Áčko povedie skúsená trénerská dvojica

obr: Áčko povedie skúsená trénerská dvojica
Pohárový zápas v Ružomberku ešte povedú doterajší asistenti Róbert Jež a Erik Grendel, ale zimná príprava už bude prebiehať pod taktovkou nového trénerského tandemu.

Pozíciu hlavného trénera zaujme 51-ročný Norbert Gula. Brat známeho trénera Adriana Gulu, odštartoval svoju trénerskú kariéru v Žiline, kde sa cez B tím a kategóriu U19 prepracoval až na lavičku A tímu Šošonov. Po jeden a pol ročnej práci asistenta jeho kroky smerovali do Poľska. Ako asistent trénera pôsobil vo Wisle Plock a odtiaľ sa pred aktuálnou sezónou presunul do Martina.
 
Norbert Gula: “Ponuka z vrcholového futbalu ma potešila. Po práci asistenta v Ekstraklase je to nová výzva v pozícii hlavného trénera. Môžem aplikovať svoje myšlienky a skúsenosti do tréningového procesu a dostavať spätnú väzbu v podobe zápasov.”
 
Nový tréner prichádza ku kormidlu s jasnými ambíciami. “Prichádzam do klubu s cieľom pracovať tak, aby sa hráči individuálne zlepšovali a tým pádom sa bude zlepšovať aj tímový výkon a mali by sa dostaviť aj výsledky. Ambície sú jasné, hrať aktívny, útočný futbal a bojovať o vrchné priečky v druhej lige.”
 
Šéf žiarskej lavičky neprichádza úplne do neznámeho prostredia. O našom tíme, aj o súťaži má prehľad. “Sledoval som vývoj nielen v Pohroni, sledujem celkovo slovenský futbal, futbalom žijem každý deň. Pohronie poznám, v kádri je viac hráčov, ktorých som trénoval.”
 
Trénerskou dvojičkou Norberta Gulu bude ďalšie známe meno, nedávny kormidelník Zlatých Moraviec, 48-ročný Vladimír Cifranič. Bývalý obranca 1. FC Košice, Sparty Praha, ale aj Slovana Bratislava, so skúsenosťami z poľskej Ekstraklasy, odštartoval aktuálnu sezónu v Niké lige.

Vladimír Cifranič: Ponuku Pohronia som prijal s potešením, keďže som vedel o aký klub ide a ako sa v ňom pracuje. Úlohu zohralo aj to, že v Pohroní vnímaju futbal podobne ako ja a samozrejme, že môžem spolupracovať s mojím kamarátom a bývalým kolegom z Trenčína, Norom Gulom. Náš pohľad na futbal je veľmi podobný, preto verím, že mu pomôžem s naplnením ambícií, ktoré nám klub predostrel.”
 
Vladimír Cifranič zároveň poodhalil, akým smerom sa bude futbal pod ich vedením uberať. “Chceli by sme hrať útočný, atraktívny futbal a samozrejme popritom pomôcť v rozvoji mladých hráčov, ktorí v Pohroní pôsobia”.
 
Ako vníma skúsený futbalový odborník náš klub?
 
“Pohronie je klub, ktorý patrí v mojom ponímaní medzi špičku druhej ligy, dokonca hral aj najvyššiu súťaž, preto sa na prácu v ňom teším.”
 
Na spoluprácu so svojím kolegom sa teší aj Norbert Gula: “Na spoluprácu s trénerom Cifraničom sa teším, budeme spolu pracovať po ôsmich rokoch. Rozumieme si ľudsky i pracovne, verím, že to prinesie želané výsledky.”

Róbert Jež, generálny manažér: “Pri výbere novej trénerskej dvojice sme sa zameriavali hlavne na odborníkov, ktorí majú skúsenosti s mladými hráčmi, keďže ich máme v našom tíme početne zastúpených. Norbert Gula má v tomto smere bohaté skúsenosti zo Žiliny a Vladimír Cifranič z Trenčína. Práca s mladými hráčmi je pre nás jedna z kľúčových vecí. Chceme zlepšiť spoluprácu a prepojenie medzi A tímom a mládežníckymi kategóriami, s prihliadnutím na dorast, ktorý by mal produkovať hráčov schopných plynule prechádzať do mužského futbalu. Pod taktovkou nových trénerov chceme priniesť divákom atraktívny futbal a výsledky, ktoré ich opäť pritiahnu na tribúny nášho futbalového štadióna.”
 
Novej trénerskej dvojici prajeme veľa úspechov na našej lavičke. Vitajte v Žiari!

II. futbalová liga

10.02.2024 15:29:53 II. futbalová liga

NASTÚPILI SME V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE, SEREĎ POTVRDILA CIEĽ ZABOJOVAŤ O DRUHU LIGU

FK POHRONIE : ŠKF SEREĎ 2:3 (0:1)    Góly: 77. Jokel, 83. Kupčík - 40. Vantruba, 57., 58. Michalička FK ...

II. futbalová liga

09.02.2024 18:53:34 II. futbalová liga

V ĎALŠOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME SEREĎ

Už zajtra čaká našich futbalistov ďalšia previerka. O 11:00 nastúpia na umelej tráve v Žiari nad Hronom proti Seredi. Po ...

II. futbalová liga

09.02.2024 14:22:11 II. futbalová liga

O POST JEDNOTKY BOJUJE MLADÝ BRANKÁR MATEJ JURIČKA

Po odchode Ivana Reháka muselo riešiť vedenie klubu aj otázku brankára. K skúsenému Igorovi Šemrincovi sa pridal 18-ročný, dvojmetrový brankár, ...

II. futbalová liga

03.02.2024 16:09:28 II. futbalová liga

O VÝHRE DUKLY ROZHODOL HETRIKOM RYMARENKO, SKÓROVAL OPÄŤ LOVYNIUK

Štvrtý tím Niké ligy potvrdil úlohu favorita a v generálke pred jarnou časťou najvyššej súťaže zvíťazil presvedčivo 5:2. MFK Dukla ...

II. futbalová liga

02.02.2024 18:52:53 II. futbalová liga

NA ĎALŠÍ PRÍPRAVNÝ ZÁPAS CESTUJEME DO BANSKEJ BYSTRICE, SÚPEROM BUDE LIGOVÁ DUKLA

Zajtra predpoludním čaká našich futbalistov ďalší prípravný zápas. Tentokrát cestujeme za naším súperom do Banskej Bystrice, kde nás preverí štvrtý ...

II. futbalová liga

01.02.2024 20:43:11 II. futbalová liga

NOVÁ POSILA DO NAŠEJ DEFENZÍVY

Obranné rady Pohronia prichádza posilniť 23-ročný Filip Tatar. Odchovanec žilinskej futbalovej akadémie už má skúsenosti s druholigovým futbalom. Počas dvoch ...