Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

obr: Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

V januári to bude rok, čo sa upísal nášmu klubu. Do FK Pohronie prišiel najprv na hosťovanie, od leta na trvalý prestup. Rodák z Čadce Andrej Štrba (23) je odchovancom miestneho futbalového klubu. Talentovaného Kysučana si už v žiackych kategóriách všimli v trnavskom Spartaku.

Ako si spomínaš na svoje pôsobiská po odchode z rodného kraja?

V Trnave som hrával ako dorastenec štyri roky. V Spartaku mi pomohli úplne najviac v príprave na mužský futbal, za čo im budem navždy vďačný. Následne som prestúpil do bratislavského Interu, ktorý vtedy hral II. ligu. Pôsobenie v Interi mi pomohlo presadiť sa v mužskom futbale a hrávať druhú najvyššiu súťaž.

Po dvoch rokoch pôsobenia v Interi Bratislava klub vypadol do III. ligy. O teba sa však už vážne zaujímal Liptovský Mikuláš a to aj napriek zraneniu a zdĺhavej rekonvalescencii...

Na pôsobenie na Liptove spomínam veľmi rád. Po ťažkom zranení mi pomohli, aby som sa na futbalové trávniky ešte vrátil. Boli sme tam výborná partia.

Pristavme sa pri zraneniach. Tie sú pre futbalistov nočnou morou...

Určite sú tými najťažšími chvíľami. Mal som trikrát operované pravé koleno, z toho raz ma zdravotné problémy vyradili až na 7 mesiacov. To bolo pre mňa, najmä psychicky, najťažšie obdobie. Popri rehabilitácii a tréningoch som musel pracovať. Vždy som však vedel, že sa k futbalu vrátim.

Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

V januári tohto roku si zakotvil v FK Pohronie. Ako hodnotíš doterajšie pôsobenie v Žiari nad Hronom?

Ponuke zahrať si Fortuna ligu v FK Pohronie som sa veľmi potešil. Rýchlo som si to tu obľúbil. Ľudia v klube sa snažia vytvárať pre hráčov čo najlepšie podmienky. Som tu spokojný.

V čom sa líšila jar 2021 od pomaly končiacej jesennej časti aktuálnej sezóny?

Jar nám vyšla na výbornú. Zachránili sme ligu a dokonca sme sa posunuli na 9. miesto, historicky najlepšie umiestnenie Pohronia v najvyššej súťaži. Jeseň nám nevychádza podľa predstáv, ale všetci pracujeme na tom, aby sme to zmenili. Určite už najbližší zápas, v sobotu proti Zlatým Moravciam, bude zlomový.

Ako vidíš svoju futbalovú budúcnosť? Je v nej aj vidina pôsobenia v zahraničí?

Svoje ciele v živote aj vo futbale beriem postupne. Chcem hrávať pravidelne Fortuna ligu a verím, že ak budem makať, tak časom sa posuniem zas vyššie. Určite by som chcel hrávať aj v zahraničí.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie - klub, hráč, liga?

Od malička fandím Realu Madrid, som jeho fanúšik. Mojim obľúbeným hráčom je aj môj veľký vzor Sergio Ramos. Najobľúbenejšou ligou je však anglická Premier League, kde by som si chcel niekedy zahrať.

Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

 


Fortuna liga

27.11.2021 17:43:03 Fortuna liga

Dôležitý zápas proti ViOnu sme nezvládli, ostávame na chvoste ligovej tabuľky

Futbalisti FK Pohronie prehrali v 16. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce 0:2. FK Pohronie – FC ViOn ...

Fortuna liga

26.11.2021 09:04:56 Fortuna liga

Sobotný zápas za zatvorenými bránami štadióna

Od 25.11. je v Slovenskej republike vyhlásený lockdown, čo znamená, že zápasy profesionálnych líg sa síce môžu konať, no bez ...

Fortuna liga

24.11.2021 09:33:05 Fortuna liga

Andrej Štrba predpovedá proti Moravciam výsledkový zlom

V januári to bude rok, čo sa upísal nášmu klubu. Do FK Pohronie prišiel najprv na hosťovanie, od leta na ...

Fortuna liga

20.11.2021 17:10:41 Fortuna liga

Na Sereď sme herne nestačili

Futbalisti ŠKF Sereď vyhrali v dueli 15. kola Fortuna ligy nad posledným tímom tabuľky FK Pohronie 3:1. Dvoma gólmi k ...

Mládež

08.11.2021 08:03:35 Mládež

Výsledkový servis mládeže: Mládežníci FK Pohronie v 44. týždni

Majstrovské zápasy našich dorastencov v 15. kole U19 – II. LSD SFZ Sobota 06.11.2021 FK Pohronie – MFK Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0) ...

Fortuna liga

06.11.2021 17:21:30 Fortuna liga

Na Žilinu sme v domácom prostredí nestačili, rozhodli góly z prvého polčasu

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotnom 14. kole Fortuna ligy na ihrisku FK Pohronie 2:1. Potvrdili tak domáce víťazstvo 4:1 ...