Pohronie predstavilo nového spoluvlastníka 

obr: Pohronie predstavilo nového spoluvlastníka 

Tesne pred spustením jarnej časti Fortuna ligy predstavenstvo klubu FK Pohronie predstavilo budúceho spoluvlastníka klubu, ktorým sa stane švajčiarsky občan Loïc Favre. Po schválení prevodu akcií obcou Dolná Ždaňa sa stane 30 percentným spoluvlastníkom spoločnosti FK Pohronie. Mesto Žiar nad Hronom prevod časti akcií (20% zo svojho podielu) schválilo už 29. 12. 2020. Kvôli problémom s ochorením Covid zastupiteľstvo v susednej obci ešte nezasadlo, malo by sa tak stať v najbližšom čase.

Po schválení vstupu nového akcionára budú pomery v klube nasledovné:

  • Mesto Žiar nad Hronom – 30%
  • Remeslo skupina spoločností – 30%
  • Loïc Favre – 30% 
  • Obec Dolná Ždaňa – 10% 

Všetci vlastníci sa výškou svojho podielu podieľajú na tvorbe časti ročného rozpočtu klubu. Príchod nového akcionára je nielen otázkou financií do klubovej pokladne, ale aj otvorenie veľkého potenciálu pre získavanie talentovaných hráčov zo zahraničia, ktorí prinesú kvalitu do skladby mužstva a finančný profit pre klub v prípade ich predaja v budúcnosti. Vzájomná spolupráca začala už v roku 2019 a vyvrcholí v tomto čase, kedy sa švajčiarsky partner stane spolumajiteľom klubu.

Na tlačovej konferencii členovia predstavenstva informovali ako bude vyzerať budúcnosť klubu FK Pohronie po vstupe zahraničného partnera.

Podpredseda predstavenstva Bohumil Glezgo: Všetci sme sa jednoznačne dohodli, že do budúcich sezón chceme vybudovať silné mužstvo, založené na hráčoch zo Slovenska a Čiech, vhodne doplnené o talentovaných a kvalitných hráčov zo zahraničia, ktorých pre klub získa práve pán Favre. Už dnes sa ukazuje, aký prínos majú pre nás Fadera, Bangala, Heurtaux, alebo Ladji, ktorí sú tu vďaka nášmu partnerovi. Keď sa správne skĺbia s hráčmi ako Blahút, Pavlík, Mazan, Župa či Adamec a pod. vzniká nám veľmi zaujímavý tím, ktorý veríme, zachránil ligu pre Žiar a región. Už teraz máme vytypovaných ďalších slovenských chlapcov, ktorých chceme priniesť do nášho tímu. A náš partner ich pravdepodobne doplní o kvalitu zo zahraničia.

Primátor mesta Peter Antal hovoril predovšetkým o veľkej príležitosti akým je stabilizovaný klub v najvyššej futbalovej súťaži: „Pre Žiar nad Hronom je Fortuna liga obrovskou prestížou a popularizáciou športu vôbec. Bez príchodu ďalšieho investora by sme určite nemali zdroje a možnosti ju tu udržať. Preto som veľmi rád, že prichádza partner s veľkým potenciálom a hlavne, že vieme do čoho ideme. Spolupracujeme už druhú sezónu, spoznali sme sa, otestovali, som presvedčený, že tento projekt je racionálny, reálny. Nemáme žiadne veľké vyhlásenia, chceme len hrať ligu aj v budúcich rokoch a byť stále o kúsok lepší.

Loïc Favre sa na tlačovke prihováral len prostredníctvom monitora, keďže protipandemické opatrenia oboch krajín znemožnili jeho prítomnosť v Žiari nad Hronom.

V Pohroní som našiel skvelých ľudí, ktorí rozmýšľajú progresívne a vedia reálne pomenovať, čo chcú dosiahnuť. Mesto Žiar nad Hronom je tiež skvelý partner. Môžem povedať, že v roku 2019 som komunikoval s niekoľkými klubmi na Slovensku a v okolitých krajinách, no práve ľudia od vás, atmosféra, prístup mesta a malý moderný štadión ma chytili za srdce a chcel som ostať tu. Mojim cieľom nie sú veľké vyhlásenia, čo chceme vyhrať a kam sa dostať. Chceme byť každú sezónu o niečo lepší vo všetkých ukazovateľoch, vždy o krok viac byť profesionálnejší. Myslím, že už teraz začína byť vidno, že sa s klubom deje niečo pozitívne a že sa dostavujú aj výsledky na ihrisku.

Loïc Favre musí pravidelne odpovedať na otázky týkajúce sa svojho otca, keďže je synom Luciena Favre, donedávna trénera Borussie Dortmund. „Môj otec je veľmi známy kouč, tak je pochopiteľné, že sa ma na neho pýtajú ľudia a novinári. Vôbec mi to neprekáža. Máme vynikajúci vzťah, veľmi intenzívne sa zaujíma o môj projekt, veľmi dobre pozná FK Pohronie, drží palce mne a aj tomuto klubu. Sme v neustálom kontakte a v mnohom sa ním radím, veď prečo nevyužiť to, že váš otec je špičkový tréner.

 


Fortuna liga

27.11.2021 17:43:03 Fortuna liga

Dôležitý zápas proti ViOnu sme nezvládli, ostávame na chvoste ligovej tabuľky

Futbalisti FK Pohronie prehrali v 16. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce 0:2. FK Pohronie – FC ViOn ...

Fortuna liga

26.11.2021 09:04:56 Fortuna liga

Sobotný zápas za zatvorenými bránami štadióna

Od 25.11. je v Slovenskej republike vyhlásený lockdown, čo znamená, že zápasy profesionálnych líg sa síce môžu konať, no bez ...

Fortuna liga

24.11.2021 09:33:05 Fortuna liga

Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

V januári to bude rok, čo sa upísal nášmu klubu. Do FK Pohronie prišiel najprv na hosťovanie, od leta na ...

Fortuna liga

20.11.2021 17:10:41 Fortuna liga

Na Sereď sme herne nestačili

Futbalisti ŠKF Sereď vyhrali v dueli 15. kola Fortuna ligy nad posledným tímom tabuľky FK Pohronie 3:1. Dvoma gólmi k ...

Mládež

08.11.2021 08:03:35 Mládež

Výsledkový servis mládeže: Mládežníci FK Pohronie v 44. týždni

Majstrovské zápasy našich dorastencov v 15. kole U19 – II. LSD SFZ Sobota 06.11.2021 FK Pohronie – MFK Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0) ...

Fortuna liga

06.11.2021 17:21:30 Fortuna liga

Na Žilinu sme v domácom prostredí nestačili, rozhodli góly z prvého polčasu

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotnom 14. kole Fortuna ligy na ihrisku FK Pohronie 2:1. Potvrdili tak domáce víťazstvo 4:1 ...