Pohronie ohlasuje kampaň Späť ku koreňom

obr: Pohronie ohlasuje kampaň Späť ku koreňom

FK Pohronie predstavuje prvú skupinu hráčov, ktorí prichádzajú do kádra počas letnej prípravy na nadchádzajúcu sezónu v 2.lige. Klub sa aktuálne snaží riadiť filozofiou, ktorá v Pohroní fungovala v 2. lige a ktorú nazvali „späť ku koreňom“. Signalizuje najmä návrat k práci s domácimi hráčmi, ktorých časť budú tvoriť odchovanci alebo futbalisti pochádzajúci zo širšieho regiónu Žiaru nad Hronom.

Prvú skupinu prichádzajúcich hráčov sa klub rozhodol predstaviť prostredníctvom fotografií z centra mesta Žiar nad Hronom.

To, že sme sa rozhodli nafotiť kampaň s novými posilami práve na námestí v Žiari nad Hronom nie je náhoda,“ vysvetľuje Filip Holec, generálny manažér klubu.

Už na konci uplynulej sezóny sme signalizovali, že sa chceme vrátiť k tomu, čo tu úspešne fungovalo pred pár rokmi. V druhej lige sa osvedčil piatok večer ako hrací termín domácich zápasov, tak sa k nemu vraciame. Tiež sme sa rozhodli ísť cestou mladých slovenských hráčov, a takisto dať šancu aj domácim odchovancom.

V kádri by malo figurovať 15 hráčov s ročníkom narodenia 2001 alebo aj mladších. Samozrejme, ambicióznych mladíkov bude dopĺňať niekoľko skúsených futbalistov aj so skúsenosťami z Fortuna ligy. „V mužstve musíme vhodne skĺbiť mladosť so skúsenosťou a objaví sa tam pár zahraničných hráčov, ktorí majú v sebe prvky, ktoré sa v našich končinách ťažko hľadajú,“ vysvetľuje ďalej Filip Holec.

Snažíme sa vyskladať mužstvo, ktoré bude konkurencieschopné, každý dielik mozaiky v kádri má svoj zmysel či už ide o Netolického alebo o Berishu. Každý hráč získa svoj význam v kolektíve a veríme, že zdravo vyskladaná a súdržná kabína sa prejaví aj na ihrisku. Jednotlivých hráčov budeme predstavovať prostredníctvom sociálnych sietí, ja môžem len dodať, že pokiaľ sa nám tento mix mladosti, dravosti, skúsenosti a domáceho srdca podarí, tak to bude najlepšou pozvánkou na žiarsky štadión,“ uzatvára generálny manažér FK Pohronie.

Pohronie ohlasuje kampaň Späť ku koreňom

 


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...