ÁČKO UŽ NAPLNO TRÉNUJE POD VEDENÍM NOVEJ TRÉNERSKEJ DVOJICE

obr: ÁČKO UŽ NAPLNO TRÉNUJE POD VEDENÍM NOVEJ TRÉNERSKEJ DVOJICE

Včerajším dňom naplno odštartovala zimná príprava A tímu, spojená s hráčmi z kategórie do 19 rokov. O tom aká bude jej náplň a čo všetko počas prípravy náš tím čaká, sme sa porozprávali s hlavným trénerom Norbertom Guľom.

"Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. Máme tu vytvorené výborné podmienky na druhú ligu, máme posilňovňu, umelú trávu, takže o hráčov je postarané. Každý mikrocyklus bude ukončený prípravným zápasom v sobotu. Máme dvoch súperov z Niké ligy, Ružomberok a Banskú Bystricu, ďalej nás čaká Petržalka a keďže už o mesiac štartuje najvyššia súťaž, tak máme aj treťoligových súperov. Nastavili sme hneď od začiatku určitý proces. Budeme vyžadovať, aby ho hráči dodržiavali a veríme, že sa budú postupne zlepšovať."

Príprava, či už letná alebo zimná, je pre hráčov nepopulárnym obdobím, spojeným s náročnými tréningami. Ako bude prebiehať pod vedením novej trénerskej dvojice?

"Moderná príprava sa už v dnešnej dobe odlišuje od toho ako vyzerala kedysi, keď ste mesiac nevideli loptu. Bude to mix herných vecí, spojených s kondičnými tréningami, ale dnes sa už v modernom futbale kondičný tréning spája aj s herným. Budú tam aj silové veci, ale každý tréning chceme individualizovať, podľa potrieb každého hráča samostatne. Je tu veľa mladých hráčov, takže individuálny prístup je veľmi dôležitý. Je to otvorený proces, ale celkový zámer je jasne daný."

Príchod nového trénera si vyžaduje určitý čas na adaptáciu a zoznámenie sa nielen s prostredím, ale aj novými zverencami. Ako to vníma Norbert Guľa?

"Najväčší problém mám s menami, pretože tridsať hráčov spoznať, na tom si budem musieť dať záležať", poznamenal s úsmevom. "Celý realizačný tím máme podobné myslenie a pohľad na futbal a každému záleží na tom, aby sa každý hráč pod naším vedením dostal na svoje maximum."

Asistentom trénera Guľu je Vladimír Cifranič, ktorý nám priblížil rozdelenie úloh v realizačnom tíme.

"Hlavný tréner určuje úlohy ďalších členov realizačného tímu. Na tréningu máme veci rozdelené, každý má na starosti určité cvičenia a herná činnosti. Čo sa týka zápasov, tak o taktických veciach a všetkom s tým spojeným, bude rozhodovať hlavný tréner. Ja by som mal mať na starosti útočné štandardné situácie a v tréningu najmä individualizáciu defenzívnych hráčov. Ostatné veci budeme riešiť samozrejme priebežne."