Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

obr: Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

V nedeľu nás čaká ďalší súper, na domácom ihrisku nastúpime proti Spartaku Trnava. Tréner Urgela hovorí nielen o príprave, ale aj o hráčoch, ktorí na tento duel nenastúpia.

Na úvod sa opäť pozrime spätne na zápas proti Ružomberku. Môžete ho zhodnotiť z pohľadu trénera?

Zápas v Ružomberku ovplyvnilo vylúčenie domáceho hráča. Až po tento moment boli lepším tímom. Hrozili nám hlavne z krídelných priestorov. V druhom, o jedného viac, sme síce mali loptu častejšie na kopačkách, ale urobili sme niekoľko chýb vo výstavbe útoku. Za to nás mohli domáci potrestať. Nestalo sa tak, my sme naopak dali gól po rýchlo zahratej štandardnej situácii a do konca si jednogólový náskok udržali. Získali sme dôležité tri body do tabuľky, ktoré nás určite povzbudia do ďalšej práce.

Minulý týždeň rezignoval na pozíciu hlavného trénera A-tímu Milan Nemec. Aké boli vaše pocity bezprostredne po jeho odchode? Ako ste vnímali toto jeho rozhodnutie?

Úprimne poviem, zostal som zaskočený, ale aj smutný. Dva roky krásnej roboty nemôžete predsa hodiť len tak za hlavu. Rozhodnutie trénera Nemca som však plne chápal a rešpektujem ho.

Ako to prijala kabína?

Zostala veľmi prekvapená. Ešte pár dní dozadu tomu, čo sa udialo, nič nenasvedčovalo.

Aktuálne ste dostali poverenie vybrať nového trénera. Máte už nejaké tipy, viete, kto by to mal byť?

Áno, dostal som plnú podporu vedenia klubu vybrať si kolegu a spolupracovníka do ďalšej práce. Naša cesta bola správna a verím, že aj nový člen realizačného tímu sa s ňou dokáže stotožniť a prijať filozofiu nášho malého klubu.

Nad nejakými menami aktuálne rozmýšľam, ale nechcem zatiaľ predbiehať. Sústreďujem sa na najbližší zápas so Spartakom Trnava.

Vieme, že trnavskí fanúšikovia sú povestní svojim povzbudzovaním... Čo by ste odkázali našim fanúšikom?

Aby nás povzbudzovali a fandili nám za každých okolností, aj keď by sa nám nedarilo. A boli našim 12-tym hráčom. Nech ich je počuť, ako v druhom polčase so Slovanom. Už teraz viem, že štadión bude opäť plný do posledného miesta, takže sa všetci tešíme na skvelú atmosféru. A aj na trnavských fanúšikov. Tí ju tiež vedia urobiť, ako sa patrí.

Aký zápas očakávate? Je niektorý z hráčov zranený a nenastúpi v základnej zostave?

Zranený je Tomáš Jenčo a Cédric Badolo. Ostatní hráči sú zdraví. Čo sa týka zápasu, nečaká nás žiadna prechádzka, ale opäť veľký favorit, akým Spartak nesporne je, veď v lige hrá veľmi dobre a aj v pohárovej Európe odohral skvelé zápasy, napriek vypadnutiu.

My budeme chcieť byť aktívni, získať nejaký bodík a v domácom prostredí odohrať opäť dobrý zápas, ktorý sa bude ľuďom páčiť. Tak, ako tomu bolo so Slovanom, po ktorom nás napriek prehre diváci odmenili potleskom.

 


Klubové info

15.10.2019 09:03:00 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 14.10.2019 do 20.10.2019

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 14.10.2019 do 20.10.2019 [pdf; 152,19 kB]  

Mládež

13.10.2019 22:09:27 Mládež

U13: 7. kolo I.LMŽ MFK Tatran Liptovský Mikuláš

V ďalšom domácom zápase sme privítali chlapcov z Liptovského Mikuláša. Do zápasu sme vstúpili dobre a už za prvých pár minút sme si ...

Fortuna liga

13.10.2019 12:22:48 Fortuna liga

FK Pohronie je od včera bez trénerov

V sobotu 12. októbra 2019 skončili svoje pôsobenie na lavičke nášho A-tímu obaja tréneri, Ján Rosinský a Rastislav Urgela, ktorí ...

Mládež

12.10.2019 18:21:40 Mládež

U10: V poslednom týždni sa nám nedarilo

Liga prípraviek SFZ U10 Systém hry 4+1 - dve ihriská súbežne, 2x30 minút FK Pohronie U10 - Lučenec  20:24 (6:14), ...

Mládež

08.10.2019 11:51:26 Mládež

U19: Z posledných 3 kôl zisk 7 bodov

FK Pohronie U19 vs. MFK Fomat Martin Výsledok: 5:0 (1:0) Góly: Matta Michal, Bahno Dominik 2, Domiňák Andrej, Jančo Henrich ...

Fortuna liga

07.10.2019 13:27:52 Fortuna liga

Ďalší reprezentant v našom tíme!

Náš obranca Yusuf Nasri Mainge sa v najbližších dňoch predstaví v reprezentácii Kene. Aj touto cestou mu prajeme úspešný reprezentačný ...