Tréner Kameník: Prestávka padla vhod ale už sa tešíme za zápas.

obr: Tréner Kameník: Prestávka padla vhod ale už sa tešíme za zápas.

Po víťaznom zápase s FC Nitra 3:2 mal tím FK Pohronie čas na vydýchnutie si, keďže Fortuna liga mala uplynulý víkend voľno kvôli reprezentačným zápasom kvalifikácie na majstrovstvá sveta. Ako prežil prestávku tím FK Pohronie a ako sa pripravuje na najbližšie stretnutie proti ŠKF Sereď, ktoré sa hrá v sobotu 3.4. o 17.00 na našom štadióne, sme sa porozprávali s hlavným trénerom, Janom Kameníkom.

Ako tím prežil reprezentačnú prestávku? Padla vhod?

V podstate od januára sme mali veľmi nahustený program a zároveň sme mali asi najviac zápasov z ligových tímov, takže prestávka padla veľmi vhod. Hráčom sme dali aj viac voľna, aby si vydýchli. Zároveň sme si spravili aj spoločný teambuilding, a tiež sme sa podrobnejšie venovali tréningu oblastí, ktoré nám najviac zaostávali. Viacerí hráči si mohli doliečiť drobné zranenia. Teraz sa už naplno venujeme najbližšiemu zápasu a tešíme sa naň.

 

Ako to v súčasnosti vyzerá so zdravotným stavom nášho kádra?

Okrem dlhodobo zranených Davida Bangalu a Willieho Britta je aktuálne vyradený z hry Petr Pavlík po zranení lýtkového svalu v zápase v Nitre. Potešujúce je, že po zranení je späť a v plnej záťaži Rišo Župa a aj pár ďalších hráčov, ktorí nastupovali s menšími problémami.

 

Lepší vstup do nadstavbovej časti sme si ani nemohli predstavovať, oba zápasy sme vyhrali a strelili sme v každom po 3 góly. To vás ako trénera musí tešiť, nie?

Čo sa týka výsledkov a strelených gólov sme určite spokojní a teší nás to všetkých. Na druhej strane pozeráme sa aj na hernú stránku a v nej nevyšlo všetko tak ako sme chceli. Stále vidíme veľký priestor na zlepšovanie sa a tvrdú prácu. Taktiež nezabúdame na 2 inkasované góly v Nitre, jeden po štandardnej situácii, druhý v závere stretnutia. Musíme viac pracovať na koncentrácii. Vstup do nadstavbovej fázy však berieme pozitívne a tešíme sa.

 

Čaká vás určite náročný duel proti Seredi na domácom ihrisku. Čo spraviť pre to, aby to mohol byť tretí víťazný zápas po sebe?

Uvedomujeme si proti akému súperovi nastúpime. Sereď je veľmi skúsený a kompaktný tím.

Budú na nás dobre pripravení, prídu k nám s cieľom obrať nás o body, očakávam boj o každý centimeter ihriska. My sa im musíme vyrovnať v dobrej organizovanosti a pridať k tomu kvalitu, ktorú naši hráči určite majú. Pripravujeme sa veľmi dôkladne a verím našim hráčom, že v sobotu odvedú maximum a znova sa budeme tešiť z víťazstva.

 

Chýbať bude zranený kapitán Petr Pavlík. Môže absencia vodcu a skúseného stopéra ovplyvniť negatívne zápas alebo máme dostatok skúsených hráčov, ktorí jeho výkon a vplyv na ihrisku dokážu nahradiť?

Petr je veľká osobnosť a obrovský profesionál. Každý deň sa pripravuje s fyzioterapeutom a kondičným trénerom. Napriek tomu, že je zranený, je na každom tréningu, stále s chlapcami a celým tímom. Jeho osobnosť je teda neustále prítomná. Na ihrisku nebude môcť byť, ale som presvedčený, že nám pomôže v kabíne. Jeho absencia vytvára priestor aj pre iných hráčov zasiahnuť do zápasu a verím, že v kádri máme aktuálne dostatočnú kvalitu, aby sme obranu dobre vyskladali.

 

Toto kolo je špecifické v tom, že sa hrá počas Veľkonočných sviatkov. Vnímate to nejako v tíme, alebo sú to pre vás dni ako každé iné? A čo veľkonočný pondelok? Bude to typický tréningový deň?

Sviatky náš tréningový a prípravný proces neovplyvnia. V sobotu hráme ligový majstrák a hneď v utorok zas absolvujeme zápas slovenského pohára. V tak nahustenom programe nie je priestor na nejaké zvláštne voľno alebo sviatkovanie, ktoré by nás mohlo vyviezť z prípravy a koncentrácie na tieto zápasy. My sme profesionálni športovci, a tak sa aj správame. Prvoradé sú športové ciele.

 


II. futbalová liga

21.06.2024 20:52:59 II. futbalová liga

V PRVOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE PRIVÍTAME BANSKOBYSTRICKÚ DUKLU

Po náročnom úvodnom týždni letnej prípravy čaká našich futbalistov prvý prípravný zápas. Privítame v ňom na domácom štadióne Duklu Banská ...

II. futbalová liga

18.06.2024 13:11:24 II. futbalová liga

ROZHOVOR S HLAVNÝM TRÉNEROM VLADIMÍROM CIFRANIČOM

Letná príprava naplno odštartovala a mužstvo zložené z hráčov A tímu a našich dorastencov sa pripravuje pod vedením trénerskej dvojice ...

II. futbalová liga

17.06.2024 21:26:53 II. futbalová liga

ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM NA ZAČIATKU LETNEJ PRÍPRAVY

Dnes odštartovali futbalisti nášho A tímu letnú prípravu na nadchádzajúci ročník MONACOBET ligy. Do prípravy vstupuje tridsiatka hráčov, vrátane dorastencov, ...

Mládež

28.05.2024 13:00:00 Mládež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÝCH ZÁPASOV NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH KATEGÓRIÍ

FK Pohronie U19 - MŠK Žilina U19 4:3 (4:2) Góly: Kujabi 3, Mašlej  Peter Argyusi: "Nadštandardný mládežnícky zápas, kde kvalita bola ...

II. futbalová liga

17.05.2024 20:49:20 II. futbalová liga

SEZÓNU SME UZAVRELI HLADKÝM VÍŤAZSTVOM, PO VÝBORNOM VÝKONE

Slavoj Trebišov - FK Pohronie 0:3 (0:2) Góly: 8. Mazan, 14. Lovynjuk, 58. Horvát Zostavy: Slavoj Trebišov: Slávik – F. ...

II. futbalová liga

17.05.2024 15:10:14 II. futbalová liga

SEZÓNU UKONČÍME V ĎALEKOM TREBIŠOVE

Dnes naši futbalisti cestujú na východ, kde ich čaká posledný zápas sezóny na pôde Trebišova. Domácim aktuálne patrí 13. priečka ...