Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

obr: Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

V nedeľu nás čaká ďalší súper, na domácom ihrisku nastúpime proti Spartaku Trnava. Tréner Urgela hovorí nielen o príprave, ale aj o hráčoch, ktorí na tento duel nenastúpia.

Na úvod sa opäť pozrime spätne na zápas proti Ružomberku. Môžete ho zhodnotiť z pohľadu trénera?

Zápas v Ružomberku ovplyvnilo vylúčenie domáceho hráča. Až po tento moment boli lepším tímom. Hrozili nám hlavne z krídelných priestorov. V druhom, o jedného viac, sme síce mali loptu častejšie na kopačkách, ale urobili sme niekoľko chýb vo výstavbe útoku. Za to nás mohli domáci potrestať. Nestalo sa tak, my sme naopak dali gól po rýchlo zahratej štandardnej situácii a do konca si jednogólový náskok udržali. Získali sme dôležité tri body do tabuľky, ktoré nás určite povzbudia do ďalšej práce.

Minulý týždeň rezignoval na pozíciu hlavného trénera A-tímu Milan Nemec. Aké boli vaše pocity bezprostredne po jeho odchode? Ako ste vnímali toto jeho rozhodnutie?

Úprimne poviem, zostal som zaskočený, ale aj smutný. Dva roky krásnej roboty nemôžete predsa hodiť len tak za hlavu. Rozhodnutie trénera Nemca som však plne chápal a rešpektujem ho.

Ako to prijala kabína?

Zostala veľmi prekvapená. Ešte pár dní dozadu tomu, čo sa udialo, nič nenasvedčovalo.

Aktuálne ste dostali poverenie vybrať nového trénera. Máte už nejaké tipy, viete, kto by to mal byť?

Áno, dostal som plnú podporu vedenia klubu vybrať si kolegu a spolupracovníka do ďalšej práce. Naša cesta bola správna a verím, že aj nový člen realizačného tímu sa s ňou dokáže stotožniť a prijať filozofiu nášho malého klubu.

Nad nejakými menami aktuálne rozmýšľam, ale nechcem zatiaľ predbiehať. Sústreďujem sa na najbližší zápas so Spartakom Trnava.

Vieme, že trnavskí fanúšikovia sú povestní svojim povzbudzovaním... Čo by ste odkázali našim fanúšikom?

Aby nás povzbudzovali a fandili nám za každých okolností, aj keď by sa nám nedarilo. A boli našim 12-tym hráčom. Nech ich je počuť, ako v druhom polčase so Slovanom. Už teraz viem, že štadión bude opäť plný do posledného miesta, takže sa všetci tešíme na skvelú atmosféru. A aj na trnavských fanúšikov. Tí ju tiež vedia urobiť, ako sa patrí.

Aký zápas očakávate? Je niektorý z hráčov zranený a nenastúpi v základnej zostave?

Zranený je Tomáš Jenčo a Cédric Badolo. Ostatní hráči sú zdraví. Čo sa týka zápasu, nečaká nás žiadna prechádzka, ale opäť veľký favorit, akým Spartak nesporne je, veď v lige hrá veľmi dobre a aj v pohárovej Európe odohral skvelé zápasy, napriek vypadnutiu.

My budeme chcieť byť aktívni, získať nejaký bodík a v domácom prostredí odohrať opäť dobrý zápas, ktorý sa bude ľuďom páčiť. Tak, ako tomu bolo so Slovanom, po ktorom nás napriek prehre diváci odmenili potleskom.

 

 Permanentky FK POHRONIE na sezónu 2019/2020 kúpite na www.ticketlive.sk.

Fortuna liga

14.08.2019 09:48:00 Fortuna liga

Tréner Urgela: Niektorí hráči dostanú voľno

Uplynulú nedeľu odohralo Áčko zápas proti Spartaku Trnava, dnes nastúpia v pohárovom zápase proti Selciam a v sobotu proti FC ViOn Zlaté Moravce. ...

Mládež

12.08.2019 08:57:15 Mládež

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 12.08.2019 do 18.08.2019

https://www.fkpohronie.sk/data-files/pohronie/download/harmonogram-treningov-druzstiev-fk-pohronie-12.08.---18.08.2019.jpg

Fortuna liga

08.08.2019 09:33:22 Fortuna liga

Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

V nedeľu nás čaká ďalší súper, na domácom ihrisku nastúpime proti Spartaku Trnava. Tréner Urgela hovorí nielen o príprave, ale ...

Fortuna liga

07.08.2019 12:26:11 Fortuna liga

Premiéra videoklipu k novej hymne na City feste

Už túto sobotu sa v Parku Štefana Moysesa koná mestský hudobný festival – City fest. Na jeho pódium vystúpi aj naše ...

Fortuna liga

05.08.2019 10:39:34 Fortuna liga

Lístky na nedeľný zápas proti Trnave sú už v predaji!

Poznáme definitívny termín domáceho stretnutia proti Spartaku Trnava. Pôvodný sobotný termín bol preložený na nedeľu 11.8. o 18.00.  Online vstupenky ...

Fortuna liga

05.08.2019 09:36:46 Fortuna liga

Pohronie zaznamenalo proti Ružomberku historicky prvú výhru vo Fortuna lige!

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa získali premiérové body medzi slovenskou elitou. V sobotnom stretnutí 3. kola Fortuna ...