Pohronie s novým trénerom a bez športového riaditeľa

obr: Pohronie s novým trénerom a bez športového riaditeľa

V pondelok 4.10. bol predstavený nový hlavný tréner FK Pohronie. Nesiahli sme však po žiadnom známom alebo osvedčenom mene, ale mužstvo od dnešného dňa vedie 35-ročný španiel Pablo Villar. Aj keď ide o mladého kormidelníka, najvyššiu medzinárodnú licenciu UEFA PRO získal už ako 23-ročný čím sa stal najmladším trénerom v histórii španielskej futbalovej federácii s najvyššou trénerskou licenciou. Trénerské skúsenosti zbieral v španielskych nižších súťažiach alebo v prvej ukrajinskej lige ako asistent trénera v Karpaty Ľvov či v II. čínskej lige.

Na lavičku Pohronia ho vybral spoluvlastník a partner klubu Loïc Favré, ktorý na seba prevzal kompetencie športového riaditeľa a ako člen vedenia aktuálne prevzal zodpovednosť za riadenie A-mužstva a jeho skladbu. Štefan Zaťko už ďalej nebude pokračovať vo funkcii športového riaditeľa, naďalej však ostáva pracovať v štruktúrach klubu FK Pohronie.

K uvedeným zmenám sa vyjadril predseda predstavenstva, Igor Rozenberg:

Po odchode Bohumila Glezgu a Jozefa Urblíka z manažmentu klubu bolo jasné, že manažment A-tímu prevezme Loïc Favré. Má skúsenosti z futbalového prostredia a počas 2,5 ročnej vzájomnej spolupráce preukázal svoje kompetencie a vzťah ku klubu. Pán Favré má našu dôveru a spoliehame sa, že pod jeho vedením znova zachránime Fortuna ligu v Žiari nad Hronom a v budúcich sezónach posunieme klub dopredu. Tým pádom Štefan Zaťko nebude ďalej pôsobiť ako športový riaditeľ, no v klube ostáva ako športový manažér. Úloha zástupcov mesta Žiar nad Hronom a obce Dolná Ždaňa sa tiež nemení. Zabezpečovať potrebnú infraštruktúru, hospodársky chod, komunikáciu a ďalšie činnosti, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie mládežníckeho a seniorského futbalu.

Loïc Favré bol teda poverený aj výberom vhodného adepta na trénerskú stoličku. Prečo sa rozhodol pre angažovanie mladého trénera zo Španielska?

Počas minulých týždňov sme absolvovali pohovory s viacerými kandidátmi z domáceho prostredia a zo zahraničia,“ vysvetľuje švajčiarsky spolumajiteľ.

Najdôležitejšie bolo nájsť trénera blízkeho našej vízii. Pablo rád pracuje s mladými hráčmi. Je veľmi odvážny tréner s moderným futbalovým prístupom, používajúci moderné technológie. Bol najmladším držiteľom PRO licencie v histórii španielskej federácie. V „najfutbalovejšej“ krajine na svete neudelia licenciu UEFA hocikomu v takom mladom veku. Tým, že cestoval a získaval skúsenosti v rôznych kultúrach a krajinách, veríme, že prinesie medzinárodný rozmer aj do nášho tímu a bude veľmi náročný. Pri ňom som pochopil, že pre hráčov už nebude existovať žiadna komfortná zóna. Jediná vec, ktorá v našom klube bude mať skutočný význam, bude výkon na ihrisku a nič iné. Pablo je temperamentný a ambiciózny tréner, som si  istý, že do klubu prinesie novú energiu, sebavedomie a vieru vo vlastné a tímové schopnosti. Verím, že toto nám pomôže zlomiť trend, ktorý nás aktuálne dostal na posledné miesto v tabuľke.

Čo podľa Favrého bude treba nevyhnutne urobiť, aby sa zvrátil negatívny trend a výkony Pohronia prinášali výsledky?

Je potrebné vytvoriť tímové sebavedomie a pracovať na koncentrácii. Päť lacných gólov od Slovana je dôsledkom toho, že nám tieto atribúty aktuálne chýbajú. Taktiež musíme vytvoriť novú tímovú dynamiku. Situáciu nevieme vyriešiť príchodom nových hráčov, pretože transferové okno je aktuálne zatvorené. Musíme sa vrátiť k pokore, tvrdo pracovať a zobudiť hráčov a všetkých v klube. Verím, že nový tréner s jeho mladým realizačným tímom to podnietia a dokážu. Teším sa, že Pablo prinesie novú energiu, novú stratégiu a nový systém. Verím v nové, reštartované Pohronie.

Pohronie s novým trénerom a bez športového riaditeľa

Pablo Villar po príchode do svojho nového pôsobiska povedal:

"Som veľmi rád, že som dostal príležitosť byť súčasťou FK Pohronie. Získala si ma vízia klubu, ktorú treba začať tvoriť a napĺňať. Viem, ma čaká veľká výzva, ale som si istý, že cieľ zachrániť a stabilizovať klub dosiahneme. Od prvého momentu sa všetci v klube snažia, aby som sa tu cítil ako doma. Som si istý, že budeme schopní vytvoriť pozitívnu atmosféru a dobré pracovné prostredie. Aby sme klub posunuli dopredu, čaká nás tvrdá práca a musíme byť trpezliví. Využijeme aktuálnu reprezentačnú prestávku, aby sme nastavili základ nového herného modelu, ktorý vyžaduje zmenu myslenia hráčov. Podľa mňa má tento tím dostatok talentovaných hráčov, treba vytvoriť lepšie prepojenie medzi mladými a skúsenými hráčmi. Tento proces bude dlhý a náročný, ale ak ho zvládneme, bude to stáť za to."

Neskôr vám prinesieme aj rozhovor s novým trénerom, Pablom Villarom.

 

 Permanentky FK POHRONIE na sezónu 2022/2023 kúpite na www.ticketlive.sk.

"B" mužstvo

08.08.2022 14:35:46 "B" mužstvo

Žarnovica vstúpila do sezóny s prehrou

TJ Tatran Krásno nad Kysucou - MFK Žarnovica 4:0   Góly: 11. Gábor, 18., 34. Kavulič, 58. Ševčík Zostava MFK Žarnovica: Regitko, Mishko, ...

II. futbalová liga

25.07.2022 22:52:50 II. futbalová liga

Spoločne sme to zvládli, z Komárna odvážame cenný bod

Po tuhom boji vo veľkej horúčave naše značne oklieštené mužstvo prináša bod z pôdy KFC Komárno. O všetkom sa rozhodlo ...

II. futbalová liga

15.07.2022 22:17:37 II. futbalová liga

V generálke na 2. ligu sme tesne podľahli Dukle Banská Bystrica

Domáci zápas proti nováčikovi Fortuna ligy sa skončil tesnou prehrou FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:0) Gól: ...

II. futbalová liga

15.07.2022 22:08:37 II. futbalová liga

Prípravný zápas: FK Pohronie - AS Trenčín

V obojstranne ofenzívnom predstavení sme doma podľahli kvalitnému súperovi z Trenčína, bol to však veľmi užitočný zápas, plný pozitív, ale ...

II. futbalová liga

29.06.2022 09:00:40 II. futbalová liga

Pohronie ohlasuje kampaň Späť ku koreňom

FK Pohronie predstavuje prvú skupinu hráčov, ktorí prichádzajú do kádra počas letnej prípravy na nadchádzajúcu sezónu v 2.lige. Klub sa ...

II. futbalová liga

25.06.2022 20:35:33 II. futbalová liga

Komárno sme v príprave zdolali

KFC Komárno - FK Pohronie 1:2 (0:1) Góly: Szöcs – 40. Blahút, 63. Blahút FK Pohronie: Le Giang (46. Regitko), ...