Športový riaditeľ FK Pohronie Miroslav Filipko o zmenách v kádri, aj o príprave na jarnú časť Fortuna ligy

obr: Športový riaditeľ FK Pohronie Miroslav Filipko o zmenách v kádri, aj o príprave na jarnú časť Fortuna ligy

Športový riaditeľ Miroslav Filipko v rozhovore prezradil, ktorí hráči opúšťajú káder počas zimnej prestávky, ale hovoril aj o príchode nových a zimnej príprave.

Môžete zhodnotiť posledné zápasy Pohronia, ako sa zmenil tréningový proces po výmene trénera?

Výmena trénera sa v pozitívnom smere ukázala v závere sezóny, v posledných troch zápasoch, kedy sme začali bodovať. Samozrejme, zmena nastala od príchodu Mikuláša Radványiho, kedy priniesol iný model trénovania. Mužstvo začalo fungovať iným spôsobom, taktika aj herný prejav sa prispôsobil tomu, aký herný štýl preferuje tréner. Od toho sa to začalo všetko odvíjať, aj výsledky aj práca v kabíne. Celý výsledok nebol okamžite viditeľný, v závere sezóny sa však prejavil, čo si myslím, že bolo pozitívne aj pre klub a pre vývoj v tabuľke.

Počas zimnej prestávky dôjde k zmenám v kádri. Už avizoval odchod brankár Martin Vantruba. Môžete nám už prezradiť viac?

Čo sa týka odchodov môžem byť v tomto momente konkrétny. Odchádza Mateusz Zachara, David Hrnčár, David Kondrlík odchádza na hosťovanie, Ján Sojka ukončil aktívnu činnosť, Lukášovi Tesákovi skončila zmluva, ale chceme, aby pokračoval ďalej v realizačnom tíme. Nepočítame ďalej s Michalom Klecom, Jakubom Sedláčkom a Marekom Bartošom. S ďalšími dvomi hráčmi ešte rokujeme o ďalšom zotrvaní v našom klube.

Po odchode ôsmych hráčov môžeme logicky očakávať aj  príchod nových. Budú to hráči aj zo zahraničia?

Čo sa týka nových hráčov, je to nastavené tak, že prídu aj africkí hráči, čo je v štádiu rokovania. Ostatné posily budú zo Slovenska, prípadne Čiech, aby sme sa v jarnej časti vedeli spoľahnúť na overených hráčov, ktorých poznáme a vedia nám okamžite pomôcť. Samozrejme, hráči na skúšky budú aj z iných krajín, ale o ich pôsobení v klube rozhodneme na základe ich kvality. V prvom rade sa však chceme sústrediť na domácich hráčov, čo je aj filozofia klubu – opierať sa o slovenských hráčov. Sme slovenský klub a týmto smerom pôjdeme ďalej. Bolo to vidieť v posledných dvoch zápasoch, kedy nastúpila čisto slovenská základná zostava. Takto sa chceme prezentovať na slovenskej futbalovej scéne.

Ako bude vyzerať zimná príprava, pôjdete na sústredenie do zahraničia?

Do zahraničia nie, ale pracujeme na tom, aby sme išli na herné sústredenie v rámci možností klubu na Slovensku.

V januári sa zúčastníte aj na turnaji v Čechách, o čo ide?

Ide o Tipsport ligu, ktorá sa hrá každoročne, je spravená formou súťažných prípravných zápasov. Je to v Čechách dlhoročná tradícia, pravidelne sa tam zúčastňujú aj slovenské kluby. Som rád, že tento turnaj si môžeme vyskúšať aj my a zápasy nám budú slúžiť aj na to, aby sme si otestovali nových hráčov. 

Ako bude káder oddychovať počas Vianoc? Kedy v januári začínate trénovať?

Príprava začína 6. januára, 7. máme vstupné testy. Podarilo sa nám doriešiť kondičného trénera na určité veci, takže budeme mať týždeň pred Vianocami výstupné testy. Každý hráč dostane na sviatky individuálny tréningový plán, aby bol na vstupné testy pripravený a mohli sme ďalej pokračovať, pretože liga začína pomerne skoro. Hráči sú profesionáli a podľa toho sa budú musieť zariadiť počas vianočných sviatkov.

S akými cieľmi vstupuje klub do jarnej časti Fortuna ligy?

Tam je jediný cieľ, na ktorom sa nič nemení, záchrana vo Fortuna lige.

 


Klubové info

20.01.2020 15:24:28 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 20.1.2020 do 26.1.2020

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 20.1.2020 do 26.1.2020 [pdf; 195,02 kB]

Klubové info

14.01.2020 08:04:30 Klubové info

Rodičovské združenie v stredu 15. januára

V stredu 15. januára sa bude v zasadačke futbalového štadióna v Žiari nad Hronom konať rodičovské združenie. U7 – U9: ...

Klubové info

10.01.2020 15:23:40 Klubové info

Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 6.1.2020 do 19.1.2020

Na čítanie: Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 6.1.2020 do 12.1.2020 [pdf; 783,66 kB] Harmonogram tréningov družstiev FK Pohronie od 13.1.2020 ...

Mládež

09.01.2020 18:15:17 Mládež

WU15 na halových turnajoch: Výbuch v Badíne, nádejné výkony v Kremnici

V rámci zimnej halovej sezóny odohrali žiačky WU15 FK Pohronie v decembri turnaje v Badíne a v Kremnici. V Badíne ...

Mládež

09.01.2020 13:20:47 Mládež

Tabuľky mládeže FK Pohronie po skončení jesennej časti sezóny 2019/2020

Na čítanie: Tabuľky mládeže FK Pohronie po skončení jesennej časti sezóny 2019/2020 [pdf; 256,56 kB]  

Fortuna liga

07.01.2020 15:17:18 Fortuna liga

Vyhrievanie trávnika takmer dokončené

Elektrické vyhrievanie trávnika je jednou z podmienok, ktorú dostal náš klub pri vstupe do Fortuna ligy. Na jeho realizáciu sme ...