J. Kameník: Stále je potrebné sa zlepšovať 

obr: J. Kameník: Stále je potrebné sa zlepšovať 

FK Pohronie je 2 zápasy pred koncom základnej časti na 10. priečke ligovej tabuľky, 2 body pred poslednou Senicou a 4 body za Ružomberkom na 6. pozícii. Stred a koniec tabuľky je teda veľmi vyrovnaný. Po nešťastných zápasoch na jeseň, v ktorých nám ušli dôležité body, sme zimovali na poslednej priečke. Po dvoch víťazných dohrávkach sme sa z nej však odlepili. Boj o záchranu v 1. lige však bude ešte veľmi náročný. Aktuálne nás čaká AS Trenčín, ktorý ma o 3 body viac ako my. O súvislostiach pred týmto zápasom sme sa rozprávali s Janom Kameníkom, hlavným trénerom Pohronia. 

Máme za sebou pomerne úspešný úvod sezóny s bilanciou 2-1-1 a skóre 6:3. Ste spokojný s výsledkami a aktuálnym vývojom?

Pred začiatkom sezóny by sme taký bodový zisk prijali. Po týchto štyroch zápasoch však musím povedať, že sme mohli byť úspešnejší. Minimálne o bod z posledného stretnutia na Slovane. V každom prípade však musíme rešpektovať silu všetkých svojich súperov. 

Po zápase so Slovanom vládol v kabíne veľký smútok, cenný bod z Tehelného poľa nám takpovediac pretiekol pomedzi prsty. Aká atmosféra panuje dnes, v strede týždňa?

Atmosféra je typická pracovná. Zápas so Slovanom nám ukázal veľa a motivoval hráčov k ďalšej práci. Už sa všetci sústredíme na sobotu.

V sobotu nás čaká AS Trenčín, súper zo spodných miest tabuľky, ktorý zaznamenal taktiež veľmi dobrý štart do sezóny. Aký zápas môžeme očakávať?

Náš najbližší súper je kvalitný a technicky veľmi dobre vybavený tím. Prednosti má hlavne vo výstavbe hry a v držaní lopty. Disponujú veľkým množstvom mladých hráčov, ktorí sú veľmi dobre pohybovo vybavení. Očakávam, že sa budú chcieť prezentovať práve v takomto štýle. 

Prispôsobujete tomu taktiku nášho tímu, alebo si „pôjdeme“ svoje?

Chceme sa prezentovať svojim štýlom hry, zdravým sebavedomím, ktoré stojí na základoch poctivého prístupu k zápasu a práce pre tím. Silu súpera poznáme, rešpektujeme ju a ich silné stránky budeme chcieť eliminovať. 

Po prvý krát v tomto roku budeme reálne hrať na vlastnom štadióne. Niektorí hráči nášho tímu na domáci trávnik nastúpia vôbec po prvý krát. Bude teda domáce prostredie pre nás výhoda alebo nevýhoda?

Domáce prostredie by malo vždy znamenať výhodu. Nemusíme nikde cestovať a hráči sa môžu plne koncentrovať na zápas a výkon. Samozrejme, niekedy sa môže očakávanie plného bodového zisku prejaviť aj väčším tlakom na hráčov. My k tomu pristupujeme pozitívne a na domáci zápas sa veľmi tešíme. Rovnako ako ostatným mužstvám aj nám chýbajú fanúšikovia na štadióne. Ich podporu však vnímame a sme za ňu veľmi vďační. 

V poslednom zápase sa dosť nešťastne zranil David Bangala, ktorý odvádzal v strede poľa veľmi kvalitné výkony najme smerom do defenzívy. Ako vyzerá jeho zranenie a bude nám jeho absencia veľmi chýbať?

Zranenie Davida je vážnejšieho charakteru, čo nás veľmi mrzí. Bude nám chýbať dlhšiu dobu, ako dlho, ešte nedokážem odhadnúť. Bohužiaľ, aj takéto veci prináša futbalový kolotoč. Davidovi prajeme, aby sa čoskoro uzdravil a bol znova v plnej sile medzi nami. 

Napriek dobrým výsledkom a viditeľnému posunu v kvalite hry ani zďaleka nie sme z najhoršieho vonku, napriek tomu, že už neokupujeme poslednú priečku tabuľky. Ako sa vy osobne vyrovnávate s tlakom prameniacim zo záchranárskych prác a ako samotní hráči?

Tabuľka je veľmi vyrovnaná. Snažíme sa byť stále pozorní a dôkladne sa pripravovať. Nesmieme poľaviť. Stále je potrebné sa zlepšovať a pracovať na tom. Tlak je veľký, ale to do vrcholového futbalu patrí. Ten najväčší tlak si na seba však vytvárame sami. 

Čo nazáver odkázať fanúšikom, ktorí si evidentne na návrat na tribúny ešte počkajú?

Ešte raz spomeniem, že ich podporu vnímame a veľmi si ju ceníme. Pri odchode na posledné dve stretnutia nás prišli povzbudiť s transparentmi pred autobus, čo som vôbec zažil po prvý krát a je to veľmi príjemné, cítiť takúto podporu. Zápasy hráme pre nich a v každom z nich im chceme urobiť radosť hrou aj výsledkami. Ak by som im všetkým mohol niečo odkázať tak: „Držte nám palce!“

 


II. futbalová liga

21.06.2024 20:52:59 II. futbalová liga

V PRVOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME BANSKOBYSTRICKÚ DUKLU

Po náročnom úvodnom týždni letnej prípravy čaká našich futbalistov prvý prípravný zápas. Privítame v ňom na domácom štadióne Duklu Banská ...

II. futbalová liga

18.06.2024 13:11:24 II. futbalová liga

ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM VLADIMÍROM CIFRANIČOM

Letná príprava naplno odštartovala a mužstvo zložené z hráčov A tímu a našich dorastencov sa pripravuje pod vedením trénerskej dvojice ...

II. futbalová liga

17.06.2024 21:26:53 II. futbalová liga

ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM NA ZAČIATKU LETNEJ PRÍPRAVY

Dnes odštartovali futbalisti nášho A tímu letnú prípravu na nadchádzajúci ročník MONACOBET ligy. Do prípravy vstupuje tridsiatka hráčov, vrátane dorastencov, ...

Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 20:49:20 II. futbalová liga

SEZÓNU SME UZAVRELI HLADKÝM VÍŤAZSTVOM, PO VÝBORNOM VÝKONE

Slavoj Trebišov - FK Pohronie 0:3 (0:2) Góly: 8. Mazan, 14. Lovynjuk, 58. Horvát Zostavy: Slavoj Trebišov: Slávik – F. ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...