rarita, najmä ak mužstvo prehrá a po zápase pracujú emócie (pamätáme stav šatne hostí na našom štadióne po viacerých domácich zápasoch v II.lige). Je to pre náš tím typické, že po sebe nechajú takúto vizitku ako v MOL aréne?

Ja som na chalanov veľmi hrdý. Meno si nerobíte len výsledkami, ale aj tým ako sa správate, vystupujete, ako sa prezentujete. Som rád, že náš tím tvoria futbalisti, ktorí sú síce zdravo sebavedomí, no taktiež skromní, pokorní a slušní. Ani keď boli v II. lige väčšiu časť lídrami súťaže, nemali žiadne maniere, nehrali sa na žiadne hviezdy. Nechať po sebe šatňu v takom stave, v akom sme ju prevzali, je pre nás samozrejmosť. Takto sa budeme prezentovať aj naďalej. Ako slušný tím, ktorý si cieľavedome a bojovne pôjde za víťazstvami (ja som presvedčený, že prídu). Ako tím, ktorý chová rešpekt k súperom a jeho zázemiu.

Do Ružomberka sa chystajú aj fanúšikovia FK Pohronie, organizuje sa výjazd autobusom. Pomôže vám podpora v hľadisku v boji o prvé ligové body?

Myslím, že každá podpora hráčom padne vhod. Určite sa potešíme, keď nás prídu podporiť v čo najväčšom počte a budeme ich z tribún počuť. Sme radi, že stoja pri nás a my im budeme chcieť urobiť radosť zlepšeným výkonom.

 


II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...

II. futbalová liga

02.02.2024 18:52:53 II. futbalová liga

NA ĎALŠÍ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS CESTUJEME DO BANSKEJ BYSTRICE, SÚPEROM BUDE LIGOVÁ DUKLA

Zajtra predpoludním čaká našich futbalistov ďalší prípravný zápas. Tentokrát cestujeme za naším súperom do Banskej Bystrice, kde nás preverí štvrtý ...

II. futbalová liga

01.02.2024 20:43:11 II. futbalová liga

NOVÁ POSILA DO NAŠEJ DEFENZÍVY

Obranné rady Pohronia prichádza posilniť 23-ročný Filip Tatar. Odchovanec žilinskej futbalovej akadémie už má skúsenosti s druholigovým futbalom. Počas dvoch ...