Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

obr: Tréner Urgela o zápase proti Trnave: Nečaká nás žiadna prechádzka

V nedeľu nás čaká ďalší súper, na domácom ihrisku nastúpime proti Spartaku Trnava. Tréner Urgela hovorí nielen o príprave, ale aj o hráčoch, ktorí na tento duel nenastúpia.

Na úvod sa opäť pozrime spätne na zápas proti Ružomberku. Môžete ho zhodnotiť z pohľadu trénera?

Zápas v Ružomberku ovplyvnilo vylúčenie domáceho hráča. Až po tento moment boli lepším tímom. Hrozili nám hlavne z krídelných priestorov. V druhom, o jedného viac, sme síce mali loptu častejšie na kopačkách, ale urobili sme niekoľko chýb vo výstavbe útoku. Za to nás mohli domáci potrestať. Nestalo sa tak, my sme naopak dali gól po rýchlo zahratej štandardnej situácii a do konca si jednogólový náskok udržali. Získali sme dôležité tri body do tabuľky, ktoré nás určite povzbudia do ďalšej práce.

Minulý týždeň rezignoval na pozíciu hlavného trénera A-tímu Milan Nemec. Aké boli vaše pocity bezprostredne po jeho odchode? Ako ste vnímali toto jeho rozhodnutie?

Úprimne poviem, zostal som zaskočený, ale aj smutný. Dva roky krásnej roboty nemôžete predsa hodiť len tak za hlavu. Rozhodnutie trénera Nemca som však plne chápal a rešpektujem ho.

Ako to prijala kabína?

Zostala veľmi prekvapená. Ešte pár dní dozadu tomu, čo sa udialo, nič nenasvedčovalo.

Aktuálne ste dostali poverenie vybrať nového trénera. Máte už nejaké tipy, viete, kto by to mal byť?

Áno, dostal som plnú podporu vedenia klubu vybrať si kolegu a spolupracovníka do ďalšej práce. Naša cesta bola správna a verím, že aj nový člen realizačného tímu sa s ňou dokáže stotožniť a prijať filozofiu nášho malého klubu.

Nad nejakými menami aktuálne rozmýšľam, ale nechcem zatiaľ predbiehať. Sústreďujem sa na najbližší zápas so Spartakom Trnava.

Vieme, že trnavskí fanúšikovia sú povestní svojim povzbudzovaním... Čo by ste odkázali našim fanúšikom?

Aby nás povzbudzovali a fandili nám za každých okolností, aj keď by sa nám nedarilo. A boli našim 12-tym hráčom. Nech ich je počuť, ako v druhom polčase so Slovanom. Už teraz viem, že štadión bude opäť plný do posledného miesta, takže sa všetci tešíme na skvelú atmosféru. A aj na trnavských fanúšikov. Tí ju tiež vedia urobiť, ako sa patrí.

Aký zápas očakávate? Je niektorý z hráčov zranený a nenastúpi v základnej zostave?

Zranený je Tomáš Jenčo a Cédric Badolo. Ostatní hráči sú zdraví. Čo sa týka zápasu, nečaká nás žiadna prechádzka, ale opäť veľký favorit, akým Spartak nesporne je, veď v lige hrá veľmi dobre a aj v pohárovej Európe odohral skvelé zápasy, napriek vypadnutiu.

My budeme chcieť byť aktívni, získať nejaký bodík a v domácom prostredí odohrať opäť dobrý zápas, ktorý sa bude ľuďom páčiť. Tak, ako tomu bolo so Slovanom, po ktorom nás napriek prehre diváci odmenili potleskom.

 


II. futbalová liga

21.06.2024 20:52:59 II. futbalová liga

V PRVOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME BANSKOBYSTRICKÚ DUKLU

Po náročnom úvodnom týždni letnej prípravy čaká našich futbalistov prvý prípravný zápas. Privítame v ňom na domácom štadióne Duklu Banská ...

II. futbalová liga

18.06.2024 13:11:24 II. futbalová liga

ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM VLADIMÍROM CIFRANIČOM

Letná príprava naplno odštartovala a mužstvo zložené z hráčov A tímu a našich dorastencov sa pripravuje pod vedením trénerskej dvojice ...

II. futbalová liga

17.06.2024 21:26:53 II. futbalová liga

ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM NA ZAČIATKU LETNEJ PRÍPRAVY

Dnes odštartovali futbalisti nášho A tímu letnú prípravu na nadchádzajúci ročník MONACOBET ligy. Do prípravy vstupuje tridsiatka hráčov, vrátane dorastencov, ...

Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 20:49:20 II. futbalová liga

SEZÓNU SME UZAVRELI HLADKÝM VÍŤAZSTVOM, PO VÝBORNOM VÝKONE

Slavoj Trebišov - FK Pohronie 0:3 (0:2) Góly: 8. Mazan, 14. Lovynjuk, 58. Horvát Zostavy: Slavoj Trebišov: Slávik – F. ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...