Mário Jacko je nielen náš obranca, ale už aj tréner

Predstavujeme hráčov FK Pohronie. Za Pohronie hrá tento mladý, len 22-ročný, chalan od tohto leta, avšak v zápase proti Žiline B už nastúpil v základnej zostave. Mário Jacko je nielen obranca Áčka, ale aj tréner starších žiačok.
obr: Mário Jacko je nielen náš obranca, ale už aj tréner

Za Pohronie hrá tento mladý, len 22-ročný, chalan od tohto leta, avšak v zápase proti Žiline B už nastúpil v základnej zostave. Mário Jacko je nielen obranca Áčka, ale aj tréner starších žiačok.

Mário Jacko je nielen náš obranca, ale už aj tréner

Filozofia nášho klubu sa Máriovi páči, a práve preto nasledoval kroky svojho bratranca Patrika a prišiel hrať za Pohronie. „Paťovi som sa chcel podobať vo veľa veciach už ako malý chlapec,“ prezrádza na úvod Mário a dodáva, že ďalším človekom, ktorý ho priviedol k tomuto športu bol jeho otec, tiež bývalý futbalista. Mário teda kope do lopty odmalička: „Neviem povedať presne, koľko som mal rokov, keď som začal, ale veľmi skoro,“ smeje sa mladý obranca, ktorého v kabíne spoluhráči prezývajú Papa.

Tento mladý obranca začínal v Lipanoch, kde aj býva. Následne rok pôsobil, ako dorastenec, v Spišskej Novej Vsi, potom v Bardejove, od U19, a dva a pol roka v Áčku. Od leta hráva za Pohronie, na poste stredného obrancu, no dokáže zastať aj post stredného defenzívneho záložníka. Zaujímavosťou je, že otcovia oboch našich hráčov, a teda aj Mária Jacka a aj Paťa Jacka sú trénermi ŠK Odeva Lipany, a teda nášho súpera. V piatok 9. novembra tak proti sebe v zápase nastúpia synovia proti otcom.

Ako každý mladý futbalista má aj on svoje ciele a sny. „Mojim cieľom vo futbale je stále sa zlepšovať a posúvať ďalej, to je pre mňa základ a určite by som si chcel v budúcnosti zahrať minimálne najvyššiu slovenskú súťaž,“ prezrádza obranca, ktorého futbalovým vzorom je jednoznačne otec: „Nielen preto, že ma k futbalu priviedol, ale neustále mi pomáha, čo si veľmi vážim.“ Ďalším Máriovým vzorom je už spomínaný bratranec Paťo Jacko a jeho obľúbený futbalový tím je Arsenal Londýn.

Papa sa v kabíne od leta udomácnil, so spoluhráčmi si perfektne sadol. „Všetci sme super partia, s každým sa viem porozprávať,“ priznáva Mário, ktorý sa okrem futbalu venuje najmä svojej priateľke Maťke a rodine. Vo voľnom čase, ktorého má popri futbale málo, rád počúva hudbu a číta knihy. Keď hovoríme, že Máriovi neostáva veľa voľného času, je to aj preto, že sa už pár mesiacov venuje trénovaniu. „Od augusta trénujem dievčatá. Oslovili ma v klube, aby som začal, pretože v Bardejove som sa 2 roky venoval prípravkárom,“ konkretizuje s tým, že futbal je jednoducho jeho vášeň, a preto by sa mu chcel venovať nielen ako hráč, ale do budúcna aj ako tréner.

Mário Jacko je nielen náš obranca, ale už aj tréner

Máriovi sa, našťastie, zranenia vyhýbajú. „Minulú sezónu som mal prasknutú ihlicu, ale, našťastie, ma nejaké väčšie zranenia obchádzajú,“ dopĺňa obranca, ktorý si zápas so Žilinou naplno užil: „Hrať pred toľkými fanúšikmi, ktorí nás na zápas prišli podporiť, mám rád. Diváci totiž dodávajú mužstvu potrebnú energiu a vytvárajú skvelú atmosféru, ktorá je na vynovenom žiarskom štadióne vždy skvelá,“ dodáva na záver mladý obranca, ktorý už teraz pozýva fanúšikov na ďalší domáci zápas, ktorý Áčko odohrá 26. októbra proti Šamorínu.

A čo o tomto mladom futbalistovi hovorí jeho tréner Rastislav Urgela: „Mário Jacko pochádza z futbalovej rodiny Jackovcov. Napriek mladému veku už má skúsenosti s druhou najvyššou súťažou v drese Bardejova. Je to hráč s poctivým prístupom k svojím futbalovým povinnostiam. V tréningu ide vždy na sto percent.

 


Klubové info

16.04.2019 09:04:22 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 15.4.2019 do 21.4.2019

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 15.4.2019 do 21.4.2019 [pdf; 171,05 kB]  

Klubové info

08.04.2019 14:42:11 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 8.4.2019 do 14.4.2019

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 8.4.2019 do 14.4.2019 [pdf; 152,48 kB]  

Mládež

08.04.2019 00:00:06 Mládež

U19: Výhra 0:7 v Rakytovciach

FK Rakytovce U19 : FK Pohronie U19 Výsledok: 0:7 (0:4) Góly: Vondryska 4, Čief, Oťapka, Bahna Zostava FK Pohronie: Repiský ...

Mládež

08.04.2019 00:00:06 Mládež

U12: 13. kolo I.LMŽ MŠK Rimavská Sobota 7.4.2019

Prvý domáci zápas v jarnej časti súťaže sme odohrali proti veľmi kvalitnému súperovi z Rimavskej Soboty. Chlapci z MŠK Rimavská Sobota sú dlhodobo ...

Mládež

08.04.2019 00:00:06 Mládež

U14: Víťazne v derby so Zvolenom

FK Pohronie : MFK Zvolen 3:0 (1:0) Góly: 5′ T. Bartošík, 52′ J. Jakab (PK), 70′ T. Bartošík Zostava: M. ...

II. liga muži

04.04.2019 10:16:41 II. liga muži

Pred zápasom s MFK Dubnica

Futbalisti FK Pohoronie alebo ako si neformálne hovoria – Pohronské osy, kráčajú úspešne od zápasu k zápasu. V štyroch kolách jarnej časti ...