Informácie z rodičovského stretnutia

obr: Informácie z rodičovského stretnutia

Prítomní rodičia boli na úvodnom stretnutí informovaní o organizačných veciach, ako aj plánoch na nasledujúcu sezónu. Pre informovanosť tích, ktorí sa nemohli zúčastniť, ako aj pre kompletizovanie myšlienok a informácii je nasledujúci text.

Realizačný tím

Hlavný tréner - Ing. Radoslav Vanko (zároveň 2. asistent v zápasoch U14)

Asistent pre U15 - Róbert Henžel (zároveň hlavný tréner v zápasoch U14)

Asistent pre U14 - Norbert Varecha (vedúci v zápasoch)

pozn.: obe kategórie trénujú súčastne s jednotným tréningovým procesom, rozdeľovanie do menších skupín podľa obsahu tréningu tak, aby bola zabezpečená plynulosť, kvalita a primeraná náročnosť vrámci skupiny - prioritou individuálny rozvoj jednotlivca

Súťaž a ciele

Po minulej sezóne sa podarilo opätovne získať 1. žiacku ligu, po ktorej sme túžili nielen funkcionári, tréneri a hráči v klube, ale aj bola častou otázkou a požiadavkou vás rodičov. Preto veríme, že všetci urobíme všetko preto, aby sa nám podarila táto súťaž udržať čo najdlhšie pre náš klub. Súťaž má svoju náročnosť a je potrebné pre úspešné účinkovanie, a najmä napredovanie, urobiť aj niečo navyše, mimo samotný tréningový proces oproti predchádzajúcim sezónam, niečo teraz obetovať pre budúci úspech, prispôsobiť rodinný program pokiaľ je to možné. Chceme to zvládnuť spoločne s vami, a preto je dôležitá naša spolupráca (TRENERI, RODIČIA, HRÁČI).

Tréningový proces je nastavený kompromisom medzi dostatočnou záťažou a voľným časom. Preto sú všetky víkendy v prípravnom období voľné, aby ste ich mohli využiť na trávenie voľného času v rámci rodinného programu. Taktiež sme sa snažili mať aspoň jeden deň v týždni voľný deň pre regeneráciu a oddych od futbalu (s výnimkou prvých dvoch týždňov). Preto veríme, že aj z vašej strany dokážete tento kompromis oceniť a svoje voľnočasové aktivity si budete plánovať na voľné dni, pokiaľ je to možné.

Top prioritou je pre obe kategórie individuálny rast hráčov. Pre 2004 s dôrazom na prípravu pre dorastenecké kategórie, kde nám 1. liga tento rok bude ukazovateľom napredovania, chceme obstáť čo najlepšie. Pre 2005 je tento rok nábehovým po prechode na veľké ihrisko a prípravným na budúci rok, kedy sa bude hrať o zotrvanie v súťaži. Výsledky sú pre nás dôležité, avšak pokiaľ dokážeme do zápasov vniesť veci z tréningového procesu a budeme vidieť progres, bude to pre nás dôležitejší ukazovaľ ako konečný výsledok zápasu.

Nemáme ambíciu rovnať sa futbalovým akadémiám, ktoré pracujú v úplne iných podmienkach s výbermi hráčov z celého regiónu. Je to však vynikajúca konfrontácia s top tímami, ktoré nám môžu byť inšpiráciou a obrovskou výzvou na maximalizovanie našej snahy. Chceme však ukázať, že aj v našich podmienkach dokážeme kvalitne pracovať a vychovávať hráčov pre vyššie súťaže. Poprosíme o podporu hráčov v tomto smere.

Tréningy

Kompletný program, ktorý je pravidelne aktualizovaný podľa zmien nájdete na úvodnej stránky v Google kalendári, ktorý si môžete stiahnuť do telefónov (pozn. pokiaľ je to možné nastavte si aktualizáciu dennú, aby sa vám do telefónu zobrazili aktuálne informácie).

Doobedné tréningy sú zatiaľ naplánované na 9:30 - poprosíme o kontrolu spojou pre dochádzajúcich, či je tento termín v poriadku (môžeme sa hýbať 30 minút hore-dole).

6.8. a 13.8. v pondelok doobeda sú naplánované tréningy v piesku na kúpalisku v Žiari nad Hronom. Poprosíme o dohliadnutie na to, aby mali chalani na tento tréning pripravené nejaké ponožky, aby si naspôsobili pľuzgiere a popáleniny v piesku, ktoré im potom nebodaj zahnisajú.

MINIKEMP (2.8., 3.8.)

Počas oboch dní hráči absolvujú 3 TJ na štadióne zamerané na prácu s loptou. Obed je zabezpečený (buď v Rybe alebo na štadióne) v cene obedového menu (presnú cenu oznámime po zajednaní). Medzi tréningami môžu tráviť čas v priestoroch štadióna alebo byť po dohode u "Žiarčanov".

Po poslednom tréningu v piatok by mala byť regenerácia vo vode. Keďže nie je reálne ísť s cca 30 chalanmi na kúpalisko a zabezpečiť ich bezpečnosť, chceme vás poprosiť o naplánovanie času tak, aby ste absolvovali regeneráciu vo vode s hráčmi vy. Výber miesta necháme na vás, ale ak je to vo vašich silách, budeme veľmi radi (a hlavne nohy vašich detí :) ), pokiaľ by ste to vedeli zabezpečiť. Vopred ďakujem.

Zdravotné prehliadky

Pre účinkovanie v súťaži je dôležité mať potvrdenie od športového lekára. Je to dobré aj pre informáciu o zdravotnom stave hráča a výkonnosti, nielen pre nastavenie tréningového procesu, ale aj pre odhalenie prípadných zdravotných obmedzení.

Termíny sú 31.7. - 4 hráči (13.00), 27.8. pre 2004 - 12 hráčov, 28.8 pre 2005 - 12 hráčov.

Na termín 31.7. poprosíme nahlásiť 4 hráčov, ktorí nemôžu v auguste (navrhujem Beňo, Kováč, Tabernaus, ...)

Na dni 27.8. a 28.8. je priestor pre 3 skupiny po 4 hráčov (4 o 8.00, 4 o 10.00, 4 o 13.00). Poprosíme preto o nahlásenie 4 hráčov na každý termín, plus zodpovednú osobu, ktorá ich tam odvezie a absolvuje s nimi prehliadku. Ďalší hráči pôjdu v ďalšom termíne, ktorý dostaneme.

Organizačné info a pravidlá

Na všetky zápasy budú hráči cestovať spoločne, na zápas aj zo zápasu. Výnimkou sú len výnimočné rodinné udalosti.

Dôvody sú dva:

  1. TEAMBUILDING - hráči trávia spolu aj iný čas ako len na ihrisku či tréningu a vytvárajú tak lepší kolektív
  2. EKONOMIKA - klub hradí ročne nemalú čiastku na dopravu kategórií, pokiaľ sa zo zápasu máme v autobuse vracať domov len tréneri a hŕstka hráčov (čo sa v minulosti stávalo), klub nám nebude zabezpečovať autobusy a peniaze použije inde, avšak dopravu budú zabezpečovať komplet rodičia. Veríme, že to pochopíte a nebude s tým problém (ten sa totiž prenesie potom na nás trénerov, ktorí to musíme vysveľovať prečo "vozíme vzduch")

Členské po novom

Od novej sezóny bude výber členského fungovať cez elektronický systém, bez výberov peňazí trénermi a vkladov cez rodičov, trénerov, hráčov. O podrobnostiach vás budeme informovať po porade, na ktorej budeme s tým oboznámení. Na teraz vás poprosíme o vyplnenie formulára, cez ktorý zbierame dáta potrebné pre vloženie do tohto systému pre správne párovanie platieb.

FORMULÁR

Komunikácia

Komunikovať budeme pre lepšiu efektivitu cez jednu osobu.

Kontaktná osoba pre obe kategórie: tréner Radoslav Vanko - 0903 155 485

Buďme, prosím, k sebe otvorení a nepodporujme zakrývanie lenivosti, nezodpovednosti, vyhovárania sa a zľahčovania si veci hráčov. Prinúťme ich sa premôcť, aj keď sa im nechce, alebo sú unavení. Trocha premáhania sa a sebadisciplíny im pre život neuškodí :)

Ospravedlnenie na tréning alebo zápas by mal riešiť hráč sám, nie cez sms, ale telefonicky. Nech sa naučia byť zodpovední za svoje povinnosti. Už sú dosť veľkí :) V prípade výnimočných rodinných situácií môže rodič.

Komunikujme otvorene o ich zdravotnom stave, povinnostiach, problémoch, pocitoch. Spoločne vplývajme na ich rozvoj (nielen futbalový), buďme si navzájom nápomocní. Zo skúsenosti vieme, že niektoré veci, ktoré rodičia nedokážu dieťa presvedčiť, dokáže vyriešiť tréner a naopak. Aj na to sme tu a aj to je naša úloha trénerov.

Informácie vám budeme poskytovať na webových stránkach kategórii, facebooku, telefonicky, v Google kalendári.

V prípade potreby ma neváhajte kontaktovať v akejkoľvek veci

ĎAKUJEM ZA POCHOPENIE, POMOC A SPOLUPRÁCU.

Vanko


II. liga muži

16.10.2018 19:58:40 II. liga muži

Prehra so Sereďou 2:3

Dnešný pohárový zápase sa skončil v náš neprospech 2:3. Góly za nás strelil Dano Pavúk a Lukáš Pellegrini.

Mládež

16.10.2018 00:00:03 Mládež

U12: 7. kolo I. LMŽ Dukla Banská Bystrica

V siedmom kole prvej ligy mladších žiakov sme nastúpili proti známemu súperovi s odhodlaním zabojovať o dobrý výsledok. Po prvých dvoch zápasoch sa ...

II. liga muži

15.10.2018 17:20:24 II. liga muži

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 15.10.do 21.10.2018

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 15.10.2018 do 21.10.2018 [pdf; 148,91 kB]  

Mládež

15.10.2018 00:00:03 Mládež

U17: Doma sme privítali MŠK Námestovo

FK POHRONIE U17 - MŠK Námestovo 0:1 (0:0) Gól: 43. Mišút Zostava: Július Žember, Filip Prcúch, Adam Forgáč, Matúš Vojtko, ...

Mládež

15.10.2018 00:00:03 Mládež

U19: Domáca prehra 0:1 s Námestovom

FK Pohronie U19 vs. MŠK Námestovo U19                       0:1 (0:1) Gól: 2. min. Šimon Mydlár – gól z rohového kopu ...

Mládež

15.10.2018 00:00:03 Mládež

U9: V lige prípraviek s Lučencom

  FK Pohronie U9 - MŠK Novohrad Lučenec  39:4 (17:1) 6. kolo Liga prípraviek UT, Žiar nad Hronom 2 ihriská súbežne 4+1, 2x30´ Ihrisko ...

Mládež

12.10.2018 00:00:04 Mládež

U12: priateľský zápas MFK Žarnovica

Stredajší tréning sme vymenili za priateľský zápas s mužstvom MFK Žarnovica. Cieľom bolo dať príležitosť a väčšie herné zaťaženie aj hráčom, ktorí ...

Mládež

10.10.2018 00:00:05 Mládež

U12: Mini Champions Liga Slovensko 2018, Banská Bystrica

Netradične v utorok sme sa zúčastnili krajského finále Mini Champions Liga Slovensko 2018, ktorá je organizovaná Slovenským futbalovým zväzom. Okrem nášho ...