Tréner Geri: Ak niečo dosiahneme, bude to úspech nás všetkých

obr: Tréner Geri: Ak niečo dosiahneme, bude to úspech nás všetkých

Gergely Geri nastúpil na pozíciu hlavného trénera FK Pohronie začiatkom júna. Mužstvo aktuálne pod jeho vedením končí letnú prípravu. O tom aký mala priebeh, ako vníma súčasný káder FK Pohronia a o jeho ambíciách na lavičke klubu zo Žiaru nad Hronom sme sa porozprávali v krátkom rozhovore.

V FK Pohroní ste druhý mesiac. Tak ako ste sa udomácnili v novom klube?

Práca futbalového trénera je prakticky rovnaká v každom klube. Hneď po mojom príchode sme bez nejakých veľkých rečí začali s letnou prípravou a tých šesť týždňov ubehlo veľmi rýchlo.

Ako hodnotíte prípravu, zápasy a výsledky prípravných stretnutí?

Sme stále v procese tvorby mužstva, ešte sme ho neuzatvorili. Z tohto pohľadu hodnotím aj samotné prípravné zápasy. V prvom rade sme v nich chceli vidieť v akcii hráčov, z ktorých sme si vyberali nových členov tímu, skúšali sme viaceré herné systémy. Výsledkom neprikladám zbytočne veľký význam, až liga nám nastaví zrkadlo, kde sa v skutočnosti nachádzame.

Z tímu, ktorí v minulej sezóne zachraňoval ligu odišlo viacero skúsených hráčov (Weir, Pavlík, Heurtaux), ktorí tvorili na jar os mužstva. Ako ste spokojní s aktuálnou skladbou mužstva?

Ešte pracujeme na doplnení niekoľkých hráčov, ktorí by kvalitou a filozofiou vhodne zapadli do nášho mužstva a boli platnými posilami. Máme niekoľkých skúsených borcov, ako Hrdlička, Mazan, či Lačný, ktorí môžu tvoriť budúcu os mužstva a je viacero ďalších zaujímavých hráčov. Ako som spomenul, ešte však chceme doplniť pár mien, ktoré nám môžu pomôcť.

V čom vidíte najsilnejšie stránky vášho tímu a naopak, kde je veľký priestor na zlepšovanie?

Ešte je skoro hovoriť o silných stránkach po pár týždňoch prípravy. Ale je predpoklad, že budeme silní v ofenzíve, ale až súťaž nám ukáže, či sa tieto predpoklady naplnia. A slabiny? Pracujeme na tom, aby sme žiadne slabé stránky nemali.

V akom stave je káder po zdravotnej stránke?

Máme dlhodobo zraneného Davida Bangalu, ktorý sa zotavuje po ťažšom zranení kolena a k dispozícii by mohol byť v priebehu jesene. Bohužiaľ, počas prípravy sa nám zranil Andrej Štrba, ktorého čaká operácia kolena, takže s ním na úvod sezóny rátať nemôžeme. Verím, že čoskoro bude naspäť s nami. Inak ostatní hráči sú aktuálne vporiadku, čo nás veľmi teší.

Minulý rok ste mali skvelý úvod sezóny na lavičke FC Nitra, keď ste sa ocitli dokonca na treťom mieste a pomerne dlho držali v prvej šestke, a taktiež ste zažili výborný záver sezóny. Po príchode na lavičku Serede ste jej pomohli z dna tabuľky na konečné 1. miesto skupiny o záchranu. Chcete to zopakovať resp. vylepšiť aj ako tréner Pohronia?

Určite chceme napredovať a byť úspešní. Nielen ja, ale celý realizační tím, lebo ak dosiahneme nejaký úspech, bude to úspech nás všetkých, nielen môj. Tvrdo pracujeme na tom, aby Pohronie skončilo v tabuľke vyššie ako v minulých sezónach, verím, že v lige sa to prejaví.

Vo finálnej časti minulej sezóny sa Pohronie opieralo o mimoriadne kvalitnú obranu, ktorou patrilo medzi najlepšie mužstvá jari, brankár Hrdlička dokonca vytvoril rekord v počte odohratých minút bez inkasovaného gólu (477 min.). Naopak viaceré hlasy mužstvu vyčítali slabší útočný potenciál a premieňanie šancí. Ako vidíte vy náš tím v sezóne, ktorá práce začína?

Je fakt, že obrana sa úplne rozpadla odchodmi hráčov a aktuálnym zranením Štrbu. Čiže my ju staviame nanovo a možno nejaký čas potrvá, kým si to sadne a noví hráči sa zohrajú. Je fakt, že máme veľký útočný potenciál, sú tam hráči ako Lačný, Adler, Fadera, Blahút, Badolo, ale to je len potenciál. Ten sa musí ukázať v súťažných zápasoch a my sa to budeme snažiť premietnuť aj na ihrisku.

Otázka návratu fanúšikov na štadióny v dostatočnom počte nie je stále vyriešená. Ako sa pozeráte na tento problém?

Každý športovec hrá rád pred zaplnenými tribúnami, rovnako tak aj my, futbalisti. Už sme dlho bez divákov a chýbajú nám. Verím, že túto otázku sa podarí vyriešiť tak, mohli prísť v hojnom počte, diváci si našli cestu na futbal a my ich budeme chcieť baviť našou hrou.

Máte nejaké osobné ciele alebo želania, čo by ste v FK Pohronie chceli túto sezónu dosiahnuť?

Nerád vyhlasujem ciele alebo želania. Ja so svojimi kolegami v realizačnom tíme určite urobíme maximum, aby sme dosiali čo najlepší výsledok, aby sme boli spokojní so sebou a s vlastnou prácou, aby aj výsledky hovorili jasnou rečou, že tento klub sa znova posunul dopredu a aby všetci boli spokojní. Medzi sebou si povieme nejaké naše priania, ale to ostane medzi nami v realizačnom tíme, a potom si sami vyhodnotíme, ako to dopadlo.

 


Fortuna liga

13.09.2021 08:58:41 Fortuna liga

Výsledkový servis mládeže: Mládežníci FK Pohronie v 36. týždni

Majstrovské zápasy našich dorastencov v 7. kole U19 – II. LSD SFZ Sobota 11.09.2021 FK  Pohronie – MŠK NOVOHRAD Lučenec 3:0 (1:0) ...

Fortuna liga

11.09.2021 20:10:11 Fortuna liga

Aj napriek bojovnému výkonu sme nestačili na domácu Senicu

Futbalisti Senice zvíťazili v sobotnom domácom súboji 7. kola Fortuna ligy nad FK Pohronie 1:0. FK Senica - FK Pohronie ...

Fortuna liga

09.09.2021 08:01:37 Fortuna liga

Do tímu pribudol grécky defenzívny univerzál Stelios Kokovas

Tesne pred koncom prestupového obdobia vystužil klub FK Pohronie svoje defenzívne rady. Na hosťovanie do konca sezóny z MFK Karviná ...

Fortuna liga

06.09.2021 08:12:30 Fortuna liga

Výsledkový servis mládeže: Mládežníci FK Pohronie v 35. týždni

Majstrovské zápasy našich dorastencov v 6. kole U19 – II. LSD SFZ Nedeľa 05.09.2021 MFK Zvolen – FK  Pohronie 0:0 (0:0) FK ...

Fortuna liga

02.09.2021 21:30:04 Fortuna liga

Adler Da Silva sa sťahuje do Slovana Bratislava

Dnes sme skompletizovali prestup Adlera Da Silvu Parreiru, ktorého novým pôsobiskom sa stane úradujúci slovenský majster ŠK Slovan Bratislava. Švajčiarsky ...

Fortuna liga

30.08.2021 12:17:43 Fortuna liga

S Gergelym Gerim sme sa dohodli na ukončení spolupráce

Vedenie klubu sa dnes dohodlo s Gergelym Gerim, že nebude ďalej pokračovať vo funkcii hlavného trénera. Napriek krátkej spolupráci, trénerovi ...