Tréner Geri: Ak niečo dosiahneme, bude to úspech nás všetkých

obr: Tréner Geri: Ak niečo dosiahneme, bude to úspech nás všetkých

Gergely Geri nastúpil na pozíciu hlavného trénera FK Pohronie začiatkom júna. Mužstvo aktuálne pod jeho vedením končí letnú prípravu. O tom aký mala priebeh, ako vníma súčasný káder FK Pohronia a o jeho ambíciách na lavičke klubu zo Žiaru nad Hronom sme sa porozprávali v krátkom rozhovore.

V FK Pohroní ste druhý mesiac. Tak ako ste sa udomácnili v novom klube?

Práca futbalového trénera je prakticky rovnaká v každom klube. Hneď po mojom príchode sme bez nejakých veľkých rečí začali s letnou prípravou a tých šesť týždňov ubehlo veľmi rýchlo.

Ako hodnotíte prípravu, zápasy a výsledky prípravných stretnutí?

Sme stále v procese tvorby mužstva, ešte sme ho neuzatvorili. Z tohto pohľadu hodnotím aj samotné prípravné zápasy. V prvom rade sme v nich chceli vidieť v akcii hráčov, z ktorých sme si vyberali nových členov tímu, skúšali sme viaceré herné systémy. Výsledkom neprikladám zbytočne veľký význam, až liga nám nastaví zrkadlo, kde sa v skutočnosti nachádzame.

Z tímu, ktorí v minulej sezóne zachraňoval ligu odišlo viacero skúsených hráčov (Weir, Pavlík, Heurtaux), ktorí tvorili na jar os mužstva. Ako ste spokojní s aktuálnou skladbou mužstva?

Ešte pracujeme na doplnení niekoľkých hráčov, ktorí by kvalitou a filozofiou vhodne zapadli do nášho mužstva a boli platnými posilami. Máme niekoľkých skúsených borcov, ako Hrdlička, Mazan, či Lačný, ktorí môžu tvoriť budúcu os mužstva a je viacero ďalších zaujímavých hráčov. Ako som spomenul, ešte však chceme doplniť pár mien, ktoré nám môžu pomôcť.

V čom vidíte najsilnejšie stránky vášho tímu a naopak, kde je veľký priestor na zlepšovanie?

Ešte je skoro hovoriť o silných stránkach po pár týždňoch prípravy. Ale je predpoklad, že budeme silní v ofenzíve, ale až súťaž nám ukáže, či sa tieto predpoklady naplnia. A slabiny? Pracujeme na tom, aby sme žiadne slabé stránky nemali.

V akom stave je káder po zdravotnej stránke?

Máme dlhodobo zraneného Davida Bangalu, ktorý sa zotavuje po ťažšom zranení kolena a k dispozícii by mohol byť v priebehu jesene. Bohužiaľ, počas prípravy sa nám zranil Andrej Štrba, ktorého čaká operácia kolena, takže s ním na úvod sezóny rátať nemôžeme. Verím, že čoskoro bude naspäť s nami. Inak ostatní hráči sú aktuálne vporiadku, čo nás veľmi teší.

Minulý rok ste mali skvelý úvod sezóny na lavičke FC Nitra, keď ste sa ocitli dokonca na treťom mieste a pomerne dlho držali v prvej šestke, a taktiež ste zažili výborný záver sezóny. Po príchode na lavičku Serede ste jej pomohli z dna tabuľky na konečné 1. miesto skupiny o záchranu. Chcete to zopakovať resp. vylepšiť aj ako tréner Pohronia?

Určite chceme napredovať a byť úspešní. Nielen ja, ale celý realizační tím, lebo ak dosiahneme nejaký úspech, bude to úspech nás všetkých, nielen môj. Tvrdo pracujeme na tom, aby Pohronie skončilo v tabuľke vyššie ako v minulých sezónach, verím, že v lige sa to prejaví.

Vo finálnej časti minulej sezóny sa Pohronie opieralo o mimoriadne kvalitnú obranu, ktorou patrilo medzi najlepšie mužstvá jari, brankár Hrdlička dokonca vytvoril rekord v počte odohratých minút bez inkasovaného gólu (477 min.). Naopak viaceré hlasy mužstvu vyčítali slabší útočný potenciál a premieňanie šancí. Ako vidíte vy náš tím v sezóne, ktorá práce začína?

Je fakt, že obrana sa úplne rozpadla odchodmi hráčov a aktuálnym zranením Štrbu. Čiže my ju staviame nanovo a možno nejaký čas potrvá, kým si to sadne a noví hráči sa zohrajú. Je fakt, že máme veľký útočný potenciál, sú tam hráči ako Lačný, Adler, Fadera, Blahút, Badolo, ale to je len potenciál. Ten sa musí ukázať v súťažných zápasoch a my sa to budeme snažiť premietnuť aj na ihrisku.

Otázka návratu fanúšikov na štadióny v dostatočnom počte nie je stále vyriešená. Ako sa pozeráte na tento problém?

Každý športovec hrá rád pred zaplnenými tribúnami, rovnako tak aj my, futbalisti. Už sme dlho bez divákov a chýbajú nám. Verím, že túto otázku sa podarí vyriešiť tak, mohli prísť v hojnom počte, diváci si našli cestu na futbal a my ich budeme chcieť baviť našou hrou.

Máte nejaké osobné ciele alebo želania, čo by ste v FK Pohronie chceli túto sezónu dosiahnuť?

Nerád vyhlasujem ciele alebo želania. Ja so svojimi kolegami v realizačnom tíme určite urobíme maximum, aby sme dosiali čo najlepší výsledok, aby sme boli spokojní so sebou a s vlastnou prácou, aby aj výsledky hovorili jasnou rečou, že tento klub sa znova posunul dopredu a aby všetci boli spokojní. Medzi sebou si povieme nejaké naše priania, ale to ostane medzi nami v realizačnom tíme, a potom si sami vyhodnotíme, ako to dopadlo.

 


II. futbalová liga

06.04.2024 22:19:00 II. futbalová liga

NAPRIEK NESPRÁVNE VYLÚČENÉMU HRÁČOVI SME DOKÁZALI VYROVNAŤ A VYBOJOVAŤ CENNÝ BOD

MŠK Žilina B - FK Pohronie 2:2 (1:0) Góly: 3. Vaľko, 54. Vaľko – 60. Horvát, 75. Lovyniuk ŽK: Essomba, ...

Mládež

04.04.2024 09:54:09 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE, 17-KA A 16-KA ODOHRALI PRÍPRAVNÉ ZÁPASY PROTI STARŠÍM SÚPEROM

Kysucké Nové Mesto U14 - FK Pohronie U14 3:0 (2:0) Radoslav Vanko: "V prvom polčase sme robili množstvo ľahkých strát po ...

II. futbalová liga

29.03.2024 19:28:31 II. futbalová liga

NA KOMÁRNO SME ŽIAĽ NESTAČILI, DO ZÁPASU ZASIAHLI AŽ SIEDMI DORASTENCI

Na zápas proti lídrovi tabuľky sme nastúpili s nútenými zmenami. Kvôli kartovým trestom trénerom chýbali Peter Mazan a Derick Bonsu. ...

II. futbalová liga

24.03.2024 11:11:02 II. futbalová liga

NA PREŠOV SME NESTAČILI, DOMÁCI POTVRDILI ÚLOHU FAVORITA

FC Tatran Prešov - FK Pohronie 2:0 (1:0) Góly: 8. Dolný, 77. Župa ŽK: Milunović, Káčerík, Petko – Mazan, Pekár, Straňák, Schlossár ČK: ...

II. futbalová liga

22.03.2024 23:42:45 II. futbalová liga

NA VÝCHODE NASTÚPIME PROTI AŠPIRANTOVI NA POSTUP DO NIKÉ LIGY

O 14:30 nás čaká v Ličartovciach Tatran Prešov, ktorý sa netají ambíciami postúpiť do Niké Ligy. Na vedúce Komárno strácajú ...

Mládež

20.03.2024 10:19:24 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE

Počas uplynulého víkendu boli v plnom nasadení aj naše mládežnícke kategórie. Prinášame vám kompletný servis výsledkov podľa kategórií: FK Pohronie ...