DORASTENCI NA VÍŤAZNEJ VLNE, V SOBOTU PRIVÍTAJÚ V ŽIARI MICHALOVCE

obr: DORASTENCI NA VÍŤAZNEJ VLNE, V SOBOTU PRIVÍTAJÚ V ŽIARI MICHALOVCE

Starší dorastenci, pôsobiaci v najvyššej dorasteneckej súťaži, ťahajú vynikajúcu sériu piatich víťazstiev v rade. Postupne zdolali Trnavu, Podbrezovú, Zlaté Moravce, Košice a naposledy aj Dunajskú Stredu. V sobotu o 11:00 privítajú súpera z Michaloviec a zápas odohrajú na žiarskom futbalovom štadióne. Veríme, že prvoligový duel pritiahne futbalových fanúšikov v čo najväčšom počte, pretože chalani si to za svoje výkony určite zaslúžia.

Významný podiel na tomto úspechu má tréner Peter Argyusi, ktorý prišiel do klubu počas zimnej prestávky a dokazuje, že patrí medzi najlepších mládežníckych trénerov na Slovensku. Prezradil nám, v čom on vidí základ úspechov našej 19-ky.

"Verili sme procesu, verili sme, že to niekam môže spieť, takže zostávame pokojní, ale hlavne pokorní a pomaličky by sme chceli, krok za krokom, naplniť ten náš sen."

Už počas zimnej prestávky došlo k prepojeniu prípravy A tímu s kategóriou U19. Niektorí hráči naďalej trénujú s mužmi, ale hrávajú zápasy primárne za dorast.

"Je to náročné, ale vedeli sme do čoho ideme, chceli sme to, chceli to aj chalani, takže v tomto problém nie je. Viac s týmito hráčmi komunikujeme, ale zatiaľ sa to zvláda, či už mentálne, fyzicky, psychicky, vstupujú do toho ešte aj maturity, keďže sú to koncové ročníky, takže nie je to jednoduché, ale vyhýbajú sa nám aj zranenia, takže zatiaľ je to tak, ako si to želáme."

19-ka obsadzovala priečky na chvoste ligového pelotónu a tréner Argyusi prišiel do Žiaru s jasným cieľom, zachrániť pre Žiar najvyššiu dorasteneckú súťaž. Aktuálne naši mladíci ťahajú vynikajúcu päťzápasovú sériu víťazstiev a šplhajú sa v tabuľke smerom nahor.

"Chlapci to výborne navnímali, pochopili, trafili sme sa do mentality, chalani makajú nielen po futbalovej stránke, ale aj po taktickej, veľa sa pýtajú. Neustále trénujeme, zlepšujeme sa a nie je pre nás primárny výsledok. Sústredíme sa na svoju hru, na svoje veci a ovplyvňujeme to, čo ovplyvniť vieme, hráči to pochopili, zobrali to za svoje, sme jedna partia a zatiaľ to funguje."

V sobotu o 11:00 privítame na trávniku v Žiari nad Hronom súpera z Michaloviec, na ktorého strácame len jeden bod. V prípade šiesteho víťazstva v rade, sa môžeme v tabuľke opäť posunúť.

"Očakávania sú rovnaké ako pred každým zápasom. Chceme hrať futbal, vieme ako chceme hrať, postupne a náročne, to sú základné atrubúty našej hry, nič meniť nebudeme, ani nechceme."


II. futbalová liga

10.05.2024 13:34:27 II. futbalová liga

SO SEZÓNOU SA CHCEME DOMA ROZLÚČIŤ VÍŤAZSTVOM

Už dnes o 17:00 privítame na domácom trávniku futbalistov Púchova, ktorí majú z predchádzajúcich piatich zápasov na konte tri výhry, ...

Mládež

07.05.2024 21:18:33 Mládež

VÝSLEDKY NAŠICH TÍMOV: 19-KA NATIAHLA VÍŤAZNÚ SÉRIU UŽ NA ŠESŤ ZÁPASOV

FK Pohronie U19 - MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: Kujabi 2 Peter Argyusi: "Herne najslabší zapas z našej strany, ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...

II. futbalová liga

04.05.2024 17:02:11 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI SME VYBOJOVALI CENNÝ BOD

MŠK Považská Bystrica - FK Pohronie Góly: 32. Slávik - 62. Mazan Zostavy: MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík (C), ...

II. futbalová liga

04.05.2024 16:11:47 II. futbalová liga

V POVAŽSKEJ BYSTRICI CHCEME NADVIAZAŤ NA DOMÁCE VÍŤAZSTVO

O 17:00 nastúpime na trávniku štvrtého najlepšieho tímu súťaže. Považská Bystrica má kolísavú formu, v piatich predchádzajúcich zápasoch len dvakrát ...

Mládež

04.05.2024 15:48:53 Mládež

19-KA ZDOLALA MICHALOVCE A ZVÍŤAZILA ŠIESTYKRÁT V RADE

FK Pohronie U19 – MFK Zemplín Michalovce U19 2:1 (1:0) Góly: 16., 58. Kujabi – 62. Gomboš ŽK: Argyusi, Kračunik, ...