Áčko povedie skúsená trénerská dvojica

obr: Áčko povedie skúsená trénerská dvojica
Pohárový zápas v Ružomberku ešte povedú doterajší asistenti Róbert Jež a Erik Grendel, ale zimná príprava už bude prebiehať pod taktovkou nového trénerského tandemu.

Pozíciu hlavného trénera zaujme 51-ročný Norbert Gula. Brat známeho trénera Adriana Gulu, odštartoval svoju trénerskú kariéru v Žiline, kde sa cez B tím a kategóriu U19 prepracoval až na lavičku A tímu Šošonov. Po jeden a pol ročnej práci asistenta jeho kroky smerovali do Poľska. Ako asistent trénera pôsobil vo Wisle Plock a odtiaľ sa pred aktuálnou sezónou presunul do Martina.
 
Norbert Gula: “Ponuka z vrcholového futbalu ma potešila. Po práci asistenta v Ekstraklase je to nová výzva v pozícii hlavného trénera. Môžem aplikovať svoje myšlienky a skúsenosti do tréningového procesu a dostavať spätnú väzbu v podobe zápasov.”
 
Nový tréner prichádza ku kormidlu s jasnými ambíciami. “Prichádzam do klubu s cieľom pracovať tak, aby sa hráči individuálne zlepšovali a tým pádom sa bude zlepšovať aj tímový výkon a mali by sa dostaviť aj výsledky. Ambície sú jasné, hrať aktívny, útočný futbal a bojovať o vrchné priečky v druhej lige.”
 
Šéf žiarskej lavičky neprichádza úplne do neznámeho prostredia. O našom tíme, aj o súťaži má prehľad. “Sledoval som vývoj nielen v Pohroni, sledujem celkovo slovenský futbal, futbalom žijem každý deň. Pohronie poznám, v kádri je viac hráčov, ktorých som trénoval.”
 
Trénerskou dvojičkou Norberta Gulu bude ďalšie známe meno, nedávny kormidelník Zlatých Moraviec, 48-ročný Vladimír Cifranič. Bývalý obranca 1. FC Košice, Sparty Praha, ale aj Slovana Bratislava, so skúsenosťami z poľskej Ekstraklasy, odštartoval aktuálnu sezónu v Niké lige.

Vladimír Cifranič: Ponuku Pohronia som prijal s potešením, keďže som vedel o aký klub ide a ako sa v ňom pracuje. Úlohu zohralo aj to, že v Pohroní vnímaju futbal podobne ako ja a samozrejme, že môžem spolupracovať s mojím kamarátom a bývalým kolegom z Trenčína, Norom Gulom. Náš pohľad na futbal je veľmi podobný, preto verím, že mu pomôžem s naplnením ambícií, ktoré nám klub predostrel.”
 
Vladimír Cifranič zároveň poodhalil, akým smerom sa bude futbal pod ich vedením uberať. “Chceli by sme hrať útočný, atraktívny futbal a samozrejme popritom pomôcť v rozvoji mladých hráčov, ktorí v Pohroní pôsobia”.
 
Ako vníma skúsený futbalový odborník náš klub?
 
“Pohronie je klub, ktorý patrí v mojom ponímaní medzi špičku druhej ligy, dokonca hral aj najvyššiu súťaž, preto sa na prácu v ňom teším.”
 
Na spoluprácu so svojím kolegom sa teší aj Norbert Gula: “Na spoluprácu s trénerom Cifraničom sa teším, budeme spolu pracovať po ôsmich rokoch. Rozumieme si ľudsky i pracovne, verím, že to prinesie želané výsledky.”

Róbert Jež, generálny manažér: “Pri výbere novej trénerskej dvojice sme sa zameriavali hlavne na odborníkov, ktorí majú skúsenosti s mladými hráčmi, keďže ich máme v našom tíme početne zastúpených. Norbert Gula má v tomto smere bohaté skúsenosti zo Žiliny a Vladimír Cifranič z Trenčína. Práca s mladými hráčmi je pre nás jedna z kľúčových vecí. Chceme zlepšiť spoluprácu a prepojenie medzi A tímom a mládežníckymi kategóriami, s prihliadnutím na dorast, ktorý by mal produkovať hráčov schopných plynule prechádzať do mužského futbalu. Pod taktovkou nových trénerov chceme priniesť divákom atraktívny futbal a výsledky, ktoré ich opäť pritiahnu na tribúny nášho futbalového štadióna.”
 
Novej trénerskej dvojici prajeme veľa úspechov na našej lavičke. Vitajte v Žiari!

II. futbalová liga

21.06.2024 20:52:59 II. futbalová liga

V PRVOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME BANSKOBYSTRICKÚ DUKLU

Po náročnom úvodnom týždni letnej prípravy čaká našich futbalistov prvý prípravný zápas. Privítame v ňom na domácom štadióne Duklu Banská ...

II. futbalová liga

18.06.2024 13:11:24 II. futbalová liga

ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM VLADIMÍROM CIFRANIČOM

Letná príprava naplno odštartovala a mužstvo zložené z hráčov A tímu a našich dorastencov sa pripravuje pod vedením trénerskej dvojice ...

II. futbalová liga

17.06.2024 21:26:53 II. futbalová liga

ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM NA ZAČIATKU LETNEJ PRÍPRAVY

Dnes odštartovali futbalisti nášho A tímu letnú prípravu na nadchádzajúci ročník MONACOBET ligy. Do prípravy vstupuje tridsiatka hráčov, vrátane dorastencov, ...

Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 20:49:20 II. futbalová liga

SEZÓNU SME UZAVRELI HLADKÝM VÍŤAZSTVOM, PO VÝBORNOM VÝKONE

Slavoj Trebišov - FK Pohronie 0:3 (0:2) Góly: 8. Mazan, 14. Lovynjuk, 58. Horvát Zostavy: Slavoj Trebišov: Slávik – F. ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...