On-line prenos zo zápasu FK Pohronie - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

obr: On-line prenos zo zápasu FK Pohronie - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

ZOSTAVY:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol - Očenáš, Janec, Papaj, Poremba, Lišivka (C), Kotora, Kapláň, Andrić, Kucharčík, Otruba, Šimún, Laco, Staš, Hutník, Múdry, Ondrek, Mikušiak

FK POHRONIE: Urminský - Župa, Nosko, Pittner, Prikryl, Pelegríni (C), Ďungel, Frimmel, Nurkovič, Pavúk, Paraj, Sekereš, Garaj, Sojka, Packo


Zápas napriek chladnému počasiu začal vo svižnom tempe s aktívnejšou hrou hostí.


GÓL! 1:0! V 7. minúte sa po chybe obrancov Mikuláša ocitol pred brankárom Marek Frimmel a premenil prvú šancu zápasu na gól.


Po góle oba tímy výrazne ožili a futbal sa začal prelievať zo strany na stranu. Liptovský Mikuláš si opäť vytvoril územnú prevahu.


V 17. minúte sa dostal k lopte na našej polovici Marek Frimmel, potiahol ju do stredného pásma, odkiaľ nacentroval do pokutového územia, kam mu nabiehal Peter Ďungel, ale ten tiesnený obrancami nedokázal skórovať.


V 19. minúte útočil na bránu Samir Nurkovič, ktorý bol nedovolene zastavený a tak sa nám naskytla príležitosť priameho kopu z blízkosti pokutového územia. Loptu zahrali nacvičeným signálom Pelegríny s Pavúkom, ale strela skončila zblokovaná múrom.


O minútu neskôr sa rovnaká situácia zopakovala na opačnej strane ihriska, ale lopta Janeca skončila v náručí Urminského.


V ďalších minútach sme si vytvorili menší tlak s nepríjemným centrom Samira Nurkoviča a Mareka Pittnera na opačnej strane, ale ani jedna z príležitostí gólom neskončila.


V 29. minúte sa mohli hostia dočkať vyrovnania, keď Poremba naservíroval na hranici pokutového územia Andrićovi, ale jeho strelu Urminský vyrazil.


V 32. minúte sa dostal do príležitosti Ďungel, ktorý však nedokázal pretlačiť loptu na nabiehajúceho Frimmela.


V 40. minúte sa mohol stať hrdinom polčasu Marek Frimmel, ktorý si pristavil loptu na hranici pokutového územia hostí, vystrelil, ale jeho strela len preletela okolo pravej žrde brány hostí.


V 44. minúte prešprintoval po pravej strane Ďungel, prihral na Pavúka, ale ani po jeho strele sa skóre nezmenilo. Do šatne sme odišli spokojnejší s jednogólovým náskokom vďaka gólu oslávenca Mareka Frimmela, ktorý dnes oslavuje svoje 25. narodeniny.


Druhý polčas odštartovali oba tímy v nezmenených zostavách.


Hneď v 47. minúte sme pohrozili, keď Pavúk dobehol loptu pri rohovej zástavke hostí, šikovne ju posunul na Ďungela, ale jeho strelu zneškodnil brankár.


Vzápätí sme sa dostali aj do ďalších príležitostí, ale bránu sme neohrozili.


Ďalšie minúty veľa vzruchu na tribúnach nepriniesli. Hral sa futbal prevažne v strede poľa, bez výraznejších streleckých príležitostí.


GÓL! 1:1. V 71. minúte prekvapil všetkých vrátane Lukáša Urminského Očenáš, ktorý zatočil strelu ďaleko spoza pokutového územia a tá skončila až v našej sieti.


V 86. minúte svoju predchádzajúcu chybu dokonale odčinil Lukáš Urminský, ktorý odvrátil prísne odpískaný pokutový kop Dušana Kucharčíka.


GÓL! 2:1! V 89. minúte sme boli svedkami dramatického záveru, keď skóroval mladík Pohronia Daniel Pavúk a rozhodol tak o cenných 3 bodoch v prospech nášho tímu.

 


Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...

Mládež

14.05.2024 21:29:56 Mládež

Kompletný výsledkový servis, 19-ka naďalej valcuje súperov

FK Pohronie U19 - FC Tatran Prešov U19 3:2 (2:1) Góly: Kujabi, Lutka, Kambi  Peter Argyusi: "Náročný zápas na ťažkom teréne ...

II. futbalová liga

10.05.2024 13:34:27 II. futbalová liga

SO SEZÓNOU SA CHCEME DOMA ROZLÚČIŤ VÍŤAZSTVOM

Už dnes o 17:00 privítame na domácom trávniku futbalistov Púchova, ktorí majú z predchádzajúcich piatich zápasov na konte tri výhry, ...

Mládež

07.05.2024 21:18:33 Mládež

VÝSLEDKY NAŠICH TÍMOV: 19-KA NATIAHLA VÍŤAZNÚ SÉRIU UŽ NA ŠESŤ ZÁPASOV

FK Pohronie U19 - MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: Kujabi 2 Peter Argyusi: "Herne najslabší zapas z našej strany, ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...