“Na slovíčko s trénerom”: O zápase s Prešovom, o zápase proti Komárnu, ale aj o našich reprezentantoch

obr: “Na slovíčko s trénerom”: O zápase s Prešovom, o zápase proti Komárnu, ale aj o našich reprezentantoch
Naši futbalisti majú v skutku nabitý “anglický” týždeň. Po zápase s Prešovom sme v stredu nastúpili na pohárový zápas vo Vinici a už zajtra nás čaká líder z Komárna. Poďme sa ale ešte vrátiť k zápasu s Prešovom, ktorý nám uštedril prvú domácu prehru v sezóne.
 
V čom hľadať príčiny inkasovaných gólov v prvom polčase? Z čoho to pramenilo?
 
“Jednoznačne zo skúseností, v ktorých mali navrch hosťujúci hráči a z nedôrazu našej defenzívy. Prvý a tretí gól boli po situáciách (nakopnutých loptách), ktoré nám robia v lige zatiaľ problémy. Pri druhom treba vyzdvihnúť aj kvalitu Prešova.”
 
Pomôže k spevneniu defenzívy príchod Jawaru? 
 
“To ukáže až čas, pretože sa hneď vo svojej premiére v závere zápasu nešťastne zranil a budeme musieť čakať v prvom rade na jeho skoré uzdravenie.”
 
Čo prispelo k zlepšenému výkonu v druhom polčase, kedy sme už neinkasovali? 
 
“Hlavne sme boli presnejší v kombinácii,  zlepšili sme pohyb a boli sme dôraznejší pri zisku lopty v osobných súbojoch.”
 
V čom nás aktuálne najviac “tlačí topánka”?
 
“V defenzíve, kde sme niekedy nedisciplinovaní a v skúsenostiach, keďže nám na tých pozíciách nastupujú mladí hráči, ktorí ešte nevedia správne vyhodnotiť herné situácie pri bránení.”
 
Čaká nás Komárno, nezdolaný líder tabuľky. Akým spôsobom bude potrebné pracovať s hráčmi, v tejto možno nie úplne ideálnej a pohodovej situácii, aby išli správne namotivovaní zdolať ťažkého súpera?
 
“Motivácia nesmie hráčom chýbať a tobôž nie, keď cestujeme k lídrovi tabuľky a favoritovi celej sútaže, kde môžeme len niečo získať. Pracovať treba poctivo počas celého týždňa, plniť si svoje povinnosti a výsledky sa skôr, či neskôr dostavia. Nakopnúť by nás mohol aj pohárový zápas, ktorý sme v stredu vyhrali vo Vinici výsledkom 4:1. Ten sme na psychiku po prvej domácej prehre s Prešovom jednoznačne potrebovali.”
 
Akým spôsobom sa nášho kádra dotkla reprezentačná prestávka, ktorú v našej súťaži nemáme, ale máme v tíme hráčov, ktorí obliekajú najcennejší dres?
 
“Takým, že budeme sa musieť zaobísť bez dvoch hráčov základnej zostavy Šikulu a Masaryka. Dostanú priestor však ďalší hráči a tí majú možnosť zabojovať o svoje miesto do ďalšej fázy sútaže.”

II. futbalová liga

13.05.2023 14:29:47 II. futbalová liga

ZASLÚŽENÁ VÝHRA V POSLEDNOM DOMÁCOM ZÁPASE SEZÓNY

V súboji s Považskou Bystricou sme mali hneď od úvodu mierne navrch, čomu nasvedčovalo aj predzápasové postavenie v tabuľke. ...

Mládež

03.05.2023 13:12:19 Mládež

U19: VÍŤAZSTVO NAD DUNAJSKOU STREDOU BOLO DÔLEŽITÉ NIELEN KVÔLI BODOM DO TABUĽKY

Vydarený zápas má za sebou naša “19-ka”, pôsobiaca v 1. dorasteneckej lige. V sobotňajšom zápase zdolali rovesníkov z DAC Dunajská ...

II. futbalová liga

03.05.2023 12:43:09 II. futbalová liga

ZÁVEREČNÝ REPRE KEMP AJ S HRÁČMI POHRONIA

Tréner reprezentácie do 20 rokov povolal na záverečný zraz 26 futbalistov, ktorí zabojujú o miestenku v konečnej nominácii na Majstrovstvá ...

II. futbalová liga

28.04.2023 22:35:36 II. futbalová liga

FK Pohronie - Spartak Myjava 0:4 (0:3)

Góly: 10. Štefánek, 14. Cisár, 36. Tancík, 79. Arthur Žlté karty: 44. Prikryl (POH), 68. Bonsu (POH), 78. Grendel (POH) – 46. ...

II. futbalová liga

28.04.2023 12:12:18 II. futbalová liga

PROTI MYJAVE CHCEME NADVIAZAŤ NA VÝBORNÉ VÝKONY Z PREDCHÁDZAJÚCICH ZÁPASOV

V posledných troch domácich zápasoch sme bodovali naplno a celkovo sme v posledných šiestich, vrátane kontumovaného výsledku so Žilinou, stratili ...

II. futbalová liga

27.04.2023 18:25:57 II. futbalová liga

NA SLOVÍČKO S TRÉNEROM

Čakajú nás posledné dva domáce zápasy v sezóne, ktorú už teraz môžeme považovať za úspešnú. Do tímu sa okrem skúsených ...