Tréner Urgela pred zápasom s Ružomberkom: Chceme podať lepší výkon ako naposledy

obr: Tréner Urgela pred zápasom s Ružomberkom: Chceme podať lepší výkon ako naposledy

V sobotu 3.8. o 19.00 nás čaká zápas tretieho kola, kedy tím Pohronia nastúpi proti domácemu MFK Ružomberok. Počas týždňa mužstvo muselo zabudnúť na vysokú prehru na horúcej pôde Dunajskej Stredy a dôkladne sa pripraviť na sobotné stretnutie. Pred nadchádzajúcim zápasom sme sa porozprávali s trénerom Rastislavom Urgelom.

Po domácej premiére vo Fortuna lige so Slovanom Bratislava ste cestovali do Dunajskej Stredy. Vráťme sa ešte niekoľkými vetami k zápasu, ktorý z nášho pohľadu asi nevyšiel po žiadnej stránke, a v ktorom sme podľahli domácemu DAC 1:5.

Zápas nám ukázal, kde sa nachádza DAC ako stabilný ligový klub s bohatou tradíciou a kde my, ako nováčik Fortuna ligy. Domáci hráči boli vo všetkých činnostiach lepším tímom, hrajú moderný a rýchly futbal. Vyhrali úplne zaslúžene. My sme hrali s veľkým rešpektom k prostrediu, domácim hráčom, či fanúšikom. To nám hlavne v prvom polčase zväzovalo myseľ a hlavne nohy.

Napriek vysokej prehre sme v druhom polčase mali dobré momenty, z ktorých rezultoval gól z penalty, ďalšie tri gólové šance a Hrnčár nastrelil žrď. Dá sa na tom stavať do najbližších zápasov?

Za stavu 3:1 sme mali veľmi dobrú pasáž hry, kde sme mohli aj vyrovnať na 3:3. Bohužiaľ, naša kvalita a efektivita zakončenia v pokutovom území bola slabá. Naopak, domáci v závere potrestali naše veľké chyby v defenzíve a inkasovali sme ďalšie dva góly. Napriek tomu, na cca 30 dobrých minút v druhom polčase, treba nadviazať a tento slušný časový úsek treba postupne predlžovať.

V II.lige malo FK Pohronie najlepšiu defenzívu, v najvyššej súťaži sme v prvých dvoch stretnutiach inkasovali 8 gólov. Čo bude treba vylepšiť a na čo sa budete zameriavať, aby naša obranná hra bola efektívnejšia?

Tu vidieť rozdiel medzi útočnou kvalitou oboch súťaží. Čo nám stačilo v II.lige, teraz už nie. Všetko je oveľa rýchlejšie. A preto sa hlavne rýchlemu prepínaniu do defenzívnych činností a samotnej defenzívy celého mužstva musíme viac povenovať v tréningovom procese.

Aká vládne atmosféra v tíme po dvoch zápasoch s najväčšími favoritmi na titul vo Fortuna lige?

Atmosféra je pracovná, rozanalyzovali sme si chyby z posledného zápasu v Dunajskej Strede a ideme ďalej do ďalších kôl. Bola to pre nás top škola hrať s najlepšími tímami na Slovensku.

V sobotu cestujete do Ružomberka. Ako sa pripravujete s tímom na tento zápas?

Ako na každý jeden, pretože nás čaká opäť výborný súper. Veď sa dostali do pohárovej Európy. Čiže, favorit je jasný. Ale chceli by sme podať oveľa lepší výkon ako v poslednom zápase. Preto sa venujeme činnostiam, v ktorých sa musíme zlepšovať.

V zostave proti DAC Dunajská Streda bolo viacero zmien oproti tej proti Slovanu. Budú v sobotu v Ružomberku ďalšie rošády v základnej jedenástke?

K nejakým zmenám určite príde. Hráči prichádzali v príprave za pochodu, takže ešte určitý čas potrvá, kým sa spoznajú. Kým si to všetko sadne a zastabilizuje sa základná zostava.

Po zápase proti DAC zanechali naši chalani v šatni hostí dokonalý poriadok. V slovenských futbalových pomeroch je to skôr rarita, najmä ak mužstvo prehrá a po zápase pracujú emócie (pamätáme stav šatne hostí na našom štadióne po viacerých domácich zápasoch v II.lige). Je to pre náš tím typické, že po sebe nechajú takúto vizitku ako v MOL aréne?

Ja som na chalanov veľmi hrdý. Meno si nerobíte len výsledkami, ale aj tým ako sa správate, vystupujete, ako sa prezentujete. Som rád, že náš tím tvoria futbalisti, ktorí sú síce zdravo sebavedomí, no taktiež skromní, pokorní a slušní. Ani keď boli v II. lige väčšiu časť lídrami súťaže, nemali žiadne maniere, nehrali sa na žiadne hviezdy. Nechať po sebe šatňu v takom stave, v akom sme ju prevzali, je pre nás samozrejmosť. Takto sa budeme prezentovať aj naďalej. Ako slušný tím, ktorý si cieľavedome a bojovne pôjde za víťazstvami (ja som presvedčený, že prídu). Ako tím, ktorý chová rešpekt k súperom a jeho zázemiu.

Do Ružomberka sa chystajú aj fanúšikovia FK Pohronie, organizuje sa výjazd autobusom. Pomôže vám podpora v hľadisku v boji o prvé ligové body?

Myslím, že každá podpora hráčom padne vhod. Určite sa potešíme, keď nás prídu podporiť v čo najväčšom počte a budeme ich z tribún počuť. Sme radi, že stoja pri nás a my im budeme chcieť urobiť radosť zlepšeným výkonom.

 


Klubové info

03.08.2020 15:20:40 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 3.8.2020 do 9.8.2020

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 3.8.2020 do 9.8.2020 [pdf; 121,28 kB]  

Fortuna liga

03.08.2020 08:27:20 Fortuna liga

V generálke proti Trenčínu víťazstvo 3:0

V poslednom prípravnom stretnutí pred štartom Fortuna ligy náš tím zdolal AS Trenčín 3:0. Hralo sa na ihrisku v Mníchovej ...

Fortuna liga

30.07.2020 16:49:36 Fortuna liga

Futbalisti proti tenistom. Zápas, aký ste ešte nevideli!

V nedeľu 2. augusta o 18.00 si na žiarskom štadióne zmerajú sily naši futbalisti so známymi slovenskými tenistami. Za Pohronie na ...

Fortuna liga

30.07.2020 10:05:29 Fortuna liga

Hatok a Dzurík už v nových kluboch. Chalani, ďakujeme vám za všetko!

Počas letnej prestávky došlo v kádri FK Pohronie k niekoľkým zmenám. Náš klub opustili aj pravý krajný obranca Ján Hatok ...

Fortuna liga

29.07.2020 10:19:02 Fortuna liga

Exhibičný futbalový zápas v nedeľu na žiarskom štadióne

Známi slovenskí tenisti vyzvali FK Pohronie na súboj a my sme ich hodenú rukavicu prijali. V nedeľu si tak môžete ...

Klubové info

27.07.2020 13:44:48 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 27.7.2020 do 2.8.2020

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 27.7.2020 do 2.8.2020 [pdf; 120,28 kB]