Adam Nemec: Góly sa ťažko strieľajú v druhej, prvej, ale aj ôsmej lige

obr: Adam Nemec: Góly sa ťažko strieľajú v druhej, prvej, ale aj ôsmej lige

Prvý spoločný tréning pred novou sezónou absolvovali žiarski futbalisti FK Pohronie v stredu 12. júna. Pridal sa k nim aj bývalý slovenský reprezentant, v súčasnosti útočník cyperského klubu FC Pafos Adam Nemec.

Adam Nemec podpísal s cyperským klubom dvojročný kontakt. Skúsený útočník predtým odohral dve sezóny v tíme Dinamo Bukurešť, kde v 64 zápasoch nastrieľal 20 gólov. Do klubov ho lákali aj agenti z Grécka či zo Saudskej Arábie, napokon si však vybral Cyprus.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Adam je synom trénera žiarskeho Áčka Milana Nemca. Jeho zverenci majú za sebou prvý tréning pred sezónou, v ktorej budú premiérovo hrať v najvyššej slovenskej súťaži, vo Fortuna lige. Počas prvého trénovania sa k nim pripojil aj bývalý úspešný slovenský reprezentant.

Čím je pre vás zaujímavé zatrénovať si s FK Pohroním, keďže sám ste pôsobil vo viacerých kluboch a máte za sebou aj veľa úspešných štartov za slovenskú reprezentáciu?

Na jednej strane, neďaleko tu bývam a na druhej strane, v FK Pohroní trénuje môj otec. A v neposlednom rade, v Žiari som začínal s mládežníckym futbalom. Poznám tu prostredie, aj futbalistov a realizačný tím.

Pre mladého hráča je vždy zážitok vidieť hrať alebo trénovať futbalovú hviezdu. Akým spôsobom funguje vzájomné pôsobenie medzi vami, skúseným hráčom a medzi mladými futbalistami z Pohronia?

Za seba sa snažím pripraviť čo najlepšie a nejakým spôsobom byť príkladom pre mladších hráčov, ktorí sú tu. Predsa len, mám už 34 rokov, mám niečo za sebou a keď sa dá im pomôcť, tak sa snažím určité veci vysvetliť a ukázať im, kde by sa mohli zlepšiť.

V súčasnosti pôsobíte na Cypre. Neuvažovali ste nad tým, že by ste po skončení kariéry v zahraničí hrali za nejaký slovenský klub, napríklad aj za Pohronie?

Nikdy nehovorím nikdy, ale mojou prioritou je byť čo najdlhšie v zahraničí, kde sa futbal robí iným spôsobom a na inej úrovni a za tie roky som si už na to zvykol. A aj to ma núti zostať v zahraničí čo najdlhšie. Nevylučujem však ani to, že sa vrátim do domácej ligy, ale moja priorita to nie je. Momentálne tak nerozmýšľam, keďže mám ešte rok platnú zmluvu na Cypre.

Pohroniu chýba vyložený strelec, čo je však problém viacerých úrovní súťaží. Mnohokrát nie sú vo forme a nemajú potrebné kvality. Čo sa v tomto smere budete snažiť ukázať žiarskym hráčom?

Ani ja nie som enormný ostrostrelec, raz za čas mám vydarenú gólovú sezónu. Ale futbal je o góloch a tie sa dávajú ťažko, či je to prvá, druhá, alebo ôsma liga. Treba ich vedieť dať a je jedno, na akej je to úrovni.

(li)

 

 Permanentky FK POHRONIE na sezónu 2019/2020 kúpite na www.ticketlive.sk.

Fortuna liga

17.07.2019 09:13:07 Fortuna liga

Tréner Urgela pred prvým zápasom vo Fortuna lige

Už túto sobotu o 20.00 nastúpi náš tím proti obhajcovi titulu minulej sezóny Slovanu Bratislava. Aké pocity má pred týmto stretnutím ...

Mládež

16.07.2019 14:41:00 Mládež

U17: Prvý prípravný zápas skončil remízou

Lovčica-Trubín U17 (1:1) polčas 0:0 Zostava: Žember, Tomáš Mikula, Viktor Tatár, Adrián Pivarči, Marek Netolický, Tomáš Kukučka, Jaroslav Baláž, Marek ...

Klubové info

15.07.2019 14:44:37 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 15.7.2019 do 28.7.2019

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 15.7.2019 do 21.7.2019 [pdf; 147,76 kB] Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 22.7.2019 ...

Fortuna liga

11.07.2019 14:27:19 Fortuna liga

Vstupenky na zápas so Slovanom už v predaji!

Okrem permanentiek si už môžete kúpiť aj vstupenky na zápas so Slovanom Bratislava, ktorý sa odohrá v sobotu 20.7.2019 na Mestskom ...

Fortuna liga

11.07.2019 08:32:05 Fortuna liga

Zápas proti maďarskému súperovi sme v závere nezvládli

Budafoki MTE - FK POHRONIE  2:1 (0:0) Gól: Zachara Zostava: Packo - Hrnčár, Jacko M., Bartoš, Župa, - Dzurík, Sojka, ...

Fortuna liga

11.07.2019 08:21:58 Fortuna liga

Do FK Pohronie prišli ďalšie posily!

V ostatných dňoch podpísali s FK Pohronie zmluvy dvaja noví hráči. Do klubu nováčika Fortuna ligy prišli z Poľska a Komárna. Novým hrotovým útočníkom ...