Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

obr: Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

V januári to bude rok, čo sa upísal nášmu klubu. Do FK Pohronie prišiel najprv na hosťovanie, od leta na trvalý prestup. Rodák z Čadce Andrej Štrba (23) je odchovancom miestneho futbalového klubu. Talentovaného Kysučana si už v žiackych kategóriách všimli v trnavskom Spartaku.

Ako si spomínaš na svoje pôsobiská po odchode z rodného kraja?

V Trnave som hrával ako dorastenec štyri roky. V Spartaku mi pomohli úplne najviac v príprave na mužský futbal, za čo im budem navždy vďačný. Následne som prestúpil do bratislavského Interu, ktorý vtedy hral II. ligu. Pôsobenie v Interi mi pomohlo presadiť sa v mužskom futbale a hrávať druhú najvyššiu súťaž.

Po dvoch rokoch pôsobenia v Interi Bratislava klub vypadol do III. ligy. O teba sa však už vážne zaujímal Liptovský Mikuláš a to aj napriek zraneniu a zdĺhavej rekonvalescencii...

Na pôsobenie na Liptove spomínam veľmi rád. Po ťažkom zranení mi pomohli, aby som sa na futbalové trávniky ešte vrátil. Boli sme tam výborná partia.

Pristavme sa pri zraneniach. Tie sú pre futbalistov nočnou morou...

Určite sú tými najťažšími chvíľami. Mal som trikrát operované pravé koleno, z toho raz ma zdravotné problémy vyradili až na 7 mesiacov. To bolo pre mňa, najmä psychicky, najťažšie obdobie. Popri rehabilitácii a tréningoch som musel pracovať. Vždy som však vedel, že sa k futbalu vrátim.

Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

V januári tohto roku si zakotvil v FK Pohronie. Ako hodnotíš doterajšie pôsobenie v Žiari nad Hronom?

Ponuke zahrať si Fortuna ligu v FK Pohronie som sa veľmi potešil. Rýchlo som si to tu obľúbil. Ľudia v klube sa snažia vytvárať pre hráčov čo najlepšie podmienky. Som tu spokojný.

V čom sa líšila jar 2021 od pomaly končiacej jesennej časti aktuálnej sezóny?

Jar nám vyšla na výbornú. Zachránili sme ligu a dokonca sme sa posunuli na 9. miesto, historicky najlepšie umiestnenie Pohronia v najvyššej súťaži. Jeseň nám nevychádza podľa predstáv, ale všetci pracujeme na tom, aby sme to zmenili. Určite už najbližší zápas, v sobotu proti Zlatým Moravciam, bude zlomový.

Ako vidíš svoju futbalovú budúcnosť? Je v nej aj vidina pôsobenia v zahraničí?

Svoje ciele v živote aj vo futbale beriem postupne. Chcem hrávať pravidelne Fortuna ligu a verím, že ak budem makať, tak časom sa posuniem zas vyššie. Určite by som chcel hrávať aj v zahraničí.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie - klub, hráč, liga?

Od malička fandím Realu Madrid, som jeho fanúšik. Mojim obľúbeným hráčom je aj môj veľký vzor Sergio Ramos. Najobľúbenejšou ligou je však anglická Premier League, kde by som si chcel niekedy zahrať.

Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

 


II. futbalová liga

16.02.2024 22:24:58 II. futbalová liga

GALANTU SME ZDOLALI DVOJGÓLOVÝM ROZDIELOM

FK Pohronie - FC Slovan Galanta 2:0 (1:0) Góly: Jokel, Pekár Súboj s ambicióznym treťoligistom priniesol konfrontáciu popredného tímu tretej ...

II. futbalová liga

15.02.2024 21:06:45 II. futbalová liga

V PREDPOSLEDNOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME GALANTU

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný duel, v ktorom privítame o 18:00 na umelej tráve v Žiari nad Hronom futbalistov ...

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...