ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM PRED ŠTARTOM JARNEJ ČASTI

obr: ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM PRED ŠTARTOM JARNEJ ČASTI

Jarná časť druhej ligy sa nezadržateľne blíži a náš tím čaká v sobotu posledný prípravný zápas. Počas zimy nastali v klube zmeny nielen v A tíme, ale aj v mládeži. O všetkom podstatnom sme sa vo veľkom rozhovore porozprávali s generálnym manažérom Róbertom Ježom.

Aké sú ciele klubu do jarnej časti?

"Keďže v zime prišli do A mužstva noví tréneri, ktorí priniesli nové myšlienky, chceme najmä stabilizovat naše výkony. Chceme hrať aktraktívny futbal, ktorý priláka fanúšikov na štadión. Tabuľkovo by sme sa chceli posunúť vyššie, ale konkrétny cieľ (umiestnenie) si nedávame."

V tíme nastali významné pohyby a mužstvo sa opäť omladilo. Korešponduje to s filozofiou klubu, ohľadom výchovy a zapojenia mladých hráčov?

"V tíme skončili Rehák, Masaryk, ktorí sa vrátili do Podbrezovej, tak isto do Podbrezovej odišiel Domaniský, Urgelovi sme umožnili odchod do Petržalky, keďže samotný hráč prejavil záujem zmeniť pôsobisko, v ktorom má šancu bojovať o postup do najvyššej súťaže. S Prykrilom sme sa dohodli na ukončení zmluvy, keďže mu v lete končila zmluva a nedostával by toľko priestoru v jarnej časti. Naopak prišli mladí hráči, vekom dorastenci, ktorí budú mať polrok na to, aby sa ukázali trénerom, v treningovom procese aj v samotných zápasoch a či klub s nimi môže počítať aj do budúcnosti. Káder doplnili hráči ako Lovyniuk a Tatar, ktorí prišli z tretej ligy a majú motiváciu presvedčiť, že sú platnými hráčmi A mužstva. Filozofiou klubu je dávať šancu mladým hráčom, doplnenými skusenými oporami."

Do prípravy sa spoločne s A tímom zapojili aj hráči U19. Aký bol zámer tohto spojenia?

"Od začiatku prípravy je spojený tréningový proces A mužstvo + U19 s tým, aby aj mladí hráči mali kvalitný treningový proces a naplno ho využili v majstrovských zápasoch U19."

Aké sú ciele práce s mládežou do nadchádzajúcej jari?

"Ciel mládeže je jasný a to, aby sa aj v búducej sezóne hrala v Pohroní najvyššia dorastenecká liga. Aj preto prišiel do U19 nový tréner Peter Argyusi, ktorý je jedným z najlepších mládežníckych trénerov na Slovensku a novým členom realizačného tímu U17 je Erik Grendel. Títo dvaja tréneri sú aj v tréningovom procese s A mužstvom."

Počítate aj s variantou, že sa to nepodarí?

"Samozrejme počítame aj s touto variantou, pretože postavenie našich kategórií v tabulke nie je ideálne. Keby sa stalo, že nezachránime akadémiu pre klub, tak urobíme všetko pre to, aby sme v najbližšom možnom čase bojovali a návrat do najvyššej dorastenej ligy."

Fanúšikovia neustále volajú po angažovaní odchovancov, aká je situácia v tomto smere?

"Som tu krátko na to, aby som vedel posúdiť fungovanie mládeže  v minulosti, ale za posledný rok a pol boli výsledky hlavne v U19 slabé a je ťažko vytiahnuť nejakého hráča z dorastu do A mužstva. Momentálne sa snažíme vytvorit mládežníkom také podmienky, aby nám neodchádzali do iných akadémií domaci talentovaní chlapci a snažíme sa doplniť muzstvo aj cezpolnými kvalitnými hráčmi, ktorí majú kvalitu na to, aby nám pomohli splniť cieľ na túto sezónu. Do jarnej časti vstupujeme z užším kádrom práve z dôvodu, aby do budúcna mohli naše rady doplniť práve talentovaní dorastenci z nižších kategórií.”

Aký je dlhodobý cieľ a smerovanie, ktorým sa chce a bude Pohronie uberat v najbližších sezónach?

"Aj naďalej chceme dávať šancu mladým hráčom, samozrejme doplnenými skusenejšími. Ciele chceme mat postupne vyššie, ale chce to čas. Samozrejme chceme vybudovat v najbližšej budúcnosti také mužstvo, ktoré sa pobije o postup do najvyššej súťaže."

Vrcholí prestupové obdobie, prinesie ešte nejaké zmeny v kádri?

"Stále je to ešte v procese, máme dva týždne do prvého majstrovského zápasu a ešte nejaké zmeny nastanú. Tím doplní 24-ročný obranca Dominik Straňák a očakávame ešte príchod dvoch posíl do ofenzívy."


II. futbalová liga

12.04.2024 20:15:36 II. futbalová liga

MALŽENICE SME ZDOLALI, HORVÁT SKÓROVAL UŽ V DRUHEJ MINÚTE

FK Pohronie - Dynamo Malženice 1:0 (1:0) Gól: 2. Horvát Zostavy: FK Pohronie: Jurička – Jatta, Kupčík, Straňák, Barbora, ...

II. futbalová liga

12.04.2024 11:00:21 II. futbalová liga

CHCEME NADVIAZAŤ NA VÝKON ZO ŽILINY A BODOVAŤ NAPLNO

Monacobet liga pokračuje ďalším kolom a už dnes o 18:00 privítame na domácom trávniku Malženice. Štrnásty tím ligovej tabuľky nazbieral ...

Mládež

08.04.2024 19:50:31 Mládež

VÝSLEDKY MLÁDEŽE: 19-KA VÍŤAZNE DRUHÝKRÁT V RADE

FK Pohronie U19 - FK Železiarne Podbrezová U19 4:1 (3:1) Góly: Lutka 2, Sambou, Mašlej   Peter Argyusi: "Výborný zápas z ...

II. futbalová liga

06.04.2024 22:19:00 II. futbalová liga

NAPRIEK NESPRÁVNE VYLÚČENÉMU HRÁČOVI SME DOKÁZALI VYROVNAŤ A VYBOJOVAŤ CENNÝ BOD

MŠK Žilina B - FK Pohronie 2:2 (1:0) Góly: 3. Vaľko, 54. Vaľko – 60. Horvát, 75. Lovyniuk ŽK: Essomba, ...

Mládež

04.04.2024 09:54:09 Mládež

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE, 17-KA A 16-KA ODOHRALI PRÍPRAVNÉ ZÁPASY PROTI STARŠÍM SÚPEROM

Kysucké Nové Mesto U14 - FK Pohronie U14 3:0 (2:0) Radoslav Vanko: "V prvom polčase sme robili množstvo ľahkých strát po ...

II. futbalová liga

29.03.2024 19:28:31 II. futbalová liga

NA KOMÁRNO SME ŽIAĽ NESTAČILI, DO ZÁPASU ZASIAHLI AŽ SIEDMI DORASTENCI

Na zápas proti lídrovi tabuľky sme nastúpili s nútenými zmenami. Kvôli kartovým trestom trénerom chýbali Peter Mazan a Derick Bonsu. ...