Áčko povedie skúsená trénerská dvojica

obr: Áčko povedie skúsená trénerská dvojica
Pohárový zápas v Ružomberku ešte povedú doterajší asistenti Róbert Jež a Erik Grendel, ale zimná príprava už bude prebiehať pod taktovkou nového trénerského tandemu.

Pozíciu hlavného trénera zaujme 51-ročný Norbert Gula. Brat známeho trénera Adriana Gulu, odštartoval svoju trénerskú kariéru v Žiline, kde sa cez B tím a kategóriu U19 prepracoval až na lavičku A tímu Šošonov. Po jeden a pol ročnej práci asistenta jeho kroky smerovali do Poľska. Ako asistent trénera pôsobil vo Wisle Plock a odtiaľ sa pred aktuálnou sezónou presunul do Martina.
 
Norbert Gula: “Ponuka z vrcholového futbalu ma potešila. Po práci asistenta v Ekstraklase je to nová výzva v pozícii hlavného trénera. Môžem aplikovať svoje myšlienky a skúsenosti do tréningového procesu a dostavať spätnú väzbu v podobe zápasov.”
 
Nový tréner prichádza ku kormidlu s jasnými ambíciami. “Prichádzam do klubu s cieľom pracovať tak, aby sa hráči individuálne zlepšovali a tým pádom sa bude zlepšovať aj tímový výkon a mali by sa dostaviť aj výsledky. Ambície sú jasné, hrať aktívny, útočný futbal a bojovať o vrchné priečky v druhej lige.”
 
Šéf žiarskej lavičky neprichádza úplne do neznámeho prostredia. O našom tíme, aj o súťaži má prehľad. “Sledoval som vývoj nielen v Pohroni, sledujem celkovo slovenský futbal, futbalom žijem každý deň. Pohronie poznám, v kádri je viac hráčov, ktorých som trénoval.”
 
Trénerskou dvojičkou Norberta Gulu bude ďalšie známe meno, nedávny kormidelník Zlatých Moraviec, 48-ročný Vladimír Cifranič. Bývalý obranca 1. FC Košice, Sparty Praha, ale aj Slovana Bratislava, so skúsenosťami z poľskej Ekstraklasy, odštartoval aktuálnu sezónu v Niké lige.

Vladimír Cifranič: Ponuku Pohronia som prijal s potešením, keďže som vedel o aký klub ide a ako sa v ňom pracuje. Úlohu zohralo aj to, že v Pohroní vnímaju futbal podobne ako ja a samozrejme, že môžem spolupracovať s mojím kamarátom a bývalým kolegom z Trenčína, Norom Gulom. Náš pohľad na futbal je veľmi podobný, preto verím, že mu pomôžem s naplnením ambícií, ktoré nám klub predostrel.”
 
Vladimír Cifranič zároveň poodhalil, akým smerom sa bude futbal pod ich vedením uberať. “Chceli by sme hrať útočný, atraktívny futbal a samozrejme popritom pomôcť v rozvoji mladých hráčov, ktorí v Pohroní pôsobia”.
 
Ako vníma skúsený futbalový odborník náš klub?
 
“Pohronie je klub, ktorý patrí v mojom ponímaní medzi špičku druhej ligy, dokonca hral aj najvyššiu súťaž, preto sa na prácu v ňom teším.”
 
Na spoluprácu so svojím kolegom sa teší aj Norbert Gula: “Na spoluprácu s trénerom Cifraničom sa teším, budeme spolu pracovať po ôsmich rokoch. Rozumieme si ľudsky i pracovne, verím, že to prinesie želané výsledky.”

Róbert Jež, generálny manažér: “Pri výbere novej trénerskej dvojice sme sa zameriavali hlavne na odborníkov, ktorí majú skúsenosti s mladými hráčmi, keďže ich máme v našom tíme početne zastúpených. Norbert Gula má v tomto smere bohaté skúsenosti zo Žiliny a Vladimír Cifranič z Trenčína. Práca s mladými hráčmi je pre nás jedna z kľúčových vecí. Chceme zlepšiť spoluprácu a prepojenie medzi A tímom a mládežníckymi kategóriami, s prihliadnutím na dorast, ktorý by mal produkovať hráčov schopných plynule prechádzať do mužského futbalu. Pod taktovkou nových trénerov chceme priniesť divákom atraktívny futbal a výsledky, ktoré ich opäť pritiahnu na tribúny nášho futbalového štadióna.”
 
Novej trénerskej dvojici prajeme veľa úspechov na našej lavičke. Vitajte v Žiari!

Mládež

29.02.2024 20:16:02 Mládež

NAŠA BRANKÁRKA MEDZI NAJLEPŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA

Včerajší podvečer sa niesol v znamení vyhlásenia najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023. Medzi ocenenými nechýbala ani ...

II. futbalová liga

29.02.2024 20:05:54 II. futbalová liga

DORASTENCI NA SLOVAN NESTAČILI

Jarnú časť súťaže odštartovali naši dorastenci súbojom proti Slovanu Bratislava. Lepšie sa darilo "šestnástke", ktorá podľahla svojím belasým rovesníkom len ...

Mládež

28.02.2024 01:02:26 Mládež

DNES PRICESTUJE DO ŽIARU SLOVAN BRATISLAVA

Jarnú časť odštartujú dnes naši futbalisti z kategórií U16 a U17. V zápasoch 15. kola 1. ligy mladšieho dorastu privítajú ...

II. futbalová liga

27.02.2024 17:27:30 II. futbalová liga

DO JARNEJ ČASTI NASTÚPIME SO ŠTYRMI ČERSTVÝMI POSILAMI

V úplnom závere prestupového obdobia sa náš káder rozšíril o štyri posily. Ide o jedného obrancu a troch ofenzívnych hráčov, ...

II. futbalová liga

24.02.2024 21:24:54 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS PRINIESOL REMÍZU

FK Pohronie - FK Podkonice 1:1 (0:1) Gól: Mazan (PK) Zostava: Jurička - Jatta, Kupčík, Šikula, Barbora, Kambi, Lupták, Sambou, ...

II. futbalová liga

22.02.2024 19:48:20 II. futbalová liga

POSLEDNÝ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS ODOHRÁME UŽ ZAJTRA

Piatkový podvečer bude v Žiari opäť patriť futbalu. Na umelej tráve privítame o 18:00 treťoligové Podkonice. Tím Norberta Guľu a ...