Tréner Kameník: Prestávka padla vhod ale už sa tešíme za zápas.

obr: Tréner Kameník: Prestávka padla vhod ale už sa tešíme za zápas.

Po víťaznom zápase s FC Nitra 3:2 mal tím FK Pohronie čas na vydýchnutie si, keďže Fortuna liga mala uplynulý víkend voľno kvôli reprezentačným zápasom kvalifikácie na majstrovstvá sveta. Ako prežil prestávku tím FK Pohronie a ako sa pripravuje na najbližšie stretnutie proti ŠKF Sereď, ktoré sa hrá v sobotu 3.4. o 17.00 na našom štadióne, sme sa porozprávali s hlavným trénerom, Janom Kameníkom.

Ako tím prežil reprezentačnú prestávku? Padla vhod?

V podstate od januára sme mali veľmi nahustený program a zároveň sme mali asi najviac zápasov z ligových tímov, takže prestávka padla veľmi vhod. Hráčom sme dali aj viac voľna, aby si vydýchli. Zároveň sme si spravili aj spoločný teambuilding, a tiež sme sa podrobnejšie venovali tréningu oblastí, ktoré nám najviac zaostávali. Viacerí hráči si mohli doliečiť drobné zranenia. Teraz sa už naplno venujeme najbližšiemu zápasu a tešíme sa naň.

 

Ako to v súčasnosti vyzerá so zdravotným stavom nášho kádra?

Okrem dlhodobo zranených Davida Bangalu a Willieho Britta je aktuálne vyradený z hry Petr Pavlík po zranení lýtkového svalu v zápase v Nitre. Potešujúce je, že po zranení je späť a v plnej záťaži Rišo Župa a aj pár ďalších hráčov, ktorí nastupovali s menšími problémami.

 

Lepší vstup do nadstavbovej časti sme si ani nemohli predstavovať, oba zápasy sme vyhrali a strelili sme v každom po 3 góly. To vás ako trénera musí tešiť, nie?

Čo sa týka výsledkov a strelených gólov sme určite spokojní a teší nás to všetkých. Na druhej strane pozeráme sa aj na hernú stránku a v nej nevyšlo všetko tak ako sme chceli. Stále vidíme veľký priestor na zlepšovanie sa a tvrdú prácu. Taktiež nezabúdame na 2 inkasované góly v Nitre, jeden po štandardnej situácii, druhý v závere stretnutia. Musíme viac pracovať na koncentrácii. Vstup do nadstavbovej fázy však berieme pozitívne a tešíme sa.

 

Čaká vás určite náročný duel proti Seredi na domácom ihrisku. Čo spraviť pre to, aby to mohol byť tretí víťazný zápas po sebe?

Uvedomujeme si proti akému súperovi nastúpime. Sereď je veľmi skúsený a kompaktný tím.

Budú na nás dobre pripravení, prídu k nám s cieľom obrať nás o body, očakávam boj o každý centimeter ihriska. My sa im musíme vyrovnať v dobrej organizovanosti a pridať k tomu kvalitu, ktorú naši hráči určite majú. Pripravujeme sa veľmi dôkladne a verím našim hráčom, že v sobotu odvedú maximum a znova sa budeme tešiť z víťazstva.

 

Chýbať bude zranený kapitán Petr Pavlík. Môže absencia vodcu a skúseného stopéra ovplyvniť negatívne zápas alebo máme dostatok skúsených hráčov, ktorí jeho výkon a vplyv na ihrisku dokážu nahradiť?

Petr je veľká osobnosť a obrovský profesionál. Každý deň sa pripravuje s fyzioterapeutom a kondičným trénerom. Napriek tomu, že je zranený, je na každom tréningu, stále s chlapcami a celým tímom. Jeho osobnosť je teda neustále prítomná. Na ihrisku nebude môcť byť, ale som presvedčený, že nám pomôže v kabíne. Jeho absencia vytvára priestor aj pre iných hráčov zasiahnuť do zápasu a verím, že v kádri máme aktuálne dostatočnú kvalitu, aby sme obranu dobre vyskladali.

 

Toto kolo je špecifické v tom, že sa hrá počas Veľkonočných sviatkov. Vnímate to nejako v tíme, alebo sú to pre vás dni ako každé iné? A čo veľkonočný pondelok? Bude to typický tréningový deň?

Sviatky náš tréningový a prípravný proces neovplyvnia. V sobotu hráme ligový majstrák a hneď v utorok zas absolvujeme zápas slovenského pohára. V tak nahustenom programe nie je priestor na nejaké zvláštne voľno alebo sviatkovanie, ktoré by nás mohlo vyviezť z prípravy a koncentrácie na tieto zápasy. My sme profesionálni športovci, a tak sa aj správame. Prvoradé sú športové ciele.

 


Fortuna liga

02.04.2021 09:27:49 Fortuna liga

Tréner Kameník: Prestávka padla vhod ale už sa tešíme za zápas.

Po víťaznom zápase s FC Nitra 3:2 mal tím FK Pohronie čas na vydýchnutie si, keďže Fortuna liga mala uplynulý ...

Fortuna liga

22.03.2021 13:05:20 Fortuna liga

V bránkovisku FK Pohronie

Tím FK Pohronie má momentálne k dispozícii služby troch brankárov. Každý je niečím výnimočný a špecifický svojím štýlom hry. Dlhoročnou ...

Fortuna liga

20.03.2021 19:07:40 Fortuna liga

Víťazstvo proti Nitre nás posunulo na čelo skupiny o záchranu

Futbalisti FC Nitra prehrali v sobotnom zápase 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige s FK Pohronie Žiar ...

Fortuna liga

20.03.2021 16:48:13 Fortuna liga

Zápas proti Nitra môžete sledovať aj online

Zápas 2. kola skupiny O udržanie sa vo Fortuna lige medzi FC Nitra a FK Pohronie môžete sledovať online prostredníctvom ...

Fortuna liga

19.03.2021 14:09:01 Fortuna liga

Zomrel legendárny mládežnícky tréner Milan Nemec

So smútkom sme prijali smutnú správu, že 19.3. nás navždy opustil dlhoročný mládežnícky tréner FK Žiar nad Hronom a FK ...

Fortuna liga

18.03.2021 08:50:11 Fortuna liga

Alieu Fadera dostal pozvánku do reprezentácie Gambie

Talentovaný 19-ročný ofenzívny hráč FK Pohronie dostal po prvý krát pozvánku do seniorskej reprezentácie Gambie. Jeho rodnú krajinu čakajú dva ...