Proti Slovanu s rešpektom, z Dunajskej nechceme prísť naprázdno

obr: Proti Slovanu s rešpektom, z Dunajskej nechceme prísť naprázdno

Mladší z trénerov nášho Áčka Rastislav Urgela hodnotí zápas proti Slovanu, ale prezrádza aj, kto nenastúpi v dueli proti Dunajskej Strede.

Môžete, z pozície trénera, zhodnotiť ostatný zápas proti Slovanu?

Proti Slovanu sme nastúpili s rešpektom. Bol to náš historicky prvý zápas vo Fortuna lige a bolo badať na hráčoch nervozitu v úvode stretnutia. Tu mal Slovan navrch, inkasovali sme rýchlo a len veľmi ťažko sa presadzovali smerom dopredu. Po približne 30 minútach sme sa viac osmelili a hra sa začala vyrovnávať. V druhom polčase to bol opäť Slovan, ktorý skóroval z pokutového kopu a prehrávali sme 0:2. Po tomto momente a striedaniach sme ožili, brankár hostí vytlačil Abrahámovi pokus spod brvna. V týchto fázach sme boli lepším tímom a zaslúžene znížili gólom po peknej akcii. Vyrovnanie na 2:2 mal na hlave Zachara po rohovom kope, ale potvrdilo sa nedáš - dostaneš. Hostia 6 minút pred koncom podnikli rýchly brejk a strelili ukľudňujúci tretí gól v našej najlepšej pasáži zápasu. Vyhrali zaslúžene, ale naši chlapci nesklamali. Chceli sme hrať útočne, otvorene, nebrániť len a potešiť prítomných divákov aktívnou hrou, ktorú sme produkovali aj v druhej lige. Myslím, že sa nám to podarilo.

Štadión bol vypredaný, ako ste vnímali atmosféru počas tohto zápasu?

Atmosféra bola super, najmä keď sme strelili kontaktný gól. Vtedy si celý štadión pýtal vyrovnanie a hnal hráčov smerom dopredu. Aj preto sa chceme všetkým našim priaznivcom veľmi pekne poďakovať. Verím, že sme im pripravili pekný zážitok v prvom zápase medzi elitou.

Najbližšie vás čaká cesta do Dunajskej Stredy, ako sa pripravujete na tohto súpera, ktorí hráči nenastúpia kvôli zraneniu?

Pripravujeme sa zodpovedne, Dunajská Streda je veľmi kvalitný súper. Pracujeme na zdokonaľovaní vecí a činností, ktoré nám nevychádzali so Slovanom. Pre zranenie určite nebude hrať Badolo, ostatní hráči by mali byť zdravotne v poriadku.

Aký zápas očakávate, aký je Dunajská Streda súper?

Spolu s kolegom Nemcom sme si boli pozrieť súpera naživo v Zlatých Moravciach. Videli sme ho v oboch pohárových zápasoch a vieme o jeho silných stránkach, ale aj o okienkach, ktoré by sme mohli a chceli využiť. Bude to však nesmierne náročný duel, pretože doma má DAC neskutočnú podporu verných fanúšikov, ktorí ich budú hnať za víťazstvom. Vyšiel im úvod sezóny, pohár aj prvé ligové kolo, hrajú rýchly, moderný futbal. My budeme cestovať a chcieť odohrať čo najlepšie 90 náročných minút a nadviazať na dobré pasáže hry so Slovanom. Boli by sme spokojní, keby sme necestovali domov naprázdno.

 


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...