Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

obr: Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

V nedeľu nás čaká ďalší súper, na domácom ihrisku nastúpime proti Spartaku Trnava. Tréner Urgela hovorí nielen o príprave, ale aj o hráčoch, ktorí na tento duel nenastúpia.

Na úvod sa opäť pozrime spätne na zápas proti Ružomberku. Môžete ho zhodnotiť z pohľadu trénera?

Zápas v Ružomberku ovplyvnilo vylúčenie domáceho hráča. Až po tento moment boli lepším tímom. Hrozili nám hlavne z krídelných priestorov. V druhom, o jedného viac, sme síce mali loptu častejšie na kopačkách, ale urobili sme niekoľko chýb vo výstavbe útoku. Za to nás mohli domáci potrestať. Nestalo sa tak, my sme naopak dali gól po rýchlo zahratej štandardnej situácii a do konca si jednogólový náskok udržali. Získali sme dôležité tri body do tabuľky, ktoré nás určite povzbudia do ďalšej práce.

Minulý týždeň rezignoval na pozíciu hlavného trénera A-tímu Milan Nemec. Aké boli vaše pocity bezprostredne po jeho odchode? Ako ste vnímali toto jeho rozhodnutie?

Úprimne poviem, zostal som zaskočený, ale aj smutný. Dva roky krásnej roboty nemôžete predsa hodiť len tak za hlavu. Rozhodnutie trénera Nemca som však plne chápal a rešpektujem ho.

Ako to prijala kabína?

Zostala veľmi prekvapená. Ešte pár dní dozadu tomu, čo sa udialo, nič nenasvedčovalo.

Aktuálne ste dostali poverenie vybrať nového trénera. Máte už nejaké tipy, viete, kto by to mal byť?

Áno, dostal som plnú podporu vedenia klubu vybrať si kolegu a spolupracovníka do ďalšej práce. Naša cesta bola správna a verím, že aj nový člen realizačného tímu sa s ňou dokáže stotožniť a prijať filozofiu nášho malého klubu.

Nad nejakými menami aktuálne rozmýšľam, ale nechcem zatiaľ predbiehať. Sústreďujem sa na najbližší zápas so Spartakom Trnava.

Vieme, že trnavskí fanúšikovia sú povestní svojim povzbudzovaním... Čo by ste odkázali našim fanúšikom?

Aby nás povzbudzovali a fandili nám za každých okolností, aj keď by sa nám nedarilo. A boli našim 12-tym hráčom. Nech ich je počuť, ako v druhom polčase so Slovanom. Už teraz viem, že štadión bude opäť plný do posledného miesta, takže sa všetci tešíme na skvelú atmosféru. A aj na trnavských fanúšikov. Tí ju tiež vedia urobiť, ako sa patrí.

Aký zápas očakávate? Je niektorý z hráčov zranený a nenastúpi v základnej zostave?

Zranený je Tomáš Jenčo a Cédric Badolo. Ostatní hráči sú zdraví. Čo sa týka zápasu, nečaká nás žiadna prechádzka, ale opäť veľký favorit, akým Spartak nesporne je, veď v lige hrá veľmi dobre a aj v pohárovej Európe odohral skvelé zápasy, napriek vypadnutiu.

My budeme chcieť byť aktívni, získať nejaký bodík a v domácom prostredí odohrať opäť dobrý zápas, ktorý sa bude ľuďom páčiť. Tak, ako tomu bolo so Slovanom, po ktorom nás napriek prehre diváci odmenili potleskom.

 


Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...

II. futbalová liga

22.02.2024 19:48:20 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ ZAJTRA

Piatkový podvečer bude v Žiari opäť patriť futbalu. Na umelej tráve privítame o 18:00 treťoligové Podkonice. Tím Norberta Guľu a ...