Adam Nemec: Góly sa ťažko strieľajú v druhej, prvej, ale aj ôsmej lige

obr: Adam Nemec: Góly sa ťažko strieľajú v druhej, prvej, ale aj ôsmej lige

Prvý spoločný tréning pred novou sezónou absolvovali žiarski futbalisti FK Pohronie v stredu 12. júna. Pridal sa k nim aj bývalý slovenský reprezentant, v súčasnosti útočník cyperského klubu FC Pafos Adam Nemec.

Adam Nemec podpísal s cyperským klubom dvojročný kontakt. Skúsený útočník predtým odohral dve sezóny v tíme Dinamo Bukurešť, kde v 64 zápasoch nastrieľal 20 gólov. Do klubov ho lákali aj agenti z Grécka či zo Saudskej Arábie, napokon si však vybral Cyprus.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Adam je synom trénera žiarskeho Áčka Milana Nemca. Jeho zverenci majú za sebou prvý tréning pred sezónou, v ktorej budú premiérovo hrať v najvyššej slovenskej súťaži, vo Fortuna lige. Počas prvého trénovania sa k nim pripojil aj bývalý úspešný slovenský reprezentant.

Čím je pre vás zaujímavé zatrénovať si s FK Pohroním, keďže sám ste pôsobil vo viacerých kluboch a máte za sebou aj veľa úspešných štartov za slovenskú reprezentáciu?

Na jednej strane, neďaleko tu bývam a na druhej strane, v FK Pohroní trénuje môj otec. A v neposlednom rade, v Žiari som začínal s mládežníckym futbalom. Poznám tu prostredie, aj futbalistov a realizačný tím.

Pre mladého hráča je vždy zážitok vidieť hrať alebo trénovať futbalovú hviezdu. Akým spôsobom funguje vzájomné pôsobenie medzi vami, skúseným hráčom a medzi mladými futbalistami z Pohronia?

Za seba sa snažím pripraviť čo najlepšie a nejakým spôsobom byť príkladom pre mladších hráčov, ktorí sú tu. Predsa len, mám už 34 rokov, mám niečo za sebou a keď sa dá im pomôcť, tak sa snažím určité veci vysvetliť a ukázať im, kde by sa mohli zlepšiť.

V súčasnosti pôsobíte na Cypre. Neuvažovali ste nad tým, že by ste po skončení kariéry v zahraničí hrali za nejaký slovenský klub, napríklad aj za Pohronie?

Nikdy nehovorím nikdy, ale mojou prioritou je byť čo najdlhšie v zahraničí, kde sa futbal robí iným spôsobom a na inej úrovni a za tie roky som si už na to zvykol. A aj to ma núti zostať v zahraničí čo najdlhšie. Nevylučujem však ani to, že sa vrátim do domácej ligy, ale moja priorita to nie je. Momentálne tak nerozmýšľam, keďže mám ešte rok platnú zmluvu na Cypre.

Pohroniu chýba vyložený strelec, čo je však problém viacerých úrovní súťaží. Mnohokrát nie sú vo forme a nemajú potrebné kvality. Čo sa v tomto smere budete snažiť ukázať žiarskym hráčom?

Ani ja nie som enormný ostrostrelec, raz za čas mám vydarenú gólovú sezónu. Ale futbal je o góloch a tie sa dávajú ťažko, či je to prvá, druhá, alebo ôsma liga. Treba ich vedieť dať a je jedno, na akej je to úrovni.

(li)

 


Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...

II. futbalová liga

22.02.2024 19:48:20 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ ZAJTRA

Piatkový podvečer bude v Žiari opäť patriť futbalu. Na umelej tráve privítame o 18:00 treťoligové Podkonice. Tím Norberta Guľu a ...