Peter Mazan: Mojou prioritou je byť hráčom pokiaľ mi bude slúžiť zdravie

obr: Peter Mazan: Mojou prioritou je byť hráčom pokiaľ mi bude slúžiť zdravie

Počas zimnej prestávky sa do Pohronia vrátil Peter Mazan, ktorý je našim fanúšikom dobre známy. Pôsobil tu v období, kedy sa v Žiari hrávala najvyššia súťaž - Fortuna liga. Viac o jeho návrate, ale aj o nálade v kabíne sa dozviete v rozhovore. 

 

Do Pohronia si sa vrátil po pôsobení v Banskej Bystrici. Čo bolo pre teba najväčšou motiváciou pre tento krok?

Nehovoril by som o nejakej motivácii, ale skôr to prišlo prirodzene. Po rozviazaní zmluvy v Dukle som potreboval niekde trénovať do zimy. Bolo mi vyhovené a už počas tých troch mesiacov sme diskutovali o možnej spolupráci. Do klubu vstúpili ľudia z Podbrezovej a to urýchlilo proces, nakoľko sa poznáme dlhé roky a viem, že vedia robiť futbal trošku inak ako je na Slovensku vo zvyku. Bol mi predstavený projekt, v ktorom som sa našiel.

 

V čom vidíš najväčšie zmeny voči tvojmu minulému pôsobeniu v klube?

Zmeny vidím hlavne v tréningovom procese, hráme nový systém, ktorý som ja ešte počas mojej kariéry nehral. Samozrejme prišli noví hráči, ktorí majú perspektívu do budúcnosti. Inak si myslím, že v porovnaní s minulým rokom, kedy som odišiel nenastali ďalšie výrazné zmeny. Vždy tu boli dobré podmienky, aby sa hráč sústredil len na výkony na ihrisku, čo je v tejto dobe veľmi vzácne.

 

Aká nálada momentálne vládne v kabíne?

Nálada v kabíne je pozitívno-pracovná. Každý hráč vie, aké má úlohy na ihrisku a mimo neho, takže je len na ňom ako sa bude prezentovať. Máme za sebou dobré výsledky. Aj keď to momentálne nie je priorita, šancu dostavajú mladší hráči, ktorí sa môžu ukázať. Hráme nový systém, takže určite nie je vždy všetko optimálne, ale myslím si, že vidíme veľký progres ako individuálny, tak aj kolektívny.

 

Ako vyzerá deň profesionálneho futbalistu?

Keď máme dva tréningy za deň tak sme prakticky celý deň na štadióne a večer už len oddychujem. Ak máme naplánovaný jeden tréning chodíme s chalanmi na obed a kávu.Potom sa venujem psovi, učím sa alebo si pozriem dokumentárny film.

 

Svoju aktívnu kariéru začínač prepájať s trénerstvom. Ako sa ti darí v tejto oblasti?

Áno, jedna z mojich podmienok pred podpisom zmluvy bola, aby ma uvoľňovali na prednášky. Študujem momentálne UEFA A licenciu a musím povedať, že ma to baví a určite s trénerstvom spájam moju budúcnosť. Musím však dodať, že stále je pre mňa priorita byť hráčom pokiaľ mi bude slúžiť zdravie a budem prínosom pre mužstvo. Som asistent trénera v Žarnovici, kde chodia hrávať naši hráči, ktorí majú menšiu zápasovú minutáž. Z toho vyplýva, že som celé víkendy na štadiónoch alebo prednáškach.


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...