Vyhlásenie predstavenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a.s. 

obr: Vyhlásenie predstavenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a.s. 

Po prehratom zápase v Michalovciach, kde sa naše mužstvo prezentovalo nepresvedčivým výkonom, sme boli informovaní, zo strany športového riaditeľa nášho klubu, o potrebe preradiť dvoch hráčov A-tímu do farmárskeho klubu, aby sa údajne zlepšila atmosféra v mužstve, ako aj atmosféra medzi realizačným tímom a mužstvom.

Dôvodom boli jednak výkony a jednak vnútorné problémy. Podrobnosti, ktoré nám boli odprezentované, nechceme konkretizovať, najmä z úcty k hráčom, ktorých sa to týka. Chceme predísť tomu, aby boli ďalej rozoberané v médiách a na sociálnych sieťach. Každé takéto opatrenie je veľmi nepopulárne a vyvolá vlnu rozhorčenia u fanúšikov každého klubu, najmä, ak ide o skúsených hráčov.

Na druhej strane uznávame, že sme ako klub urobili chybu, keď sme včas a zrozumiteľne neinformovali o prijatom opatrení a dali tak možnosť šíreniu sa nepodložených informácií, ktoré sa nezakladajú na pravde.

Tiež si myslíme, že celá situácia bola zle odkomunikovaná aj so samotnými hráčmi. Aj z tohto dôvodu sme sa na zasadnutí predstavenstva rozhodli ukončiť spoluprácu so športovým riaditeľom Miroslavom Filipkom. Ako športový riaditeľ bol zodpovedný za zloženie, organizáciu a stav mužstva a realizačného tímu. Museli sme si priznať, že jeho štýl riadenia a komunikácie bol jedným zo zdrojov napätia, ktoré sa vytvorilo v našom hráčskom a realizačnom tíme a vyústilo aj do aktuálnej situácie. Napriek tomu mu ďakujeme za odvedenú prácu.

Chceme jednoznačne dementovať, že dôvod, pre ktorý boli hráči preradení bol rasizmus, táto informácia sa nezakladá na pravde.

V prípade Lukáša Pellegriniho je to absolútny nezmysel. Svojim správaním bol vždy oporou všetkým hráčom bez rozdielu národnosti či krajiny, odkiaľ pochádzajú. Napriek aktuálnym problémom si ho vážime ako hráča, ktorý za viac ako 6 sezón odviedol pre náš klub obrovský kus práce. Už v minulosti sme avizovali náš záujem, aby v budúcnosti pracoval v FK Pohronie.

Patrik Abrahám je v súčasnosti preradený do treťoligového farmárskeho klubu MFK Nová Baňa. Ak bude mať záujem, svojimi výkonmi a správaním si môže znova vypýtať miesto v A-tíme.

Rozumieme, že udalosti, ktoré sa u nás v týchto dňoch odohrali, nahnevali mnoho fanúšikov a vytvorili zlý obraz o pomeroch v našom klube. V časti sme za to zodpovední my sami, tým, že sme včas a adekvátne neinformovali. Pokladali sme to za internú záležitosť športového manažmentu nášho klubu a za to sa všetkým ospravedlňujeme.

Uvedené stanovisko je posledným a viac sa k uvedenej záležitosti nebudeme vyjadrovať. Aktuálne sa chceme plne koncentrovať na nadchádzajúce zápasy Fortuna ligy a veríme, že sa situácia čoskoro upokojí.

Predstavenstvo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

 


Fortuna liga

23.10.2020 10:10:03 Fortuna liga

Tréner Kameník o kádri, ale aj o zajtrajšom zápase so Senicou

V sobotu čaká náš tím domáci zápas proti Senici. Bude to druhý duel pod taktovkou nového trénera Jana Kameníka. Ako ...

Fortuna liga

19.10.2020 14:07:40 Fortuna liga

Usmernenie k tréningovému procesu mládežníckych družstiev FK Pohronie počas obdobia skupinových tréningov

Trénovať sa bude: v pevne stanovených blokoch podľa harmonogramu (priebežne môže dôjsť k zmenám), v 6 členných skupinách 5 hráčov + ...

Fortuna liga

17.10.2020 19:40:58 Fortuna liga

S Trenčínom nerozhodne 1:1

Futbalisti AS Trenčín remizovali v sobotnom stretnutí 10. kola Fortuna ligy na štadióne v Žiline s FK Pohronie Žiar nad ...

Fortuna liga

12.10.2020 10:20:25 Fortuna liga

Novým trénerom Áčka Jan Kameník

Vedenie klubu dnes predstavilo nového trénera A-tímu, ktorým sa stal 38-ročný Jan Kameník. Ten pôsobil na poste asistenta a neskôr ...

Mládež

11.10.2020 17:08:57 Mládež

Výsledkový servis mládeže - 5.10. - 11.10.2020

Kategória U19 FK Pohronie - MFK L. Mikuláš 2:4 (1:2) Zostava: Palov - Pivarči, Ustaník (K), Janeček, Mikula - Poničan, Kukučka, ...

Fortuna liga

09.10.2020 09:47:14 Fortuna liga

A tím už nepovedie Mikuláš Radványi

Po vzájomnej dohode sa dnes FK Pohronie a tréner A tímu rozhodli ukončiť spoluprácu. Pod jeho vedením odohral náš tím ...