Športovým manažérom FK Pohronie Patrik Furka, mužstvo povedie dvojica českých trénerov Bittengl – Adler

obr: Športovým manažérom FK Pohronie Patrik Furka, mužstvo povedie dvojica českých trénerov Bittengl – Adler

Ako sme avizovali, od januára začal pri A-tíme pôsobiť nový športový manažér, ktorého prvoradou úlohou je kvalitatívne doplniť tím tak, aby bol schopný adekvátne bojovať o záchranu v jarnej časti Fortuna ligy. Je ním Patrik Furka, ktorý doposiaľ pôsobil ako skaut alebo futbalový sprostredkovateľ. Je držiteľom najvyššej (tretej) úrovne vzdelávania skautov podľa medzinárodnej federácie IPSO, ako jediný na Slovensku. Pred vstupom do FK Pohronie spolupracoval s viacerými slovenskými a českými klubmi v pozícii hráčskeho skauta. Jeho znalosti a prehľad o úrovni hráčov na slovensko-českom trhu by mali byť základom pre vhodné doplnenie tímu, ktorý bude bojovať o zotrvanie vo Fortuna lige.

Medzi jeho prvé rozhodnutia patrilo angažovanie dvojice nový trénerov. Obaja pochádzajú zo susedného Česka. Pozíciu hlavného bude zastávať Martin Bittengl a jeho asistentom sa stal Lubomír Adler. V oboch prípadoch ide o pomerne neznáme mená v slovenských futbalových kruhoch. Patrika Furku sme sa opýtali, prečo padol výber práve na nich?

Hľadali sme takpovediac nové tváre a nepôsobili na novom trhu, napriek tomu majú vlastnosti a skúsenosti, ktoré práve teraz potrebujeme. V prípade Martina Bittengla ide o mladého (37 r.), moderného a veľmi progresívneho trénera, ktorý niekoľko rokov pôsobil ako technický riaditeľ mládežníckej akadémie vo Vancouveri v Kanade a Lubomír Adler (48 r.) je zas jeho vhodným vyvážením. V minulosti pôsobil ako športový riaditeľ mládeže v Baníku Ostrava a ako tréner naposledy v českej III. lige v FC Hlučín. Veľmi dobre poznám systém jeho práce a aj jej výsledky. Som presvedčený, že kombinácia progresivity, entuziazmu a skúsenosti, ktoré sa skĺbia v oboch tréneroch, bude pre nás kľúčom k záchrane vo Foruna lige."

Na to bude potrebné aj vhodné doplnenie kádra. Akým spôsobom vyberáte hráčov a už vieme, ktorí sem prídu? 

Prvým kritériá, na ktoré hľadíme, sú charakter a mentalita hráča. Nie je dôležité koľko má ligových štartov, aké má dnes meno, zásadná je motivácia, čo chce v Pohroní dosiahnuť a prečo sem ide. Od hráča potrebujeme, aby spojil osobnú motiváciu s cieľom klubu a nie opačne. Samozrejme, musí mať aj svoju kvalitu. Oslovujeme hráčov, ktorých poznáme a o ktorých vieme, že ešte chcú vo svojej kariére niečo dosiahnuť a boj o záchranu Pohronia im v tom môže pomôcť. S niektorými začíname podpisovať zmluvy, v najbližšom čase budeme zverejňovať aj mená. Časť hráčov prichádza aj na skúšku a z nich budeme vyberať vhodných adeptov.

S prípravou začíname oficiálne 10.1., no prvé tréningy začínajú už o päť dní skôr. Prečo takýto nejasný štart celého procesu? 

Zimná príprava už bola naplánovaná predchádzajúcim realizačným tímom na 10.1. Aj vzhľadom na postavenie v tabuľke sme chceli začať trocha skôr. Na druhej strane ešte nebudeme mať pohromade celý káder hráčov, takže začíname trénovať 5.1. s časťou tímu a pripoja sa aj hráči, ktorých chceme vyskúšať, dokonca spoločne odohráme jeden prípravný zápas. V pondelok 10.1. sa pripoja ďalší hráči a príde aj hlavný tréner Bittengl, ktorému sa skôr z Kanady, kde doteraz pôsobil, pricestovať nepodarilo. Potom už príprava začne naplno a počas nej ešte budeme posilňovať káder tak, aby sme štart súťaže stihli v optimálnom zložení a forme.

 


Fortuna liga

05.01.2022 16:20:14 Fortuna liga

Športovým manažérom FK Pohronie Patrik Furka, mužstvo povedie dvojica českých trénerov Bittengl – Adler

Ako sme avizovali, od januára začal pri A-tíme pôsobiť nový športový manažér, ktorého prvoradou úlohou je kvalitatívne doplniť tím tak, ...

Fortuna liga

03.01.2022 15:42:21 Fortuna liga

Príprava sa oficiálne začne 10. januára pod vedením dvojice nových trénerov 

Časť kádra FK Pohronie, doplnený o hráčov na skúšku, začne s tréningami už o päť dní skôr, no zimná príprava ...

Fortuna liga

21.12.2021 08:24:47 Fortuna liga

ZMENY V POHRONÍ: Remeslo sa vracia a prichádza aj nový partner. Zimná príprava s novým trénerom a športovým manažérom

Po neúspešnej jesennej časti sezóny, môže byť pre FK Pohronie pozitívnym impulzom príchod nového partnera a návrat starého. Spoločnosť Remeslo, ...

Fortuna liga

18.12.2021 17:09:03 Fortuna liga

V poslednom zápase roka sa zrodila remíza

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa remizovali v sobotnom domácom stretnutí 19. kola Fortuna ligy s nováčikom MFK ...

Fortuna liga

11.12.2021 17:29:13 Fortuna liga

Senica nás zdolala aj v druhom vzájomnom zápase

Futbalisti FK Pohronie prehrali v 18. kole Fortuna ligy s FK Senica 0:1. FK Pohronie – FK Senica 0:1 (0:0) ...

Fortuna liga

04.12.2021 17:14:50 Fortuna liga

Proti DAC sme nedokázali skórovať. Zápas rozhodli dva rýchle góly z prvého polčasu

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zdolali v sobotnom zápase 17. kola Fortuna ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná ...